Укладання ламінату на нерівна підлога

17.01.2021
2 957
Admin

Укладка ламината на неровный пол

  1. Підготовчий етап
  2. Використання спеціальної підкладки
  3. Технологія укладання панелей ламінату
  4. Відео

Сьогодні для обробки підлоги сучасні мешканці квартир і заміських будинків все частіше вибирають ламінат, завдяки доступній ціні матеріалу, його відмінним якісним і експлуатаційним характеристикам. Головне - це якісно укласти матеріал, без порушення технології, рекомендованої виробником. Справа в тому, що різні класи покриття вимагають різної підготовки поверхні. Але, як правило, укладання ламінату на нерівна підлога проводиться у виняткових випадках.

Підготовчий етап

Подготовительный этап перед укладкой

Коли ламінат придбано й доставлено безпосередньо на об'єкт, його розміщують на кілька днів саме в тому приміщенні, в якому буде проводитися укладу. Такий прийом рекомендований усіма виробниками матеріалу з метою певного «звикання» покриттів до умов навколишнього середовища, для прийняття ними під впливом температури і вологості остаточної форми.

Відкривати і розкладати ламінат по поверхні до початку проведення робіт не рекомендується.

Якраз є час зайнятися аналізом поверхні підлоги.

Попередньо завжди слід уважно вивчити фактичний стан підстави. При виявленні невеликих перепадів по рівню і щодо якісному стані поверхні вирівнювання робити необов'язково. До речі, зазвичай виробники матеріалу вказують допустимі межі нерівності підлоги по висоті на пакувальних пачках.

Використання спеціальної підкладки

Использование специальной подложки

При невеликих змінах рівня підлоги можна скористатися спеціальним тепло-, звукоізоляційним матеріалом - пористою підкладкою. Вона володіє м'якою, міцною структурою, яка нівелює незначні недоліки підстави, а крім цього, покращує в приміщеннях шумоізоляцію.

Пористая подложка под ламинат

Укладання ламінату на нерівна підлога за допомогою спеціальних підкладок значно скорочує час проведення ремонтних робіт. Готове покриття буде відрізнятися відмінною якістю і довговічністю.

В даний час на будівельному ринку пропонується великий вибір вирівнюючих підкладок наступного складу:

  • з натуральної пробки;
  • зі спіненого поліетилену;
  • комбіновані матеріали із пробки та бітуму;
  • зі спеціального поліуретану.

Пробковая подложка под ламинат

Зазвичай до будь-якого типу підкладки додається технічна інформація із зазначенням максимального розміру перепадів, при яких можна компенсувати виявлені недоліки без шкоди експлуатаційних і естетичних властивостей ламінату.

Як правило, інструкція до підкладці містить інформацію, якою максимальний розмір нерівності та може компенсувати без шкоди для експлуатаційних характеристик ламінату.

Заздалегідь обрану підкладку розстилають безпосередньо не на підлогу, а на спеціальну захисну плівку з відмінними гідроізоляційними властивостями. Далі укладають плаваючим способом ламінат, без додаткової фіксації і приклеювання. Важливо пам'ятати, що це компромісний варіант облаштування фінішного покриття, так як при більш значних перепадах (понад 20 мм) слід обов'язково виконати підготовчі роботи по вирівнюванню, склад яких залежить від виду поверхні: бетону, дерев'яного або комбінованого підстави. До речі, підкладку використовують в якості додаткового утеплення і звукоізоляції навіть на вирівняних поверхнях.

Технологія укладання панелей ламінату

Технология укладки панелей ламината

Температура повітря в навколишньому просторі повинна не перевищувати 28-30 градусів. Монтують ламінат з «плаваючою» методикою, з максимальною підгонкою торців матеріалу між собою. Іноді для стикування панелей в місцях з великим навантаженням, біля входу в приміщення, виходи на балкон, на кухні, використовують клейовий склад для збільшення зносостійкості готового покриття та його міцності. Для забезпечення мінімальної помітності стикувальних швів фахівці радять монтувати панелі за напрямом променів природного світла.

Незалежно від обраного дизайну розташування матеріалу в приміщенні біля стін обов'язково залишають зазори незначних розмірів.

Для фіксації зазорів використовують спеціальні дерев'яні розпірки. Якщо укладання ламінату проводиться у приміщенні великої площі, довжина якого перевищує 10 метрів, фахівці рекомендують влаштовувати деформаційні шви, які після закінчення робіт закривають декоративними профілями, подбираемыми в тон основного покриття.

Правила укладки ламината

Панелі ламінату, укладаються беськлєєвим способом, фіксуються між собою за допомогою замків, спеціально виготовлених для надійної і довговічної стикування матеріалу. Сьогодні за допомогою такої методики в основному виконують роботи в житлових приміщеннях і офісах з невеликою прохідністю. Головне - при проведенні укладання дотримуватися всі інструкції і рекомендації виробників ламінату, так як при допущенні навіть незначних помилок покриття може прийти в непридатність в найкоротший час.

Відео

Процес укладання ламінату продемонструє це відео.

Читайте також: