Укладання тротуарної плитки своїми руками

17.01.2021
49 357
Admin

Укладка тротуарной плитки своими руками

  1. Підготовка майданчика під тротуарну плитку
  2. Укладання
  3. Відео

Створення власної тротуарної плитки - це один з варіантів облагороджування ділянки, незалежно від її призначення та місця розташування. Всупереч поширеній думці, укладання тротуарної плитки своїми руками цілком здійсненне завдання.

Підготовка майданчика під тротуарну плитку

Подготовка площадки под тротуарную плитку

Перший етап - вибір і підготовка майданчика. Зрозуміло, вам потрібно подивитися, чи є необхідні інструменти. Вам знадобляться:

  • штирі або кілки (з металу або дерева, непринципово);
  • гумовий молоток;
  • будівельний рівень (для підгону плитки);
  • велика лійка або шланг з розсікачем (якщо немає підведення води);
  • віник;
  • граблі;
  • рівний довгий предмет (швелер, труба або куточок).

Переконавшись у наявності необхідного інвентарю, можна приступати до роботи.

Для якісного виконання роботи необхідно знати, як правильно укладати тротуарну плитку. Описане нижче керівництво допоможе вам впоратися з цим завданням.

Кілочками розмічаємо межі ділянки, де планується укладання. Якщо планується огорожу бордюрами, то слід залишити невеликий запас.

Для плитки розміром 2.5х2.5 дм. логічно зробити довжину і ширину ділянки кратними полуметру. Якщо плитка 3х3 дм, то кратними 30-ти сентиментів. Це позбавить від потреби різати плитку і зміцнить конструкцію.

Вирівнюємо майданчик

Выравниваем площадку под тротуарную плитку своими руками

З розмічені ділянки необхідно зрізати дерен. Тепер добиваємося пристрою рівного грунту на майданчику. Робимо це за допомогою зрізання горбів і підсипання ґрунту в низини і ями. Утворену поверхню ретельно обробляємо граблями і утрамбовується.

У разі якщо грунт м'який, його слід зволожити і добре утрамбувати, щоб в подальшому запобігти усадку.

Готуємо шар насипу

Тут загальний випадок укладання плитки можна поділити на два варіанти. Перший - це укладання тротуарної плитки на цементо-містить основу, другий - вживання матеріалів, що дозволяють зробити укладання без цементу. Оптимальна висота насипу близько 7 див. На розмічальних колах протягуємо волосінь або мотузку по вибраному рівню.

На цьому ж етапі потрібно визначити лінію стоку води. Застояна вода здатна розмити підстава плитки.

Встановлюємо бордюрний камінь

Установка бордюрного камня

Бордюрний камінь встановлюємо перед насипом. Підготуйте для бортового каменю невелику траншею і насипте на дно 5 см піску. Глибина траншеї вибирається з розрахунком, щоб 60% висоти каменю перебувало під науковістю.

Бордюр необхідно встановлювати таким чином, щоб міг витримати не тільки кроки вашої дитини, але і наїзд автомобіля.

Як вже було відзначено, щоб уникнути обрізання слід укладати плитку за точними розрахунками, виходячи з її розмірів. Якщо ж без підрізування обійтися не вдається, використовувати «болгарку» з відрізним кругом спеціально по бетону. А як укладається тротуарна плитка з обрізаними краями? Так само як і цілісна плитка, але в даному випадку слід більше уваги приділяти викладенню малюнка.

Засипаємо піском майданчик

Засыпаем площадку песком

Після визначення рівня підстави засипаємо піском майданчик, трамбуючи його. Потім з натягнутим рівнями розрівнюємо граблями пісок, підганяючи його до стану гладкої поверхні трубою (швелером, куточком). У вас повинна вийти рівна площадка. Тепер її необхідно зволожити цівками води (без тиску, щоб уникнути вимивання).

Укладання

Укладка тротуарной плитки самостоятельно

Виконуючи укладку тротуарної плитки, ретельно притискайте її до основи і при необхідності подбивайте киянкою. Не забувайте про малюнок, який ви викладаєте, візерунок повинен йти послідовно і відповідно до задуманої схемою. Коли плитка буде укладена, для додаткового ущільнення бажано по ній пройти віброплитою. В результаті поверхня буде абсолютно гладка, кожна плитка "зростеться" з підставою. На поверхні не буде накопичуватися вода.

Щоб укласти плитку на вигинах і поворотах, між нею необхідно збільшити зазор, причому їх ширина не повинна перевищувати 0.8 см. В цілому, для викладки поворотів і вигинів продається спеціальна плитка з округленими краями (модель "Класика"). Прямокутна форма для цього не годиться.

Залишається тільки засипати готову площа бруківки піском і затерти щіткою з жорстким ворсом.

Засыпаемый в стики і на поверхню пісок не повинен містити органічних матеріалів і солей, які здатні викликати появу рослин і висолів.

Сподіваємося, наша стаття допоможе вам у роботі.

Рекомендуємо прочитати:

Тротуарная плитка брусчатка

Красивая тротуарная плитка

Воплощение идей в тротуарной плитке

Відео

Це відео допоможе вам у роботі по укладанню тротуарної плитки.

Якщо варіант самостійного укладання тротуарної плитки вас не влаштує, то варто відповідально підійти до вибору компанії!

Читайте також: