Установка акрилової ванни своїми руками

17.01.2021
2 775
Admin

Установка акриловой ванны

  1. Перший спосіб
  2. Другий спосіб
  3. Третій спосіб

Безсумнівно, самим головним предметом ванної кімнати є сама ванна. Дотримання технології при її установці безпосередньо впливає на термін експлуатації і якість надалі. Щоб знати, як здійснюється установка акрилової ванни своїми руками, необхідно запам'ятати деякі правила. В іншому випадку ви можете запросто затопити сусідів, і тоді доведеться витрачатися не тільки на переустановку своїй ванній, але і оплачувати ремонт жителів знизу.

На сьогоднішній день акрилові ванни є лідерами ринку, оскільки володіють невеликою вагою і хорошими характеристиками. Крім того, акрилова ванна має значно більше плюсів, ніж мінусів і при належному догляді прослужить тривалий час, не втративши початкового зовнішнього та виду і функцій. Для цього необхідно ретельно поставитися до її вибору, установки і експлуатації.

Для монтажу ванни передбачено три варіанти:

  • Перший спосіб полягає в установці ванни на ніжки, або спеціальну раму, продається в комплекті з нею.
  • Також можна вмонтувати ванну на каркас, виготовлений з цегли.
  • Третій спосіб передбачає комбіновану установку.

Другий і третій способи надійніші, оскільки в цих випадках на ванну виявляється менший тиск води і людського тіла, а відповідно вона має менше шансів піддатися деформації.

Перший спосіб

Установка ванны на ножки

При бажанні скоротити до мінімуму час настановних робіт варто зупинитися на першому варіанті - монтажі на ніжки. Даний метод залишається одним з найшвидших, до того ж він передбачений самим виробником. Для посилення дна ванній часто використовується лист ОSB, на який в подальшому фіксуються регульовані ніжки. З допомогою цих ніжок установка ванни регулюється по рівню.

Після установки і регулювання ванни по всьому її периметру на місці стику з поверхнею стіни потрібно поставити позначки за допомогою маркера. Далі ванну потрібно відсунути, а на стіну прикріпити гачки, які стануть перешкодою для прогину і відходження бортів. Після того як з цим буде закінчено, залишиться лише встановити екран, що закриває простір під ванною та забезпечує доступ до предметів, що знаходяться під нею.

Установка экрана под ванну

На ринку можна вибрати екран, який найкращим чином впишеться в загальний інтер'єр приміщення. Більш того, можна купити не стандартний екран, а вологостійкий гіпсокартон, або виконати перегородку з цегли, оздобивши його кахлем. Однак у цьому випадку необхідно вмонтувати дверцята, яка дозволить в будь-який момент дістатися до сифона. Екрани відрізняються не тільки своїм зовнішнім виглядом, але і методом установки, тому підбирайте більш зручні для себе.

Другий спосіб

Установка ванны на кирпичи

Наступний спосіб установки полягає в монтажі ванни на каркас з цегли. Незважаючи на те, що часу на цей варіант піде більше, ніж на перший, його показники надійності будуть вище. Такий спосіб установки віддають перевагу в основному в тих випадках, коли в комплекті з ванною не продаються ніжки. Технологія установки наступна: будується надійне цегляну основу з вільним доступом до сифону таким чином, щоб відстань між кладкою і дном ванний становило не менше 1 див.

Після виконання всіх необхідних вимірів можна приступати до будівництва перегородки з ревізійної дверцятами. У місцях стику ванни і стіни краще використовувати гачки, як у першому варіанті. Якщо ви володієте певними навичками і часом, можна виготовити з цегли ложі для ванни. Як тільки кладка закінчена, і розчин схопився, потрібно поставити ванну в отриману нішу, а відстань між кладкою і ванній закрити монтажною піною. При цьому ванна повинна бути наповнена водою, для створення тиску на піну. Відстань між дном і цегельною основою також варто обробити за допомогою герметика.

Третій спосіб

Третий способ установки: комбинированный

Третій і останній спосіб включає в себе два описаних раніше методу, які іноді поєднують для збільшення надійності установки. Тобто спочатку ванна монтується на ніжки, що входять у комплект, а потім додатково фіксується з допомогою цегляної кладки. В даному випадку монтаж своїми руками буде значно легше, ніж звичайна установка на цеглу. Більш того, монтажна піна забезпечить максимальну надійність, тому ви зможете вільно плюхатися у ванній, не боячись за її міцність.

Комбинированный способ установки ванны

По всьому периметру прилягання ванни до поверхні стіни доцільно наклеїти смужку з силікону, яка загерметизирует стик і значно поліпшить зовнішній вигляд всієї установки. Ревізійне віконце можна зробити прямо на плитці і зафіксувати силиконам. Це позбавить вас від зайвих отворів свердління, а триматися вона при цьому буде не гірше.

Ось і всі основні тонкощі, пов'язані з встановленням ванни своїми руками. Тепер головне дочекатися повного висихання кладки і можна почати експлуатацію, термін служби якої тепер залежить лише від того, як ви будете за нею доглядати.

Читайте також: