Укладання дерев'яної підлоги своїми руками

17.01.2021
2 973
Admin

Укладка деревянного пола своими руками

 1. Вибір дерева для підлогового покриття
 2. Різновиди
 3. Підстава на лагах
 4. Настил дощок
 5. Фанерне підставу або плити ДСП

Підлоги з дерева здавна використовуються в якості підлогового покриття для будинку завдяки своїй екологічній чистоті і сприятливому впливу на людське здоров'я.

Якщо ви хочете, щоб укладання дерев'яної підлоги своїми руками була виконана якісно, варто взяти до уваги деякі тонкощі.

Вибір дерева для підлогового покриття

Выбор дерева для напольного покрытия

Вибір сорти дерева повністю залежить від функцій підлоги і грає важливу роль при його монтажі.

Для вибору деревини існує кілька правил:

 • Укладання підлоги повинна виконуватися із застосуванням в міру висушеного матеріалу, оскільки мокра і пересушена деревина піддається деформації.
 • Перед покупкою варто оглянути кожну дошку на наявність дефектів.
 • Купуючи матеріал, необхідно зробити запас на 15%.

Обработка досок перед укладкой пола

 • Перед укладанням дошки обробляються спеціальними розчинами, що знижують горючість і запобігають процес гниття.

Різновиди

Разновидности деревянных полов

Підлоги класифікуються за матеріалом виготовлення:

 • Дерев'яна дошка з масиву є самим використовуваним матеріалом для влаштування підлоги в приватних і заміських будинках.
 • Паркетна дошка з масиву дерева.
 • Паркетна дошка схожа з масивної паркетної дошкою, але складається з трьох склеєних шарів: верхнього, виробленого з цінної породи дерева, а також середнього і нижнього, які виготовляються з менш цінних деревних сортів (наприклад, сосни).
 • Паркет - являє собою невеликі дощечки з пазами і шпунтами з усіх боків. З усіх перерахованих видів паркет вимагає найбільшої обережності при монтажі і наявність досвіду в даній області.

Слои паркетной доски

Всі матеріали мають як достоїнствами, так і недоліками і монтуються не тільки в будинках з бруса, але і цегляних будівлях.

Виходячи з цього, і процес підготовки поверхні до укладання підлогового покриття буде різний в залежності від матеріалу об'єкта.

Поверхні бувають наступних типів:

 • Залізобетонні плити, які встановлюються в будинках з цегли або панелей.
 • Балки з дерева або сталі, вмонтовані в дерев'яні або каркасні будівлі.
 • Для котеджів або інших приватних будівель використовуються балки підпори в грунт.

Бетонное основание пола

Технологія укладання підлогового покриття для будь різновиди підстави практично однакова з різницею у підготовчих роботах.

Підстава на лагах

Лаги в основании пола

Найчастіше настил підлоги з дощок здійснюється на лаги, так як дощана підлога укладається на бетонну або грунтову основу. Для монтажу підлоги на бетонну підставу попередньо проводиться ретельне вирівнювання стяжки.

З допомогою монтажу на лаги, можна виправити перепади рівня підлоги, а також приховати комунікативні лінії. Однак для низьких приміщень такий метод не підійде, оскільки забирає ще близько 10 см висоти кімнати.

Для того щоб підлога служив тривалий термін, необхідно під лаги настелити шар гідроізоляції з поліетилену, а самі лаги покрити водовідштовхувальним розчином і залишити на деякий час у приміщенні для акліматизації. Розташування лагів необхідно вибирати таким чином, щоб постелені дошки в подальшому не прогнулися.

Як лагів застосовуються бруси, які стеляться перпендикулярно напрямку сонячного світла за допомогою правила, рівня або нитки. В основу деревини лаги фіксуються довгими цвяхами або саморізами, в бетонну і цегляна підстава - за допомогою дюбелів.

Лаги повинні розташовуватися перпендикулярно підлоговому покриттю і фіксуватися до підлоги дюбелями. Відстань між лагами заповнюється теплоізолятором або декількома шарами ДВП.

Настил дощок

Настил досок

До монтажу дощок можна приступати після укладання лагів і листів ДВП, діючи в певному порядку:

 • Робиться відступ від поверхні стіна на 15 мм та монтується початковий ряд дощок, рівняючись по натягнутій нитці.
 • Дошку біля стіни фіксують цвяхами під 45-градусним кутом.
 • На кожну лагу закріплюються дошки.
 • Дірки під саморізи роблять попередньо тонким свердлом, висвердлюючи отвір під капелюшок з допомогою товстого свердла.
 • Місце проходження труби висвердлюють на кілька міліметрів більше необхідного діаметра.
 • Відстань між стіною і дошками маскується за допомогою плінтуса.

Фиксация досок

Для більш надійної фіксації на додаток до цвяхів можна застосувати скоби, пришиваемые за допомогою будівельного степлера. Однак працюючи з цим інструментам, варто діяти дуже обережно.

Фанерне підставу або плити ДСП

Плиты ДСП для укладки пола

Застосовується ще один метод укладання дерев'яної підлоги, при якому в якості вирівнюючого основи виступає фанерний чи ДСП лист.

Чим більше товщина ДСП, тим більше відстань між лагами. В місцях кріплення лаг прокладаються шматочки фанери, просочені клеєм.

Вирівнюючий шар листів зміцнюється на лагах саморізами, втоплюючи капелюшки вглиб.

Результатом стане ідеально рівна підлога, вище першого на пару сантиметрів. Після обробки шліфувальною машиною можна приступати до монтажу дощок. Як тільки процес буде закінчений, всі отвори між поверхнею стіни і підлоговим покриттям прикриваються плінтусами.

Читайте також: