Тканинна натяжна стеля своїми руками

17.01.2021
2 947
Admin

Тканевый натяжной потолок своими руками

 1. Підготовчі заходи
 2. Монтаж натяжної стелі
 3. Відео

Груба текстильна тканина, натягнута на спеціально підготовлений каркас, з давніх часів широко застосовувалась для оформлення інтер'єрів житлових приміщень. В індустріально розвинених країнах жителі великих міст традиційно використовували щільні натуральні тканини при обробці своїх квартир. Процес підготовки тканих полотен полягав у вимочуванні їх у вапна з подальшим натягуванням на спеціально підготовлений каркас. Після кріплення каркаса на стелі і висихання вапняного розчину виходило ідеально рівне і екологічно чисте стельове покриття.

У наші дні тканинні стелі переживають своє друге народження, що можна пояснити появою нових матеріалів і сучасних технологій, що дозволяють реалізувати закладені в цих конструкціях переваги. Перш ніж говорити про те, як зробити тканинний натяжна стеля своїми руками, потрібно згадати про переваги такого стелі. До переваг належать:

 • висока екологічність;
 • простота монтажу;
 • максимально можлива висота кріплення тканинного стелі, зовсім ненабагато знижує загальний обсяг кімнати;
 • можливість неодноразової зміни малюнка і перефарбування тканини під оновлений інтер'єр, що дозволяє продовжити термін служби матеріалу до 15-25 років.

Підготовчі заходи

Инструменты для работы

Для успішного виконання робіт з монтажу тканинного натяжної стелі своїми руками вам необхідно буде приготувати наступні інструменти:

 • дриль або перфоратор;
 • рівень будь-якого типу (краще використовувати лазерний прилад);
 • спеціальний монтажний клей;
 • тонкий шпатель;
 • стрем'янка;
 • будівельний фен;
 • монтажний ніж, ножиці.

З матеріалів вам обов'язково будуть потрібні:

 • кріпильний профіль (багет), сумарна довжина якого повинна бути розрахована виходячи з периметра приміщення, що відбувається;
 • елементи кріплення (шурупи, дюбель-цвяхи);
 • полотно розміром по довжині і ширині кімнати плюс 20 см з кожної зі сторін. Для приміщення з розмірами 3х4 метри, наприклад, потрібно полотно габаритами 3,2х4,2 метра.

В якості декоративного полотна краще всього використовувати грубу, нефарбовану бязевую тканину, яка є у вільному продажу в господарських магазинах або в спеціалізованих торгових закладах («Тканини» тощо). Така бязь продається, як правило, у рулонах з шириною 1,5-2,0 метра і перед натягуванням на стелю зшивається в цілісне полотно за розміром приміщення з невеликим запасом.

Некрашеная бязь

Слід врахувати, що професійні полотна з тканини, що випускаються провідними європейськими виробниками, ви навряд чи зможете зустріти у вільному продажу. Так що при бажанні змонтувати в своїх кімнатах швейцарські або німецькі цільні (безшовні) стелі з тканини, просоченої полімерною сумішшю, вам доведеться звернутися в одну із спеціалізованих фірм, що надають послуги подібного роду.

Монтаж натяжної стелі

Монтаж натяжного потолка

Роботи з облаштування тканинного натяжної стелі своїми руками включають в себе наступні робочі операції:

 • розмітка кімнати під кріпильний профіль (багет);
 • монтаж профілю відповідно з розміткою;
 • закріплення тканинного полотна в профілі;
 • остаточна натяжка тканини.

Розглянемо всі перераховані операції більш докладно.

У відповідності з розмірами приміщення, що відбувається за допомогою монтажного ножа нарізаються відрізки профілю, кутові зрізи яких повинні бути виконані під кутом 45º.

Далі по розміченій раніше лінії ці профілі тимчасово фіксуються з використанням спеціального клею. Потім за допомогою дриля в профілі просвердлюються отвори з кроком приблизно 7-10 див. На стиках суміжних ділянок, а також поблизу від кута ця відстань повинна бути не більше 2-3 див. В отримані отвори укручують шурупи, з допомогою яких проводиться надійна фіксація профілю на стіні.

Монтаж полотна слід проводити, починаючи з середини кімнати. Скориставшись тонким шпателем, зафіксуйте в системі кріплення багета центральний ділянку полотна (з кроком 50-60 см). При цьому його краї повинні залишатися вільними.

Монтаж потолка

За ці краї полотно необхідно рівномірно розтягнути від середини стін у напрямку до кутах, уникаючи при цьому утворення зморшок і стежачи за тим, щоб вони (ці краї) були одного розміру. Їх фіксація в кутах провадиться в останню чергу. У тому випадку, якщо на поверхні полотна все ж утворилися зморшки - ви можете видалити їх шляхом обережного нагрівання матеріалу будівельним феном.

Надлишки полотна, заправленого в кріплення багета, можна обрізати за допомогою монтажного ножа (прямо вздовж по краю декоративного профілю).

Утворився в ході робіт сміття і забруднення слід видалити будь-яким підходящим миючим засобом. Місце для кріплення люстри на стелі прорізається монтажним ножем, після чого через вийшло отвір можна вивести проводку і встановити світильник.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, присвячений нашій темі.

Читайте також: