Установка свердловинного насоса

17.01.2021
14 032
Admin

Установка скважинного насоса

 1. Основні види побутових насосів і важливі моменти їх установки
 2. Як встановити свердловинний насос
 3. Відео

Вибір і установка свердловинного насоса залежить від безлічі факторів: місця розташування обладнання, необхідного напору води, втрат напору через технологічного тертя в трубах подачі, різниці тиску при включенні і виключенні устаткування, його надійності, зручності експлуатації, виробника і вартості.

Для особистих потреб і встановлення на заміській ділянці свердловинні насоси добирають за такими критеріями:

 • Вихідні розміри обладнання. Свердловинний насос поміщається в свердловину з певним технологічним допуском.
 • Потужність джерела електроенергії. За вихідними параметрами ділянки та її електропостачання необхідно враховувати, що свердловинні насоси бувають однофазні і трифазні.
 • Потужність насоса. Цей параметр заздалегідь визначають виходячи з водоспоживання і розрахункового напору.
 • Вартість насоса. Сьогодні на ринку існує маса пропозицій в різних цінових категоріях, головне - правильний вибір співвідношення ціни і якості обладнання.

Основні види побутових насосів і важливі моменти їх установки

Основные виды бытовых насосов

Насоси, призначені для побутового водопостачання, поділяють на поверхневу і занурювальне обладнання. Поверхневі насоси призначаються для забору води з невеликої глибини (до 8 м) і монтують їх поза джерела водопостачання, насоси, до них відносять свердловинні і колодязні насоси, під час роботи повністю занурюються у воду, і застосовують їх для підняття води з більшої глибини. Іноді свердловинні насоси (при організації їх в горизонтальне розташування) застосовують для забору води з річок чи інших відкритих водойм, якщо вони розташовуються на відстані від будинку і для доставки води потрібно устаткування великої потужності.

Свердловинні насоси мають ряд переваг:

 • Великою глибиною водозабору, недоступною для насосів іншого типу.
 • Легкістю монтажу.
 • Відсутністю рухомих частин.
 • Низьким рівнем шуму.
 • Тривалим терміном експлуатації.

Скважинные насосы

Монтаж свердловинного насоса вимагає певних навичок і знань. Дуже важливо проводити монтаж грамотно і акуратно, так як від правильності облаштування обладнання буде залежати вся його подальша експлуатація.

Неправильний монтаж насоса, застосування неякісних матеріалів і порушення технології можуть призвести до таких негативних наслідків, які потім важко буде виправити:

 • Обриву насоса;
 • Передчасного виходу його з ладу;
 • Неможливість підняти насос при демонтажі.

Якщо свердловинний насос застрягне, експлуатація її стане неможливою, всі організаційні роботи з буріння та облаштування свердловини потрібно буде починати знову.

Як встановити свердловинний насос

Как установить скважинный насос

Після вибору обладнання це другий, дуже відповідальний етап комплектації свердловини.

Насос повинен встановлюватися у свердловину нижче показника рівня води, але не ближче одного метра до дна, щоб при роботі обладнання не захоплювався осадовий пісок і грунт, які можуть з плином часу накопичуватися внизу свердловини.

Разом з насосом опускають у свердловину експлуатаційну пластикову трубу, по якій буде підніматися вода, страхувальний трос і електричний кабель для двигуна насоса. Трос закріплюють на оголовку свердловини, а захищений кабель і трубу для подачі води підводять в будинок. Оголовок потрібен для герметизації гирла конструкції свердловини.

При монтажі обладнання необхідно передбачити організацію зворотного клапана, який буде захищати систему від гідроударів.

Водопровід від кесона до будинку повинен бути заздалегідь прокладений у землі на глибині не менше півтора метра нижче рівня промерзання.

Перед установкою свердловинного насоса, потрібно ретельно очистити свердловину, провести її прокачування, відкачати воду, поки свердловина не буде очищена від піску і зайвих частинок. Потім свердловинний насос спускають у свердловину і встановлюють пускозахисний пристрій, проводять регулювальні роботи. Якщо в обладнанні не передбачено виробником зворотний клапан, то для уникнення зворотного напору води його встановлюють відразу після монтажу насоса. Після вирішення організаційних питань регулюють тиск в напірному баці, його розрахункова величина 0,9 одиниць від тиску живлення. Відрегулювавши цей показник, підключають свердловинний насос.

Ще одним важливим достоїнством свердловинних насосів є той факт, що перекачується їм вода одночасно проводить охолодження двигуна, що захищає його від перегрівання при тривалій експлуатації. Наявність в насосі поплавкового вимикача забезпечить автоматичне відключення устаткування при різкому падінні нижче допустимого рівня води. Основним недоліком свердловинних насосів є технологічна складність проведення профілактичних і ремонтних робіт.

Незалежно від параметрів вибраного насоса, при монтажі потрібно вивірити його точку роботи в різних режимах; виміряти розрахунковий витрата подачі води, який визначають за швидкістю заповнення об'єму; за показаннями манометра вимірюють створюваний тиск і споживання струму за допомогою спеціальних струмових щипців. Якщо робочі параметри перевищуються (у порівнянні з вихідними даними виробника) необхідно прикрити засувку насоса на виході з свердловини, створюючи, таким чином, додатковий опір, якого буде достатньо для правильної установки робочої точки. При монтажі свердловинного насоса потрібно обов'язково встановити пускач із захистом і налаштувати його на розрахункове значення струму.

Схема установки скважинного насоса

Відео

Цей сюжет розповість про збірку насосної групи для заглибного насоса.

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, який розповість про деяких моментах установки насоса.

А це відео розповість про те, що робити, якщо насос застряг в свердловині.

Читайте також: