Укладання каналізаційних труб своїми руками

17.01.2021
1 482
Admin

Укладка канализационных труб своими руками

 1. Підготовчий етап
 2. Різка і підгонка каналізаційних труб
 3. Монтаж каналізаційних труб
 4. Відео

В будь-якому будинку повинні якісно і надійно працювати системи життєзабезпечення - водопровід і каналізація, довговічність і бездоганність функціонування яких залежить від декількох факторів. Забудовники повинні ретельно продумати розташування комунікаційних мереж та їх комплектацію. Крім цього, дуже важлива правильна і грамотна укладання каналізаційних труб своїми руками, з дотриманням усіх нормативів будівництва, з використанням тільки сертифікованих матеріалів і комплектуючих елементів.

Підготовчий етап

Сьогодні практично всі кваліфіковані фахівці при підборі матеріалів для каналізаційної системи віддають перевагу пластикових каналізаційних труб. Дана продукція характеризується доступною ціною, простотою транспортування і зберігання, легкістю монтажу і великим вибором різноманітних конструктивних рішень.

Выбор труб для канализации

Монтаж каналізаційної системи виконується за правилами і складається з декількох етапів. На початковому етапі - підготовчому - слід самостійно або з допомогою досвідченого майстра скласти проект розташування основних точок: раковини на кухні, умивальника у ванній кімнаті, душа, унітазу, ванни, пральної машини і інших приладів. Креслення можна скласти самостійно, досить накреслити в масштабі плану кожного приміщення і вже на його підставі можна робити схему розташування каналізації.

План расположения основных точек

Використовуючи отриману схему, можна швидко і з максимальною точністю розрахувати необхідну кількість каналізаційних труб та інших комплектуючих матеріалів, їх діаметр і зчленування.

Різка і підгонка каналізаційних труб

Будь-яка укладка каналізаційних труб своїми руками починається з прирізки труб по необхідним розмірам. Якісна різання, виконана у суворій відповідності з наперед складеними кресленнями, гарантує точність і надійність монтажу. Даний захід виконується за допомогою спеціального обладнання, що утворює на відрізаному краї рівну фаску або з допомогою звичайної ножівки. Після виконання робіт вручну край труби слід ретельно зачистити, виконавши невеликий скіс для простоти монтажу та надійності фіксації.

Резка и подгонка труб

Ріжуться каналізаційні труби на елементи необхідної довжини. Перевіривши на відрізаному краї пристрій правильного скосу та наявність в розтруб труби ущільнювального герметичного кільця, можна приступати до укладання каналізаційної системи і з'єднання деталей.

Монтаж каналізаційних труб

Силиконовая смазка

До початку монтажних робіт на стикувальних частина кожного виробу наносять спеціальну силіконову змазку. Фахівці рекомендують обов'язково використовувати змазку на силіконі з метою:

 1. Забезпечення більш легкого і швидкого з'єднання всіх елементів.
 2. Зниження рівня внутрішнього напруження всієї каналізаційної системи.
 3. Зниження навантаження труби і з'єднувальні елементи, і зниження коефіцієнта тертя, що з'являється між трубою і ущільнювальним кільцем під час значних коливань температури і вологості навколишнього середовища.
 4. Для збереження відмінних експлуатаційних і технічних властивостей каналізаційної системи.
Виконувати монтаж каналізаційної системи слід тільки при плюсовій температурі, так як поліетилен і стикувальні елементи сприйнятливі до низького температурного режиму.

Монтаж канализационной системы

У процесі укладання гладкий ділянку каналізаційної труби до упору вставляють в розтруб і позначають місце з'єднання. Далі елементи з'єднання фіксують хомутами. Для укладання трубопровідної системи застосовують тільки високоякісні кріпильні хомути. Їх встановлюють під муфтою, для якісного забезпечення стикування окремих відрізків каналізаційної система. За чинним будівельним нормативам слід дотримувати певну відстань між хомутами, яке повинно бути не більше:

 • На вертикальних стояках - 2 м.
 • На горизонтальних ділянках не перевищувати 10-12 діаметрів використовуваної труби.
 • Від стіни до каналізаційної труби до стіни оптимальне відстань 3 мм і більше.
Відсутність в системі трубопроводу внутрішнього напруги є обов'язковою умовою правильно виконаного монтажу системи каналізації. Ця умова забезпечується з допомогою поєднання жорсткого і плаваючого типу кріплення всіх елементів.

Каналізаційна труба при жорсткій фіксації міцно утримується без зміщення і вібрацій в усіх напрямках. Така міцність і жорсткість виходять за допомогою використання спеціальних тримачів з якісною гумовою прокладкою, яка виступає в якості ефективного звукопоглинання. Плаваюче кріплення системи трубопроводу забезпечує йому рухливість в поздовжньому напрямку. Для цього використовуються аналогічні хомути, але без ущільнювача. В процесі виконання роботи сполучні болти сильно не затягують, і для додаткового забезпечення рухливості мережі.

Держатель для труб

Використовуючи дані рекомендації можна швидко і якісно виконати монтаж каналізаційної системи, заощадивши свій час і фінансові кошти.

Відео

Корисні поради по роботі з пластиковими трубами дивіться в цьому ролику.

Читайте також: