Приклади ландшафтного дизайну дачної ділянки на схилі

17.01.2021
6 124
Admin

Примеры ландшафтного дизайна дачного участка на склоне

  1. Особливості проектування ділянок зі схилами
  2. Приклади

Найяскравіші приклади ландшафтного дизайну дачної ділянки на схилі - це втілення фантазії і великої майстерності, зразки реального виконання кращих фантазій і нестандартних побажань власників заміських територій. Планування будь-якої ділянки, розташованого на схилах, не обходиться без несподіваних рішень і оригінальних ідей. Природно, облагороджування таких складних рельєфів вимагає від власників великих фінансових і тимчасових витрат, ніж при облаштуванні традиційного саду.

Дачный участок на склоне

Проте всі зусилля і витрати обернуться безліччю плюсів, оригінальністю дизайну і можливістю щодня милуватися ексклюзивної красою ландшафту. Але слід пам'ятати, що незалежно від величини схилів і запланованих обсягів робіт, заходи починаються з проектування об'єкта, ретельної розробки ландшафтного дизайну і підбору індивідуальних рішень з оформлення саду.

Особливості проектування ділянок зі схилами

Планирование дизайна участка на склоне

Якщо переглянути найбільш гарні приклади ландшафтного дизайну дачної ділянки на схилі, то можна відзначити, що всі реалізовані проекти не схожі один на одного як за планувальним рішенням, так і за вибором рослин і по декоративному оформленню території. Саме різноманітні перепади висоти в саду можуть стати відмінною особливістю території. Багато фахівців відзначають, що якщо похил починається прямо від будинку, то з таким рельєфом простіше працювати, ніж, якщо будівля перебуває у підстави підніжжя пагорба або гори.

Холмистый ландшафт

При проведенні проектних робіт обов'язково враховують особливості грунту і технічні показники водопостачання. У розрахунок приймається навіть розміщення ділянки і схилів щодо сторін світла і рози вітрів. Велике значення надається розташуванню зони відпочинку і господарських будівель, які в першу чергу плануються на садовій ділянці, а вже потім до них прив'язуються всі споруди і конструкції для облаштування схилів, такі як тераси, підпірні стінки, сходові марші та інші елементи. Будівництво та декорування рельєфних територій обходиться недешево, тому попередні виміри і проектування повинні проводитися дуже ретельно і сумлінно.

Многоуровневый сад

Планувальні рішення повинні розроблятися з урахуванням уже діючих правил і нормативів. Приміром, слід знати, що нижні шари ґрунту не рекомендується переміщати або змінювати, так як можна порушити рівновагу грунту, що в подальшому вплине на придатність конструкцій і зростання рослин в саду. При кам'янистому ґрунті подібних проблем не виникає, і можна основну частину нерівного ділянки залишити не зворушеним, а працювати тільки з поверхневим шаром.

Приклади

У новаторських прикладах оформлення ділянки з ухилом можна побачити оригінальні ідеї розташування терас в шаховому порядку. Такий незвичайний прийом надає саду особливу виразність і неповторність.

Лестничные марши на участке

Красиво виглядають на тлі підпірних конструкцій нестандартні сходові марші, які виконані з аналогічного матеріалу. Активне використання штучного освітлення в конструктивних і декоративних елементах доповнить візуальну незвичайність ландшафту зі схилами.

Камни на участке на склоне

На природних схилах виграшно виглядають кам'янисті садки, рідкісні рослини, сухі струмки і водоспади. Доріжки на таких ділянках в прикладах в основному наводяться звивисті, так як саме така траєкторія не підкреслює крутизну рельєфу.

Английский сад на склоне

Кожен вигин стежки фахівці радять підкреслити невисокими кущами, деревами або вічнозеленими рослинами. Додатково слід звернути увагу на облаштування якісного і надійного дренажу, а також системи автоматичного поливу ділянки.

Читайте також: