Утеплення стін пінопластом своїми руками

17.01.2021
17 022
Admin

Утепление стен пенопластом своими руками

 1. Утеплення стін зовні
 2. Утеплення стін зсередини
 3. Що ще можна утеплити
 4. Утеплення підлоги
 5. Утеплення стелі
 6. Утеплення дверей
 7. Відео

Пінопласт - недорогий і дуже ефективний матеріал для утеплення будинку як зсередини, так і зовні. Його можна поєднувати з іншими матеріалами, але найчастіше досить одного пінопласту. Для того щоб будинок став тепліше, немає потреби викликати фахівця. Цей матеріал настільки простий у використанні, що можна легко провести утеплення стін пінопластом своїми руками без зайвих витрат.

Утеплення стін зовні

Утепление стен снаружи

Матеріали

В першу чергу для утеплення треба купити матеріали і підготувати інструмент. З матеріалів необхідно взяти:

 • пінопласт;
 • грунт;
 • штукатурну скловолокнисту сітку;
 • спеціальний клей для пінопласту;
 • суміш для штукатурки суху;
 • стартовий профіль;
 • армовані куточки;
 • кілька видів дюбелів.
Пінопласт треба вибрати товщиною близько 5 см, при цьому бажано взяти трохи більше матеріалу, ніж потрібно.

Що стосується інструменту, то знадобиться дриль, різні свердла, насадка-міксер, ємності для розчинів, шпатель або інший інструмент для нанесення штукатурки, волосінь, рівень, степлер, рулетка і щітка. Знадобиться також металева терка і будівельний ніж.

Процес утеплення

 1. Спочатку треба обробити поверхні стін, які планується утеплювати. Стіни треба очистити від плям, грибків, нальоту та бруду. Потім на поверхні закладаються всі щілини і тріщини. Після того, як стіни стали рівними, потрібно обробити їх грунтом глибокого проникнення. Утеплення стін пінопластом зовні без цього процесу не робиться.
 2. Коли стіна висохне, на неї треба зміцнити стартові профілі. Вони призначені для того, щоб скріпити листи пінопласту. Без профілів матеріал часто сповзає, а профіль утримує його на місці. Кріплення здійснюється за допомогою дюбелів (для дерев'яних стін можливе використання саморізів).
 3. Третій етап - наклеювання пінопласту. В процесі бажано не шкодувати клею і не використовувати точковий метод наклеювання. Тому що в такому разі між листами і стіною можуть виникнути порожнини.
 4. Клей потрібно наносити і на поверхню, і на пінопласт. Причому на стики між листами теж треба наносити суміш. У роботі застосовується шпатель, а також волосінь і ніж. Ножем проводиться розрізання листів матеріалу. Волосінь служить для вимірювання рівності рядів. Наклеювання проводиться знизу вгору.
 5. Після наклеювання пінопласту треба почекати приблизно три доби, щоб клей висох. Коли вказаний термін минув, треба додатково зміцнити матеріал за допомогою спеціальних дюбелів. Для пінопласту застосовується дюбель - грибок. Таке кріплення є запобіжним заходом. Справа в тому, що на пінопласт лягає додаткове навантаження при покритті, тому краще перестрахуватися.
 6. Після закріплювальні робіт пінопласт потрібно спочатку покрити шаром ґрунту, а потім шаром штукатурки. В штукатурку потрібно втопити скловолокнисту сітку.
 7. Кути будови краще захистити, тому на них монтується армований куточок.
 8. Поверх сітки треба нанести клей, а потім штукатурку.

Утеплення стін зсередини

Утепление стен изнутри

Утеплення стін пінопластом зсередини має невеликі відмінності порівняно із зовнішніми роботами. Головна відмінність - це товщина листів пінопласту.

Всередину зазвичай беруть листи тонший, можна обмежитися матеріалом товщиною в два з половиною сантиметри. Обсяг необхідної кількості пінопласту встановлюється просто: довжина всіх стін множиться на висоту.
 1. Перед тим, як утеплити стіни пінопластом, треба підготувати стіну для монтажу. Будь-які покриття необхідно зняти, повинна залишитися одна гола бетонна поверхня. На бетон наноситься грунтовка. Можна вибрати склад зі спеціальними протигрибковими присадками для більшого захисту. Не секрет, що під пінопластом часто виникають зони вологості, які служать гарною середовищем для цвілі.
 2. Коли ґрунтовка висохне, можна приступати до роботи. Клей наноситься на стіну, а потім до неї притискається лист пінопласту. Надлишки клею можна прибрати шпателем. При бажанні можна також наносити клей не тільки поверхню, але й на матеріал, але це зайва обережність. Коли матеріал приклеївся, як слід, і клей просох, треба додатково зміцнити листи за допомогою дюбелів-грибків.
 3. Третій етап - оштукатурювання поверхні. На листи пінопласту за допомогою шпателя наноситься шар клею, який і служить в якості штукатурки. Після обробки стін треба вмурувати в штукатурку армовану сітку.

Що ще можна утеплити

Для того щоб повністю позбавити житло від проникнення холоду, можна встановити плитки пінопласту на підлогу і стелю, а також у двері. До речі, пінопласт не тільки чудово захищає від холоду, він також є звукоізолятором. Правда, для ізоляції від сторонніх шумів кріплять його трохи інакше.

Утеплення підлоги

Утепление пола

Є два основних способи утеплення підлоги за допомогою цього матеріалу:

 1. Спочатку на чорнову підлогу укладаються листи пінопласту. Поверх пінопласту робиться фінішна стяжка підлоги. Утеплювач укладається між лагами, що залишилися прорізи між пінопластом і стіною запениваются монтажною піною.
 2. Екструдовані гранули пінополістиролу додаються безпосередньо у розчин для стяжки.

Утеплення стелі

Утепление потолка

Утеплення стелі можна проводити з двох сторін, якщо мова йде про приватний будинок: з горища і зсередини. Для звичайних квартир у багатоповерхівках залишається тільки другий спосіб.

Зсередини поверхню утеплюється так:

 1. Спочатку робиться підвісна стеля. Його можна робити за допомогою брусів. Під бруси укладається шар пінопласту. Для вірності можна також його додатково змастити клейовим розчином.
 2. Зверху вся конструкція маскується за допомогою гіпсокартону або іншого відповідного матеріалу.

Для зовнішнього утеплення потрібно пінопласт, пергамін, дошка, рейки, а також інструмент. Спочатку укладається і кріпиться пергамін. Зверху потрібно покласти листи пінопласту. Матеріал повинен бути ретельно відміряний. Якщо залишаються зазори, то їх треба закрити монтажною піною. На пінопласт знову вкладається пергамін. В якості додаткового утеплення на пергамін можна ще покласти шар мінеральної вати.

Утеплення дверей

Утепление двери

Двері може бути утепленим або називатися такою. В більшості випадків власники металевих дверей заспокоюються, заповнивши порожнину конструкції пінопластом або мінеральною ватою. Проте в квартиру раніше проникає холод.

Така ситуація викликана тим, що утеплення було вироблено не до кінця. Просте заповнення порожнини утеплювачем - це тільки перший крок.

Адже у двері є ще і точки кріплення, виконані з труб або металопрокату. З-за них в холодну пору року вся двері може промерзнути наскрізь, незважаючи на шар пінопласту. Тому дуже важливо утеплити і ці частини конструкції.

Труби утеплюються монтажною піною. У них просвердлені дірки, достатні для того, щоб ввести суміш. Прокат додатково обклеюється шарами утеплювача.

З усіх утеплювальних матеріалів пінопласт - самий простий у використанні. Газонаповнені маси, що являє собою цей матеріал, прекрасно зберігають тепло. Пінопласт екологічно безпечний і довговічний, якщо його встановити, дотримуючись інструкції. Демонтувати листи пінопласту так само просто, як і встановлювати. З його допомогою проводиться найширший спектр будівельних робіт.

Відео

Пропонуємо вашій увазі ще один ролик, присвячений процесу утеплення фасаду пінопластом.

Читайте також: