Укладання керамічної плитки своїми руками

17.01.2021
2 706
Admin

Укладка керамической плитки своими руками

  1. Матеріали для роботи
  2. Підготовка поверхонь
  3. Починаємо укладати кахель
  4. Підрізування плитки
  5. Розшивання швів

Керамічна плитка - надійний і перевірений матеріал для обробки. Перше її подібність у вигляді мозаїки стали застосовувати ще в античні часи, в III ст. до н. е. А в VII ст. н. е. почали укладати схожі на сучасну плитку кахлі з обпаленої глини, що збереглися до наших часів. Це говорить не тільки про міцності матеріалу, але і про його довговічності.

Сучасний кахель випускають у величезному різноманітті видів, кольорів, різного ступеня міцності, не кажучи вже про фактурах та кольорах. Укладати керамічну плитку для стін і підлоги не тільки всередині приміщень, але і для фасадної обробки. Кахлями облицьовують каміни, балкони, технічні приміщення. Складно уявити сучасний ремонт кухні або приміщень ванної кімнати і туалету без застосування цього матеріалу. Маючи необхідні знання, дотримуючись технологію і акуратність, укладання керамічної плитки своїми руками стала цілком доступною навіть для новачка.

Матеріали для роботи

Материалы для работы

Перш ніж приступити до укладання керамічної плитки своїми руками, необхідно правильно розрахувати необхідну кількість кахлю. Крім заданої квадратури поверхні під плитку, необхідно завжди додавати 10 % від загальної кількості на підрізання. Якщо кахель має складну фактуру, широкий раппорт малюнка, а геометрія поверхні непростий форми - додають не менше 15 % матеріалу. Після покупки бажано уважно оглянути плитку. Всі браковані і відрізняються за кольором керамічні плитки потрібно відкласти для підрізання і викладання в не надто видимої частини приміщення. Якщо є можливість - розкласти на поверхні бажаний малюнок і складувати плитку для роботи дотримуючись черговість. Сучасні склеювальні склади для кахлю продаються у вигляді сухих сумішей, які самостійно не складно розвести, дотримуючись інструкції. Для роботи так само знадобиться звичайний і зубчастий шпатель, можна використовувати спеціальний гумовий молоток для усадки. Потрібно придбати розділові хрестики для швів.

Підготовка поверхонь

Поверхні повинні бути неодмінно рівними, тоді і якість укладання керамічної плитки буде на висоті. До того ж, це позбавить від не надто прямих ліній і переходів, додасть масиву кахлю ідеальний вигляд. Стіни повинні бути чистими і знежиреними, попередньо оброблені складом грунтовки матеріалами. Поверхні, пофарбовані олійною фарбою, слід очистити, так як вона дає погане зчеплення з клеєм. Можна видалити покриття спеціальними хімічними складами або спалити будівельним феном. Якщо немає такої можливості, принаймні, потрібно добре пошкребти місцями фарбу або покрити стіну спеціальної зернистої грунтовкою, підвищує адгезію.

Починаємо укладати кахель

Начинаем укладывать кафель

Починають укладати кахель від самого аргументу кута або з середини стіни. Тоді йдуть під кутом лінії і всі вади, які можуть виникнути в роботі, стануть менш помітними. Якщо укладання керамічної плитки робиться не до підлоги, наприклад, кухонний фартух або оздоблювальні фрагменти - має сенс прибити фіксуючий профіль по лінії першого ряду. Він утримає кахель від сповзання та додатково додасть рівну лінію.

Способів укладання плитки своїми руками існує безліч. Це і звичний шаховий метод, зсув, комбінування великої та дрібної плитки, все залежить від фантазії і дизайнерської думки.

На стіні за допомогою будівельного рівня або рівня малюють вертикаль, яка служить орієнтиром, за яким укладають перший ряд. Рекомендують попередньо змочувати тильну частину плитки водою для підвищення надійності зчеплення. Залишаючи борозни, зубчастим шпателем наносять склеювальний склад на стіну невеликими ділянками, щоб він не встигав підсихати. Прикладають керамічну плитку, щільно притискаючи, і легко постукують, зміщуючи її на потрібне місце. Зазори поділяють спеціальними хрестиками, які сформують рівний шов і допоможуть дотримуватися прямі кути. Часто хрестики підбирають по товщині пропорційно величині плитки. Зазор рекомендують залишати, так як навіть старі будинки схильні до усадки і з часом кахельну масив, покладений встик, може вдуватися і відвалюватися. До того ж такі шви добре виглядають.

Підрізування плитки

Подрезание плитки

Спочатку укладають ряди з цілих плиток, і лише потім приступають до підрізання. Це дуже складний і кропіткий процес. Плитку ріжуть спеціальним плиткорізом з алмазним напиленням на наконечнику. Для цього кахель розміщують у плиткорезе і на ліцей частини по лінії розрізу наносять борозну, при необхідності проводять різаком кілька разів. Після чого, непотрібну частину керамічної плитки відламують, докладаючи невелике зусилля. Так само можна різати кахель з допомогою болгарки або пили з алмазним диском, особливо це актуально для щільних матеріалів, таких як керамо-граніт і т. п. Складні фрагменти акуратно об'їдять кусачками, після чого край шліфують наждаком або напилком. Правильно відміряти місце відрізу у нескладних місцях, можна просто прикладаючи плитку на необхідну ділянку лицьовою частиною, і роблячи позначку. На складних ділянках можна використовувати паперовий трафарет, малюнок якого переносять на кахель.

Розшивання швів

Расшивка швов

Під час проведення роботи з укладання потрібно намагатися прибирати всі виступаючі надлишки клею з керамічної плитки і швів. Якщо це не вдалося зробити в повній мірі, то після висихання протягом доби знімають обмежувальні хрестики і за допомогою тонкої викрутки ретельно вичищають шви. Після чого кахель добре протирають вологою ганчіркою, готуючи його до розшивки швів, щоб залишки клею і цементу не змішувалися і не псували колір затірки

Розшивання швів між керамічними плитками роблять за допомогою спеціальних затерли. Вони бувають різних кольорів, виготовлені з різноманітних полімерів і сумішей, що володіють різними властивостями. Існують уже готові розчини, сухі суміші, які можна розводити самостійно. В залежності від призначення приміщення вибирають вологовідштовхувальним, силіконові затирання або звичайні пластичні. Наносять суміш невеликими порціями за допомогою гумового шпателя, добре заповнюючи й трамбуючи шви. Красиву поверхню можна сформувати вологою ганчіркою або губкою, і навіть просто натискаючи пальцем. Всі надлишки відразу прибирають і використовують для подальшої роботи. Після пари годин висихання керамічну плитку добре відмивають і дають швах остаточно просохнути.

Читайте також: