Установка дерев'яних вікон своїми руками

17.01.2021
4 385
Admin

Установка деревянных окон своими руками

 1. Основні етапи встановлення дерев'яних вікон
 2. Метод наскрізного монтажу
 3. Підготовка отвору
 4. Ізотерма «точки роси»
 5. Установка вікна із застосуванням монтажної колодки
 6. Установка із застосуванням монтажних пластин
 7. Проведення ізоляційних робіт
 8. Облаштування вікна після установки

Всі сучасні дерев'яні вікна, представлені на ринку будівельних конструкцій, припускають можливість їхньої установки самостійно. Якість їх виготовлення, наявність різноманітної фурнітури і комплектуючих роблять цей процес простим і швидким. Крім того, існує безліч статей та інструкцій виробників вікон, як правильно встановити дерев'яне вікно. Слідуючи вказівкам, практично кожна людина може впоратися з цим процесом. Однак не потрібно забувати, що тільки грамотний монтаж, дасть можливість скористатися всіма перевагами дерев'яних вікон під час їх експлуатації.

Основні етапи встановлення дерев'яних вікон

Основные этапы установки деревянных окон

Для встановлення дерев'яних вікон потрібно:

 1. Підготовка віконного отвору до установки вікон (включаючи обміри)
 2. Установка вікна в проріз
 3. Закріплення коробки в стіні
 4. Пристрій ізоляції по периметру віконної коробки
 5. Налагодження механізмів відкривання/закривання
 6. Фінішна обробка

Метод наскрізного монтажу

Дюбели для сквозного монтажа окон

Дерев'яні вікна встановлюють, як правило, методом наскрізного монтажу за допомогою дюбелів. Особливо він підходить, якщо потрібно встановити дерев'яні вікна для дачі. Основна перевага цього способу - коробка позбавлена можливості «рухатися» в отворі і змінювати свій стан під впливом зовнішніх механічних навантажень (перекоси, вигини і зміщення виключені, чого неможливо досягти при кріпленні дерев'яної коробки анкерами). Це відбувається завдяки тому, що дюбель з пустотілої гільзою є природним стопором, і шуруп не має можливості глибоко увійти в стіну. Перевага цього методу ще й у тому, що така установка дерев'яних вікон своїми руками не вимагає ніяких спеціальних інструментів і спеціальних насадок, головку шурупа закривають декоративними заглушками з пластмаси (це сприяє відмінному зовнішньому вигляду вікна, так як заглушки приховують всі недоліки - відколи, тріщини і т. д.). До особливостей монтажу дерев'яних вікон цим методом відноситься вибір місця, в якому необхідно просвердлити отвір для встановлення дюбелю. Чотириступінчастий переріз профілю віконної коробки дозволяє це зробити тільки в одному рівні (щодо внутрішньої поверхні). В інших місцях свердління і установка дюбеля неприпустимі.

Підготовка отвору

Подготовка оконного проёма

Для того щоб мати можливість регулювання вікон під час установки, отвір повинен бути більше, ніж розміри віконної коробки (на 10-20 міліметрів з боків і зверху, на 50-60 міліметрів знизу). Таке регулювання необхідна, щоб мінімізувати різні заводські дефекти - неправильну геометрію рами, перекоси внаслідок порушення розмірів і т. д. Тому, перед тим, як встановити дерев'яне вікно, необхідно перевірити всю конструкцію на предмет виявлення подібних дефектів заздалегідь, до інсталяційних робіт.

Іноді будівельники роблять помилку, використовуючи віконні прорізи як конструкцію опалубки, щоб зробити притолоки стін. Тобто вікно після цього «замуровується» в проріз - це неприпустимо, так як викликає «скутість» віконної коробки, а відсутність в такому варіанті зазорів провокує відсутність ізоляції і неможливість функціонування вікна в нормальному режимі (підвищення навантаження від конструкцій стін, власне на вікно). Як диктують правила установки дерев'яних вікон, допустима різниця між діагоналями рами не може перевищувати 10 міліметрів (цей допуск приблизний, так як він залежить від розмірів вікна). Перевіряють правильність кута кутоміром, лазерною рулеткою або просто вимірюють мірною стрічкою, мотузкою розмір діагоналей.

Ізотерма «точки роси»

Изотерма точки росы — избежание конденсата на внутренней части окна

Незважаючи на те, що технологія установки дерев'яних вікон досить проста, є кілька основних моментів, на які важливо звернути увагу. Одним з таких моментів при установці дерев'яних вікон є точне визначення глибини, на яку необхідно «посадити» вікно в прорізі.

УВАГА!!! Ізотерма «точки роси» повинна пройти всередині вікна - 10°С. «Точка роси - це температура, при якій повітря, що має певну температуру і відносну вологість, більше не в змозі поглинати вологу».

Тільки якщо буде витримано це правило, не буде утворюватися конденсат на внутрішній частині вікна. У разі якщо стіну покривають теплоізоляційним шаром (мінеральною ватою або пінопластом), то ізотерма точки роси має обмеження у вигляді теплоізоляційного матеріалу, і монтаж вікна потрібно виконувати на його рівні.

Установка вікна із застосуванням монтажної колодки

Монтаж дерев'яних вікон з використанням монтажної колодки вважається, напевно, самим технологічним способом, найбільш зручним для установки. Монтажну колодку (висота 50 міліметрів), просочений антисептиком, кріплять на гідроізоляцію, таким чином, щоб вона була розташована горизонтально і паралельно зовнішньому краю стінки. Для того щоб була виконана правильна установка дерев'яних вікон, необхідно звільнити, перш за все, простір - з вікна знімають стулки і встановлюють тільки віконну коробку. Після її установки на монтажну колодку, рівнем або лазерною рулеткою вивіряють горизонт та вертикаль усіх боків вікна і закріплюють віконну коробку за допомогою клинів в робочому стані (всі відстані від коробки до країв отвору повинні бути строго однаковими).

Варіанти розміщення монтажних колодок представлені на рисунку:

Варианты размещения монтажных колодок

Установка із застосуванням монтажних пластин

Установка окон с применением монтажных пластин

Виробники вікон комплектують дерев'яні вікна монтажними пластинами (деякі «умільці» виготовляють їх самостійно). І така установка дерев'яних вікон по госту сприяє надійному і міцному кріплення віконних рам. З обох сторін до віконної коробки кріплять монтажні пластини, посередині в площині товщини, від кутів витримують відстань 250 міліметрів (цей етап кріплення виробляють до установки віконної рами в проріз). Якщо віконні розміри перевищують 1,5 метра, необхідно встановити додаткову пару пластин (посередині кожної зі сторін). Кріплять монтажні пластини з допомогою оцинкованих пластин для монтажу дерев'яних виробів - 4х40 міліметрів. Закінчивши попереднє кріплення коробки за допомогою клинів, до стіни дюбелями кріплять монтажні пластини, після чого виймають клини, з допомогою яких вікно трималося, і знову перевіряють горизонтальність і вертикальність установки.

Проведення ізоляційних робіт

Проведение изоляционных работ

Правильно і якісно виготовлене дерев'яне вікно має оптимальний рівень опору теплопередачі, і ізольовано (в заводських умовах) від проникнення холодного повітря ззовні і вологи. Щоб перешкоджати цьому повною мірою, необхідно влаштувати ізоляцію по всьому периметру вікна (віконного отвору), таким чином, буде попереджено проникнення вологи ззовні і повітря через можливі щілини між отвором та вікном. Як правило, здійснюючи монтаж дерев'яних вікон своїми руками, застосовують готову монтажну піну - це ефективно, просто і швидко. Монтажна піна на основі поліуретану має властивість розширюватися після нанесення, що гарантує проникнення її в усі щілини і простору. Основне, що потрібно пам'ятати - шар піни повинен бути рівномірним і не перериватися, щоб уникнути надлишків піни, встановлюють обмежувальну розпорку із звичайної дошки.

Облаштування вікна після установки

Обустройство окна после установки

З зовнішньої сторони після установки дерев'яних вікон необхідно виконати гідроізоляцію. Сучасні силіконові замазки мають хороші гідроізоляційні властивості, довговічні, і ними легко користуватися. Всі металеві елементи вікна, згідно з інструкцією необхідно змастити, стулки перевірити і відрегулювати. Кожне дерев'яне вікно укомплектовано інструкцією виробника з рекомендаціями щодо встановлення, регулювання та догляду під час експлуатації. Ця інструкція по установці дерев'яних вікон надає детально ці та інші необхідні дані. Якщо слідувати всім цим нехитрим правилам, то дерев'яні вікна будуть служити «вірою і правдою» протягом тривалого часу.

Читайте також: