Укладання штучного паркету своїми руками

17.01.2021
2 138
Admin

Укладка штучного паркета своими руками

  1. Підготовчі роботи
  2. Вибір методу укладання
  3. Технологія монтажу штучного паркету
  4. Відео

Сучасні виробники пропонують величезний вибір будівельних матеріалів для фінішної обробки підлоги. Однак, незважаючи на такий достаток покриттів, традиційний паркет, виконаний з екологічно чистої, безпечної деревини, продовжує користуватися великою популярністю. Він відрізняється гарним зовнішнім виглядом, практичністю і ремонтопридатністю. Головне, аби укладання штучного паркету своїми руками була виконана в повній відповідності з технологією монтажу. Важливий також правильний вибір матеріалу, з нормативними показниками вологості та розрахунковими габаритними розмірами.

Підготовчі роботи

Перед проведенням монтажу слід обов'язково провести роботи з вирівнювання підлоги. Укладання штучного паркету своїми руками проводиться тільки на ідеально рівну поверхню. При значних перепадах рівня виконують цементну стяжку, яка повинна повністю висохнути до мінімальних показників вологості.

Измерение уровня пола

Це дуже важливий технологічний фактор, недотримання якого може призвести до псування паркету, його викривлення та здуття. Виправити подібні помилки буде дуже складно, до того ж це витратний захід по часу та фінансовим вкладенням.

Якщо перепад поверхні підлоги не перевищує 2-4 см, можна скористатися самовыравнивающими сумішами, які швидше сохнуть і простіше наносяться.

Выравнивание пола

На вирівняну і повністю висохлий підлогу для підвищення міцності і надійності паркетного покриття укладають вологостійку фанеру товщиною понад 15 мм Фанера кріпиться до основи спеціальним клеєм, який наносять на аркуші шпателем рівномірно по всій поверхні. Додатково матеріал фіксують прямо до підлоги цвяхами або саморізами. При необхідності вже укладена фанера відшліфовується, так як паркетні планки повинні укладатися тільки на ідеально рівну поверхню.

Влагостойкая фанера

Поки будуть сохнути підлоги, слід визначитися з малюнком паркету і придбати матеріал. До покупки необхідно провести точні виміри приміщень, і обов'язково додати до отриманими даними мінімум 5 %, на прирізку і вибракування матеріалу.

Измерение площади пола

На витрату матеріалу безпосередньо буде впливати геометрія візерунків і вихідні розміри паркетних планок.

Вибір методу укладання

Способы укладки паркета

До того, як проводиться укладання штучного паркету своїми руками, підбирають відповідний метод, який визначає малюнок майбутнього покриття. В даний час використовується кілька варіантів розкладу паркетних заготовок, від самих звичайних і примітивних текстур, до унікальних візерунків, які відносяться до справжніх творів мистецтва.

Рисунок на штучном паркете

В одному покритті можуть комбінуватися різні сорти деревини, кілька колірних відтінків, декоративні вставки і художні панно, бордюри і фризи. До найпоширеніших методів укладання штучного паркету відносяться:

  • Палуба.
  • Квадрати: косі або прямі.
  • Ялинка, яка може бути одинарною, подвійною або складною потрійний.
  • Різноманітні плетінки, які зазвичай вставляють кілька сортів деревини.
  • Ромби.
  • Шереметьєвський зірка і інші типи малюнків.

Технологія монтажу штучного паркету

Технология монтажа штучного паркета

Спочатку для мінімізації відходів, більш зручної та якісної укладання ретельно розмічають приміщення. Це роблять для того, щоб викладений паркет виглядав естетично і симетрично. Паркет укладають на спеціальний паркетний клей, додатково фіксуючи планочки цвяхами. Клей набувають у перевіреного постачальника зазвичай з однокомпонентним складом.

Кваліфіковані фахівці радять у місцях з високою прохідністю, таких як вітальня або кухня, використати для укладання паркету клей, що складаються з двох компонентів.

Клей для паркета

Перед монтажем клей наносять зубчастим шпателем на певний сегмент фанери. Укладаються паркетні планки щільно підбивають і прибивають цвяхами в двох або трьох місцях під кутом до фанерного основи. З-під паркету при монтажі обережно видавлюють надлишки клею, притискаючи його із зусиллям до основи. Такий прийом додатково забезпечує кращу адгезію і гарне прилягання матеріалів.

Гвоздевое крепление планок

Важливо не забувати залишати між підлоговим покриттям і стіною «технологічний зазор», для температурного розширення (орієнтовно 1 см). Якщо після повного висихання клею паркетні планки трохи «повело», не варто засмучуватися. Можливі дефекти укладання усуваються шліфування готового покриття.

Шлифовка паркета

З допомогою циклювання фінішного покриття до нанесення тонування і лаку видаляють невеликі нерівності і шорсткості, бруд і незначні пошкодження матеріалу. Зазвичай штучний паркет шліфують через кілька днів після укладання. Шліфовка проводиться мінімум два рази. Чим більше дефектів і помилок було допущено при нанесенні матеріалу, тим частіше доведеться циклювати покриття.

Після шліфування залишилися між паркетними планками зазори обов'язково шпаклюються, і проводиться остаточна циклювання матеріалу. На готову поверхню наносять захисний, грубокопроникающий грунт, тонування та паркетний лак. Таким чином, закінчується якісна укладання штучного паркету своїми руками.

Відео

пропонуємо вашій увазі цілу підбірку сюжетів про укладання штучного паркету. Працюють професіонали!

Читайте також: