Як встановити чавунну ванну своїми руками

17.01.2021
2 232
Admin

Как установить чугунную ванну своими руками

  1. Конструкція ніжок і способи їх кріплення
  2. Установка ніжок і сифона
  3. Вирівнювання і підключення до каналізації
  4. Фото

Сучасні чавунні ванни відрізняються підвищеною міцністю і завидною теплоємністю, а також високою стійкістю свого захисного покриття. Крім того, вони володіють хорошою стійкістю і не вимагають для своєї установки додаткового кріплення. При розгляді питання про те, як встановити чавунну ванну своїми руками, особливу увагу потрібно звернути на те, щоб вона була встановлена строго горизонтально. Орієнтиром для цього можуть служити її верхні кромки; при цьому не повинно спостерігатися ні найменшого ухилу в бік зливу, який вже передбачений самою конструкцією цього виробу.

Конструкція ніжок і способи їх кріплення

Конструкция ножек и способы крепления

Чавунні ванни стандартних розмірів встановлюються зазвичай на 4-х ніжках або литих опорах, жорстко фіксуючих на підставі. У ваннах різних конструкцій опори можуть кріпитися на корпусі за допомогою звичайних стяжних болтів або ж шляхом забивання у настановні місця спеціальних металевих клинів. В окремих моделях ванних виробів, використовують болтове кріплення опор, останні можуть регулюватися по довжині.

При установці ванни на покриття з твердою і рівною поверхнею підгонка опор нерегульованого типу здійснюється зазвичай шляхом їх вилучення з подальшою тонкої підгонкою до необхідної довжини. У разі розміщення ванни на недостатньо твердої поверхні під опори підкладаються спеціальні металеві прокладки товщиною не менше 5 мм і діаметром близько 50 мм.

Установка ніжок і сифона

Установка ножек и сифона

Відразу після доставки нова ванна заноситься у ванну кімнату і укладається потім на бік на місце передбачуваної установки. Підлога у ванній кімнаті рекомендується застелити перед укладанням ванни яким-небудь товстим і м'яким матеріалом. Її днище повинна відстояти від суміжної стіни приблизно на 70 см, а отвір для зливу води - розташовуватися з боку зливної труби. На що знаходиться в такому положенні ванні ви можете почати монтувати гідравлічний сифон, місце установки якого ущільнюється за допомогою кільцевих гумових прокладок.

Как крепятся ножки ванной

Слідом за цим (скориставшись комплектом таких же кілець-прокладок) ви можете встановити і закріпити на підставі ванної сифонний перелив, який потім з'єднується з відвідної переливний трубою, що входить в систему зливу. У висновку до сифону під'єднується зливний патрубок, інший кінець якого вбудовується в каналізаційний стік. По завершенні монтажних операцій з сифоном приступаємо до установки ніжок, причому спочатку монтуємо тільки дві опори. При кріпленні опор за допомогою клинів останні забиваються не відразу, а поступово з легкої підбиттям їх по всіх напрямках.

Перед тим як встановити чавунну ванну, рекомендується заздалегідь закріпити на її ніжках спеціальні регулювальні гвинти з фіксуючою гайкою. Потім потрібно повернути ванну на 90 градусів таким чином, щоб вона спиралася на дві встановлені ніжки. З близького вам краю необхідно встановити під неї стійку підпору довжиною близько 60 див. Потім на підставі закріплюються дві ніжки, після чого тимчасову опору можна видалити і перейти до вирівнювання ванни.

Вирівнювання і підключення до каналізації

Подключение ванны к канализации

У тому випадку, якщо ваша ванна оснащена регульованими по висоті опорами - її вирівнювання (з використанням звичайного будівельного рівня) проводиться з допомогою наявних на них регулювальних гвинтів. У зв'язку з тим, що чавунна ванна відрізняється високою жорсткістю своєї структури - її вирівнювання можна проводити, орієнтуючись на окремі ділянки конструкції, що мають достатню протяжність. Для проведення подібних операцій вам цілком підійде будівельний рівень довжиною близько 50 см, який при проведенні вимірів розміщується по центру выравниваемого ділянки. Після виставлення необхідної довжини опор не слід забувати про їх надійної фіксації, яка зазвичай проводиться за допомогою спеціальних гайок.

По закінченні всіх регулювальних заходів ваша ванна повинна знаходитися точно за місцем передбачуваної установки з невеликим зазором від стін ванної кімнати (близько 1 мм). Остаточне коректування місця розташування ванної проводиться легкої підбиттям опор для зміщення її в потрібну сторону.

Схема подключения ванны к канализации

При бажанні закрити вільне місце під ванною з допомогою спеціального екрану ви повинні підготувати цю конструкцію заздалегідь (придбати в магазині). При цьому в ході проведення регулювальних операцій з ніжками необхідно враховувати висоту монтованої екрану. Крім того, при цьому не слід забувати про те, що випускний отвір сифона завжди повинно розташовуватися вище точки введення в систему стічної каналізації.

Ванна с экраном

Для з'єднання з каналізацією на випускну трубу сифона слід встановити ущільнювальне кільце з гуми, яка фіксує її в розтруб каналізаційної системи.

Фото

Современные ванны из чугуна

Ванна чугунная в интерьере

Чугунная ванна с золотыми ножками и сантехникой

Читайте також: