Пристрій цементно-піщаної стяжки

17.01.2021
1 476
Admin

Устройство цементно-песчаной стяжки

  1. Що очікується від стяжки?
  2. Що таке стяжка
  3. Підготовка підстави під заливку
  4. Визначення рівня підлоги
  5. Заливка стяжки на підлогу
  6. Відео

Ремонт в будинку - справа важлива і довгострокове. Також для його проведення потрібно безліч різноманітних інструментів, будматеріалів і фарбувальних матеріалів, наприклад, таких як гіпсокартон, шпаклівка або шпалери. А коли мова йде про ремонт підлоги, то без цементно-піщаної стяжки просто не обійтися. У цій статті ми розглянемо пристрій цементно-піщаної стяжки.

Цей вид робіт робить верхню частину бетону чи іншої підстави рівною, служачи при цьому прекрасною поверхнею, на яку можна укласти певний підлогове покриття, наприклад, ламінат, паркет або лінолеум.

Що очікується від стяжки?

Что ожидается от стяжки

  • вона повинна вирівняти підлогу і його рівень;
  • підлогу після її пристрою забезпечується високою міцністю, необхідної для пересування людей, вантажів і встановлення меблів різних габаритів та ваги;
  • у разі спеціального призначення стяжка не вирівнює підлогу, а створює необхідний ухил (наприклад, у ванній, де необхідно зробити стік до зливу);
  • створює гідроізоляцію, також забезпечує теплоізоляцію будинку знизу.

Що таке стяжка

Что такое стяжка

В першу чергу, це суміш, складовими якої є сипучі зв'язуючі матеріали (в даному випадку, цемент) і наповнювачі для збільшення об'єму суміші і досягнення оптимальної консистенції. В останньому випадку застосовується пісок.

Якщо не додавати пісок, то склад не буде триматися міцно. По суті, це тоді навіть не назвеш складом. Цемент, якщо його змішати з водою, не додаючи нічого більш, швидко схопиться і перетвориться на камінь. До того ж, обсяг суміші буде менше, ніж якщо туди засипати пісок.

Насправді, пристрій цементно-піщаної стяжки - справа не складна. Всього-навсього, береться три заходи піску, одна міра цементу і все перемішується. Де? Можна в бетономішалці, іноді це (якщо її немає) роблять в якій-небудь ємності великого об'єму. Це може бути металеве корито, стара чавунна ванна (тільки отвір для зливу не забудьте заварити). Якщо планується замішати трохи розчину, підійде і відро, краще металеве, але можна і пластмасове.

Приготовление смеси для стяжки

Далі суха суміш у пропорції, зазначеної вище (1:3) змішується з водою. Її слід додавати потроху, щоб не було надлишку. Досвідчені ремонтники вже на око знають, скільки її залити. Зазвичай співвідношення води з цементом досягає приблизно 1:1,5. Але краще дивитися самому - готовий розчин повинен бути схожий на сметану: густоват, але не настільки, щоб у нього не могла зануритися лопата.

Якщо суміш занадто рідка, можна додати трохи піску. Однак чим більше піску, тим менше міцність цементно-піщаної стяжки. В такому випадку, можна додати в міру цементу.

Підготовка підстави під заливку

Перед тим, як робити стяжку, необхідно вирівняти поверхню підлоги. Якщо такий процес робиться на сильно деформований підлозі, то великі дірки, отвори, тріщини, необхідно заповнити більш великим наповнювачем, наприклад, бетонною сумішшю. Всі нерівності слід визначити, перевіривши підлогу. Така перевірка здійснюється за допомогою рівня або рівною рейки. Якщо скрізь рейка прилягає, а в якомусь місці між нею і підлогою є зазор, отже, необхідно його виправити. Якщо ж десь пів занадто випирає, то, можливо, доведеться цей недолік усунути, збивши зайве за допомогою зубила або перфоратора.

Грунтовка пола

Готову під заливку поверхню необхідно прогрунтувати, попередньо обезжирив і усунувши пил, пісок і камінчики (або ж інше сміття). Навіщо потрібна грунтовка? Вона забезпечить краще зчеплення стяжки з старої поверхнею, також зменшить виділення пилу і створить шорсткість на підставі, знову-таки, забезпечивши краще зіткнення.

Визначення рівня підлоги

Определение уровня пола

Щоб стяжка була правильно виконана, мало зробити їй просто рівно. Вона повинна мати певний рівень. Для цього стяжку по можливості слід робити врівень з підлогою інших кімнат, щоб при пересуванні по будинку або квартирі не спотикатися об пороги.

Варто врахувати і те, що в санвузлі (ванна, туалет, душові на підприємствах) підлога повинна бути на пару сантиметрів нижче рівня звичайного приміщення.

Заливка стяжки на підлогу

Щоб далі правильно робити стяжку підлоги, суміш необхідно залити за вже встановленими маяками. В якості таких застосовуються готові маяки з металу, будь-які рівні рейки і навіть металеві куточки. Головне, щоб вони були міцно закріплені і рівно виставлені за допомогою рівня (звичайного або водяного).

Заливка стяжки пола

Щоб стяжку було зручно заливати, маяки необхідно в кімнаті ставити так, щоб ними було зручно вести правилом, вирівнюючи цементо-піщану суміш. Оптимальною відстанню між ними буде дистанція в метр-півтора, щоб зручніше було тягнути на себе, як правило, без сторонньої допомоги. Таким чином, в кімнаті буде від двох маяків (якщо кімната вузька, наприклад, туалет або коридор) до 6-10, якщо приміщення ширше (вітальня, зал, кухня, спальня). Заливаючи проміжки між кожним з них, можна поступово зробити стяжку по всій кімнаті.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, який розповість про пристрій, завдяки якому зробити цементно-піщану стяжку можна без зайвих зусиль.

Читайте також: