Утеплення зовнішньої стіни будинку

17.01.2021
5 864
Admin

Утепление наружной стены дома

  1. Вибір системи утеплення будинку

У наш час загостреності економії, забудовники не часто задаються питанням утеплення споруджуваного заміського будинку. Таким чином, проблема з утепленням заміського будинку покладається на плечі власника. Тема утеплення фасадів актуальна не тільки для власників цегляних будинків, але і для будинків з дерев'яного бруса. Словом, теплі фасади - необхідний і невід'ємний елемент сучасного комфортабельного житла.

Вибір системи утеплення будинку

З появою сучасних теплоізолюючих матеріалів - легких, морозостійких матеріалів з напрочуд низькою теплопровідністю, з'явилася можливість зводити тонкостінні і при цьому дуже теплі фасади. Таким чином якісне утеплення зовнішньої стіни будинку дозволить скоротити тепловтрати, і, отже, зменшити витрати на опалення будинку. Більш того, телоизоляция дозволить захистити будинок від перепадів температур, атмосферних опадів і, відповідно, збільшити термін його експлуатації.

В процесі робіт з утеплення будівлі, необхідно провести їх максимально якісно, тому що порушення в технології процесу утеплення зовнішніх стін будинку можуть призвести до вимокання, утворення містків холоду, а також до утворення грибкового нальоту. А це в свою чергу вплине на зниження утеплювального ефекту, а також на зменшення терміну служби утеплювача і якості будівлі в цілому. Все це, звичайно, призведе до додаткових витрат. Але не будемо про погане. Зараз ми роз'яснимо, як всього цього уникнути.

Втрата тепла зазвичай відбувається за наступною схемою:

Схема потери тепла в доме

Перед утепленням необхідно зробити наступне:

1. Досліджувати будівлю з спробою виявити мости холоду (місця, де відбувається підвищена тепловіддача). Для цього вам знадобиться тепловізійне обладнання (за ним ви можете звернутися до фахівців). Як видно зі знімків, тепловіддача відбувається в місцях стиків будівельних елементів будівлі.

Теплоотдача стен

Теплоотдача стен 1

2. Вибрати спосіб утеплення будівлі.

Для цього звернемося до схемі нижче.

Нет утеплителя стен

Проведено внутреннее утепление стен

Проведено наружное утепление стен

Немає утеплювача стін

1. На стіни впливають перепади температур.2. Точка роси знаходиться всередині стіни, що призводить до утворення конденсату і поступового руйнування.3. Втрати тепла можуть доходити до 80%.

Основна втрата тепла відбувається через стіни.

Проведено внутрішнє утеплення стін

1. На стіни впливають перепади температур, але їх діапазон вже не такий широкий, як у першому випадку.2. Між теплоізоляцією і внутрішньою стіною утворюється конденсат водяної пари.3. Точка роси виведена, але різниця температур може призвести до утворення грибкового нальоту між стіною і теплоізоляцією.4. Стіна завжди знаходиться в діапазоні негативних температур.

Тепловтрати трохи скорочуються.

Проведено зовнішнє утеплення стін

1. На стіни не впливає перепад температур. Стіни беруть участь у збереженні тепла.2. Точка роси знаходиться всередині теплоізолюючого матеріалу, що виключає утворення конденсату.

Тепловтрати істотно скорочуються.

3. Вибір системи утеплення.

Утепление наружной стены

Необхідно врахувати умови, в яких буде використовуватися обрана система, а саме кількість опадів, добові та сезонні коливання температур, сила і напрям вітру і інші. Якщо не врахувати ці фактори у виборі системи утеплення, то це призведе до сумних наслідків.

Для того, щоб врахувати всі наявні умови в підборі системи, краще звернутися безпосередньо до професіоналів у цій області, тому що існує безліч технологічних тонкощів у виборі матеріалу виходячи з навколишніх умов. При виборі теплоізоляційної системи слід звернути увагу на якість матеріалів. З умов експлуатації в першу чергу зверніть увагу на антикорозійну стійкість, тому що пропоновані системи опалення розробляються з їх урахуванням.

Ось і всі основні тонкощі. Сподіваємося, вони допоможуть вам утеплити зовнішню стіну вашого будинку.

Дом с утепленными стенами

Читайте також: