Установка печі в лазні

17.01.2021
8 252
Admin

Установка печи в бане

  1. Печі постійної дії
  2. Печі періодичної дії
  3. Печі комбінованої дії
  4. Визначаємо потужність для печі

Установка печі в лазні є ключовим етапом в процесі будівництва лазні. А правильно вибрати піч і правильно її встановити досить не просто. Це пов'язано з великою різноманітністю печей за формами, розмірами, використовуваних видів палива, водонагрівальним конструкцій. Постараємося розібратися в класифікаціях і принципи роботи печей для лазні.

Печі для лазні поділяються на три основних групи:

Печі постійної дії

Печи постоянного действия

Печі постійної дії в більшості випадків - електрокам'янки, які працюють від електрики. При встановленні такої печі необхідно узгодити можливість її розміщення з пожежною інспекцією. Фахівці з установки печей для лазні радять зробити власний контур заземлення, а не використовувати нульовий провід підстанції. У ролі додаткового пристрою можна використовувати пристрій захисного відключення (УЗО), що автоматично отключающее обладнання при короткому замиканні або найменших витоках струму. У більшості випадків, продавці електрокам'янок самі пропонують і установку такої печі в лазні. Вартість такої установки становить близько 10% від вартості електрокам'янки.

Печі періодичної дії

Печи периодического действия

Печі періодичної дії являють собою піч з кладкою з вогнетривкої цегли і великим обсягом каменів, що нагріваються відкритим полум'ям. Дана конструкція печі досить проста в установці і її ККД досить високий.

Печі комбінованої дії

Печи комбинированного действия

Печі комбінованої дії. Даний вид являє собою комбінацію перших двох груп печей. Головною особливістю таких печей є огорожа паливного відсіку від відсіку з камінням, таким чином можна отримувати пар не припиняючи при цьому топку. Зазвичай такі печі виробляються без відсіку для нагрівання води.

Визначаємо потужність для печі

Після вибору одного з вищевказаних видів печей, потрібно визначити необхідну потужність печі. При розрахунку потужності, слід виходити з розмірів лазні, якості теплоізоляції, а також врахувати швидкість нагріву і підтримки температури і вологості в лазні. До стандартів потужності печі для лазні можна співвіднести: рублена лазня - 1,4 - 1,8 кВт на 1 м3 приміщення; панельна лазня - 0,6 - 0,8 кВт на 1 м3. Також слід врахувати вентиляцію в лазні. Фахівці рекомендують обладнати лазню додаткової приточною вентиляцією.

Установка печі в лазні вимагає також дотримання норм безпеки. Так, піч не повинна встановлюватися близько до дерев'яних стін і іншим, легко займистих поверхонь, не менше 26 див. В цьому випадку також можуть стати в нагоді захисні теплооталкивающие екрани, що дозволяють запобігти перегріву матеріалу лазні.

При установці печі також необхідно зробити надійне, масивне підставу. При цьому використовуються негорючі матеріали. Перед дверима топки стелиться теплоізоляційний матеріал, накрывающийся зверху металевим листом.

Це основні моменти, які слід обов'язково врахувати при установці печі в лазні. Краще, якщо установку банної печі буде проводити фахівець, готовий врахувати всі нюанси такої нелегкої задачі.

Печь для бани

Современная печь для бани

Читайте також: