Утеплення балкона або лоджії своїми руками

17.01.2021
3 510
Admin

Утепление балкона или лоджии своими руками

  1. Послідовність утеплення
  2. Утеплення підлоги

Лоджія або балкон є потенційним простором для збільшення корисної житлової площі квартири. Для цього необхідно природно щоб лоджія або балкон були засклені. Утеплення можна доручити бригаді фахівців, але можливо і утеплення балкона своїми руками.

Існують кілька способів утеплення балкона або лоджії, які можна виконати самому без залучення фахівців.

Щоб утеплити лоджію, необхідно прокласти утеплювач і гідроізоляцію. На сьогоднішній день існує кілька видів утеплювача, які використовують професійні будівельники. Це ізовер, полістирол, мінеральна вата, изопласт, поролон, повсть та ін В будівельному магазині можна придбати листові утеплювачі з даних матеріалів. При виборі утеплювального матеріалу не потрібно економити, краще відразу придбати дорогий якісний матеріал.

У всіх цих матеріалів є єдиний, але суттєвий недолік. При попаданні на утеплювальні плити вологи, вони намокають, і з'являється можливість утворення вогкості і цвілі. Коли утеплювальні матеріали перенасичуються вологою, вони втрачають свої теплоізоляційні властивості. Тому використовую дані матеріали необхідно подбати і про гідроізоляції.

Послідовність утеплення

Последовательность утепления лоджии и балкона

При використанні вищенаведених синтетичних матеріалів утеплення лоджії своїми руками проводиться в такій послідовності:

  1. Встановлюється дерев'яний каркас по всьому периметру, стелі і підлоги лоджії. Яка робиться з дерев'яного бруса середнього розміру і виставляється по рівню як по вертикалі, так і горизонталі. Каркас прикріплюється до бетонної плити за допомогою шурупів і дюбелів.
  2. На каркас з допомогою саморізів прикріплюються листи гіпсокартону.
  3. Потім прикріплюється гідроізоляційний або пароізоляційний матеріал.
  4. Після закріплюється вибраний утеплювальний матеріал.
  5. Наступним етапом у самостійному утепленні балкона є обробка монтажною піною всіх швів в кожному шарі утеплення. Цим самим створюється «ефект термоса», з-за чого і буде досягнуто збереження тепла на балконі.
  6. На утеплювач закріплюється дерев'яний каркас для встановлення облицювального матеріалу.

Утеплення підлоги

Утепление пола лоджии и балкона

Утеплення підлоги на балконі - дуже складний крок. Необхідно визначиться з тим, що підлога буде просто на дерев'яній основі або його монтаж буде проводитися за допомогою спеціального теплого «електричного статі».

Всі перераховані вище утеплювальні матеріали є синтетичними. Не кожен довіряє цих матеріалів. Тому утеплювати лоджію або балкон можна і натуральними матеріалами: клоччя (краще рулонну), дерев'яні ошурки, спеціальні каркас-бруси, які оббиваються з обох боків фанерою, але про гідроізоляційний матеріал забувати не варто. Можна також використовувати екзотичний натуральний утеплювальний матеріал, який є відмінним держателем тепла, - сфагнум.

Сьогодні можна придбати дорогі імпортні матеріали, які захищені від вологи. Щити з даних матеріалів кріпляться на дерев'яний каркас, при цьому не потрібно використовувати гідроізоляційні матеріали.

Не потрібно забувати, що утепливши лоджію або балкон своїми руками, ви збережете тепло, але також потрібно і подбає про встановлення незалежного від всієї квартири теплового обладнання, так як встановлювати труби центрального опалення на лоджію ніхто не дозволить.

Заключительная обшивка балкона после проведения работ по утеплению

Читайте також: