Укладання ламінату своїми руками

17.01.2021
4 215
Admin

Укладка ламината своими руками

 1. Початок роботи
 2. Схема укладання ламінату
 3. Етапи
 4. Фото
 5. Відео

Ламінат - матеріал для покриття підлоги порівняно новий (у Росії широко використовується лише останні років десять), тому багато господарів квартир і будинків, вирішили зробити ремонт у кімнатах своїми руками, нерідко не знають, як до цього матеріалу (і підлозі з нього) підступитися.

Ламінатна дошка - це не цільне дерево, а всього лише різновид ДВП, в якій окремі деревні волокна спресовані один з одним з використанням спеціальних речовин. Однак на відміну від звичайної ДВП ламінат складається з 4-х шарів: двох шарів ДВП, шару паперу з нанесеним на неї малюнком, шари акрилової або меламінової смоли (це так званий захисний шар, що запобігає стиранню та інші зовнішні пошкодження покриття підлоги).

Устройство ламинатной доски

Весь ламінат прийнято розділяти на 4 класи (31, 32, 33, 34) за функціональним призначенням приміщення, для якого він призначений. Однак якщо ви збираєтеся класти ламінат в своєму будинку або квартирі, то можете не звертати на ці класи ніякої уваги, так як навантаження, яку буде випробовувати ваш підлога в житлових приміщеннях, буде мінімальною (тобто її витримає навіть ламінат нижчого класу - тридцять першого).

Єдиний момент, на який варто звернути увагу - це саме призначення приміщення, в якому ви збираєтеся укладати ламінат своїми руками. Його не можна використовувати у ванних кімнатах (тобто у вологих приміщеннях), не рекомендується - в туалеті і на кухні (так як там часто проводиться вологе прибирання, яка може призвести до деформації покриття підлоги).

Теплый пол под ламинат

А ось теплі підлоги деякі виробники ламінатних дощок вважають цілком допустимими в якості основи під нього.

Але як показує практика, чергування нагрівання й охолодження все ж згубно впливає на цілісність покриття і між окремими елементами підлоги з'являються щілини.

До того ж підкладка під ламінатом перешкоджає проходженню тепла з-під неї, що знижує ефективність теплої підлоги.

Початок роботи

Укладання ламінату своїми руками починається з ретельного вирівнювання основи під нього. Розглянемо кілька основних варіантів даних дій в залежності від виду поверхні підлоги.

 1. Цементно-піщана стяжка. В цьому випадку ідеально рівної поверхні (а для укладання ламінату допустимим перепадом висот по площині є вельми незначна величина - 1-2 мм) зазвичай не спостерігається. В принципі існує лише два варіанти вирішення цієї проблеми: залити нову стяжку з самовирівнюється суміші або ретельно зашпаклювати усі нерівності (зрізавши горбки і заповнивши ямки шпаклівкою).
 2. Підлога на лагах. У цьому випадку на лаги краще класти не дошки, а товсту фанеру або ДСП (її рекомендується додатково зверху покрити шаром фарби або лаку, щоб зменшити випаровування шкідливих речовин з поверхні). Укладати ламінат на старий дерев'яний підлогу без вирівнюючих деревних плит не можна - він буде «грати» і поступово руйнуватися.
 3. Керамічна плитка. Якщо поверхня підлоги виявиться ідеально рівною, кладіть ламінат прямо на неї (не забудьте про обов'язкову підкладку). При явних порушеннях рівності поверхні існуючого покриття краще залити зверху по плитці стяжку з самовирівнювальною суміші або змонтувати підлога на лагах.
 4. Лінолеум. Перед укладанням ламінату його краще зняти, а основа під ним - вирівняти.

Начало работы по укладке ламината

Чим загрожують залишилися на підставі нерівності? У процесі експлуатації в цих місцях спочатку з'являються ледь помітні злами «замків» ламінатних дощок і підлогу поступово втрачає вигляд цілого полотна. Потім злегка пошкоджений замок «розкривається» і з'являється невелика щілина, в яку під час прибирання приміщення потрапляє волога. А так як два нижніх шару ламінату не відносяться до числа водостійких, пошкоджена дошка (з боку «замку») поступово розбухне і стане вище інших.

Через деякий час почнеться відшарування двох верхніх шарів на цій ламінатної дошки - вони буду просто відколюватися з краю, відкриваючи все більший доступ вологи всередину ламінату. У підсумку, через два-чотири роки вам доведеться або класти повністю нові підлоги, або намагатися замінити пошкоджені дошки (якщо у вас після ремонту ще залишився точно такий же ламінат, так як підібрати точно по забарвленню нові дошки буває досить важко).

Схема укладання ламінату

Порядок укладки ламината

Ламінат укладається за тим же принципом, що і цегляна кладка - з обов'язковою перев'язкою швів. Однак якщо при кладці шов між двома цеглинами нижнього ряду повинен знаходитися строго по середині верхнього цегли, то до ламінату такі жорсткі вимоги не пред'являються.

Головне, щоб шов між двома дошками нижче або вище розміщеного ряду був не менш ніж на 40 сантиметрів зрушений щодо шва даного ряду.

Етапи

Этапы укладки ламината

Придбайте необхідну кількість ламінату. Для цього виміряйте площу приміщення і підрахуйте, скільки пачок матеріалу вам необхідно купити (на кожній пачці написана її площа і розміри однієї ламінатної дошки). При підрахунку необхідної кількості матеріалу враховуйте наступні моменти:

 • покладене покриття підлоги не повинне доходити до стіни на 10-12 мм;
 • при укладанні ламінату своїми руками в приміщенні розміром більше, ніж 6х8 метрів, доведеться зробити деформаційний шов (зазор шириною не менше 10 мм, який пізніше буде необхідно закрити спеціальним профілем);
 • останній ряд дощок зазвичай доводиться підрізати (уздовж).

Ламінат краще купувати з невеликим запасом на той випадок, якщо в процесі його укладання ви випадково неправильно отмерите і відріже частину дошки або надалі вам доведеться виконувати «точковий» ремонт покриття підлоги.

Укладка ламинатной доски на подложку

 1. Придбайте спеціальну підкладку під ламінат (вона виконує роль тепло-, звуко - і пароізоляції).
 2. Підготуйте весь необхідний інструмент: лінійку і олівець (ручку), пилу по дереву або електричний лобзик, косинець, набір для укладання ламінатних підлог або невеликі шматочки фанери, товщиною 10-12 мм
 3. Відкрийте першу пачку ламінату і уважно прочитайте вкладену в неї інструкцію. Всі інструкції забезпечені докладними картинками і написані російською мовою.
 4. Визначтеся з напрямом укладання ламінатних дощок. Їх рекомендується укладати по напряму падіння світла з вікна (це дозволяє зробити шви між окремими елементами менш помітними).

Ламинатная доска

Подальша схема укладання ламінату виглядає наступним чином:

 • зберіть (точно по інструкції) перший ряд (при необхідності подрежьте останню дошку за розміром, не забуваючи про збереження простору між стіною і ламінатом в 10-12 мм);
 • у тому випадку, якщо укладається в перший ряд частина подрезаемой ламінатної дошки по довжині коротше 40 сантиметрів, рекомендується підрізати і першу дошку, щоб досягти необхідної довжини елементів;
 • якщо відрізана частина дошки має довжину не менше 40 см (але й не більше 80 см), її можна укладати першої у другому ряді;
 • зберіть повністю другий ряд ламінату;
 • поставте вздовж першого ряду дощок до стіни спеціальні упори або заздалегідь приготовані шматочки фанери (вони не дозволять ламінату в процесі складання зміщуватися в бік стіни);
 • присуньте до них перший ряд;
 • з'єднайте по всій довжині перший і другий ряд ламінату (якщо ряд виходить довгим, то вам може знадобитися помічник для виконання цієї роботи);
 • щоб укладаються ламіноване полотно в процесі роботи не зміщувалося в сторони, не забувайте вставляти між ним і стінами упори або шматочки фанери.

Інші ряди укладаються аналогічно. Заключний етап - видалення упорів (шматочків фанери) та закріплення плінтуса.

Фото

Схема расположения ламинатной доски

Вариант укладки ламината

Еще один способ укалдки ламината

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, який ілюструє процес укладання ламінату.

Читайте також: