Цементна черепиця для покрівлі

17.01.2021
1 478
Admin

Цементная черепица для кровли

  1. Склад цементної черепиці
  2. Переваги цементної черепиці
  3. На яку дах укладати?
  4. Догляд за цементної черепицею

Цементна черепиця - міцна і красива, майже як черепиця з кераміки, єдина відмінність - однорідний колір, без специфічних відтінків. Крім того, черепиця на основі цементу дешевше керамічної - її вартість наближена до вартості металочерепиці. Це можливо завдяки дешевої сировини, яка вживається при виготовленні і використання нескладною технологією виробництва цементної черепиці.

Склад цементної черепиці

Головні складові компоненти цементної черепиці - портландцемент і кварцовий пісок. Їх перемішують, додаючи в суміш воду. Для додання красивого кольору цементної черепиці до розчину додають натуральні барвники. Потім масу розподіляють у вигляді плиток за формами і витримують в камерах при температурі близько 60°.

У підсумку виходить міцний і естетичний покрівельний матеріал, стійкий до старіння і несприятливих погодних умов. Враховуючи пористу будову бетону, цементно-піщану черепицю фарбують в три шари. Перший шар - нанесення акрилово - силікатної або акрилової фарби. Його наносять ще до того, як зв'яжеться маса, сформована у формі плитки. Два інших шару наносять на висохлу черепицю. Черепиця на основі цементу, на яку нанесені три шару фарби, має рівну поверхню і володіє невеликою вологоємністю.

Така черепиця стійка до обростання мохом і забруднень. На ній не з'являється вапняний наліт, що виникає у випадках, коли опади виполіскують вапно зсередини покрівлі. Крім того, фарбована черепиця набуває привабливий відтінок.

Різновид кольорів (римська, голландська, романська, тегалит і плоска черепиця) і форм цементної черепиці дає можливість задовольнити різні смаки і потреби.

Виробники цементної черепиці надають широкий спектр добірних компонентів для покрівельного покриття. З них можна виділити конькову черепицю, торцеву або вентиляційну черепицю та ін

Переваги цементної черепиці

Преимущества цементной черепицы

У це важко повірити, але цементна черепиця не має вад. Вона є:

• Міцної - її термін служби розрахований на 100 років; • Стійкою до водоростей і мохів. Шар лаку та фарби згладжує пористу структуру, завдяки чому її поверхня менше заростає мохом і водорістю; • Морозостійкий - здатна витримувати 100 циклів заморожування і розморожування (черепиця з кераміки витримує не більше 150 - ти циклів); • Кольоровий - після фарбування вона може набувати різноманітні відтінки і кольори; • Стійкою до впливу ультрафіолету - це забезпечує шар акрилової фарби. В процесі експлуатації цементної черепиці її колір не змінюється. • Єдиним мінусом, є велика вага. Отже, цементна черепиця може укладатися тільки на дуже міцних - внаслідок цього - недешевих покрівельних пристроях.

На яку дах укладати?

На какую крышу укладывать

Цементну черепицю бажано укладати на дахах з кутом ската від 22° до 60°. Це найбільш дешево, зручно і безпечно. Її можна укладати на схилах з ухилом -10°, але тоді під покрівлею повинна розташовуватися суцільна опалубка, тобто жорстка обшивка, оповита руберойдом або відповідної оболонкою попереднього покриття. Черепицю з цементу можна укладати на вертикальний скат - до 90°. Але в цьому випадку окремі фрагменти черепиці повинні бути надійно прикріплені до дерев'яних планок.

Догляд за цементної черепицею

Уход за цементной черепицей

Іноді на поверхнях цементної черепиці утворюються забруднення, лишайник або вапняний наліт. Наліт і бруд змивають з даху водою з додаванням детергенту, а з мохом борються за допомогою препаратів для видалення лишайників і мохів. Такі препарати наносять після попереднього чищення. Незабаром після нанесення мох відчіплюється від покрівлі, і його можна просто вимести. На очищену поверхню наносять препарат для цементних покриттів або спеціальну фарбу для дахів.

Дом с кровлей из цементной черепицы

Цементная черепица

Читайте також: