Вальмовий дах своїми руками

17.01.2021
6 032
Admin

Вальмовая крыша своими руками

 1. Основні характеристики
 2. Розмітка даху
 3. Монтаж кроквяної системи
 4. Монтаж обрешітки
 5. Заключний етап
 6. Вальмовий дах, фото:
 7. Відео

Прагнення забудовників створити справді оригінальні будови не має меж. Різноманітність використовуваних рішень при побудові дахів дійсно вражає, але однією з найбільш надійних конструкцій, відмінно захищають будівлю від значних вітрових навантажень, справедливо вважається вальмовий дах, яка являє собою різновид кроквяної чотирисхилим покрівлі.

Спорудити вальмовий дах звичайно набагато складніше, ніж класичну подвійні - адже вам доведеться створити конструкцію, що складається з 4-х розташованих під певними кутами скатів, точно стикованих між собою. Наявність певних теоретичних знань, інструменту, матеріалів, бажання і терпіння створять всі передумови, щоб, вальмовий дах своїми руками, незважаючи на всю складність завдання, була якісно побудована якісно.

Основні характеристики

Схема вальмовой крыши

Конструктивно вальмовий дах містить чотири скати. З них два довгих мають форму трапеції, а два коротких ската, які називаються вальмами, являють собою два похилих трикутника.

Вальмовий дах доцільно використовувати в місцевостях із сильними вітрами. На етапі проектування необхідно врахувати такі вихідні дані:

 • характеристики поривів вітру (сила і швидкість);
 • інтенсивність опадів;
 • матеріал, використовуваний для виготовлення самої покрівлі.

Ви можете виконати розрахунок самостійно, з використанням спеціалізованої комп'ютерної програми, або залучити спеціаліста в даній галузі. Результатами розрахунку будуть висота вальмового даху і кути нахилу скатів.

Найбільш складним моментом при монтажі є виготовлення кроквяної системи, що складається з наступних видів крокв:

 • накосных (їх ще називають діагональними);
 • рядових (інша назва - центральних);
 • нарожных (кутових, більш коротких стропил).

Розмітка даху

Разметка вальмовой крыши

Для полегшення процесу розмітки даху бажано виготовити з фанери мірну рейку (розмічальний шаблон) шириною 5 см і нанести на неї всі основні розміри. Це дозволить прискорити процес розмітки і уникнути можливих помилок, порівняно з використанням рулетки при повторних вимірах кожної ділянки. В основі розрахунку кроквяної довжини (сумарної відстані між верхньою вибіркою на конькової дошці і нижній вибіркою, яка застосовується для фіксування опорної частини крокви) лежить теорема Піфагора. Кроквяна довжина дорівнює кореню квадратному із суми квадратів вертикальних і горизонтальних проекцій елемента крокв. Для спрощення розрахунків можна скористатися спеціальними таблицями.

В результаті розмітки виходять розміри самих кроквяних елементів і місця їх установки.

Монтаж кроквяної системи

Монтаж стропильной системы

Спочатку потрібно встановити мауерлат на шар гідроізоляції і міцно закріпити його до стін будинку. Потім необхідно змонтувати коньковый брус з допомогою вертикальних стійок, які будуть його підтримувати. При монтажі використовувати схил і рівень, так як від точності установки конькового бруса залежить правильність всієї конструкції кроквяної системи. Кріплення вертикальних стійок необхідно виконати з допомогою укосин. Потім, приступаючи до формування площин-скатів майбутньої даху, потрібно зробити установку накосных кроквяних ніг. При цьому важливо закласти розмір майбутнього звису. В залежності від розташування будинку та характеристик поривів вітру величину звису зазвичай вибирають в межах 50-100 див.

Після виконаної роботи необхідно виконати установку проміжних кроквяних ніг. При цьому не слід забувати про шпильки для кріплення мауерлата (необхідно уникати дотику кроквами цих місць). Для виконання додаткової фіксації бажано використовувати стяжки і ригелі. З особливою ретельністю слід виконувати врізку в стикувального вузла, де стикуються коньковый брус, дві накосние кроквяні ноги і центральна кроквяна нога вальмового даху. По завершенні робіт виконується монтаж нарожников з дотриманням їх суворої паралельності і знаходження в одних площинах з вальмовыми і бічними скатами.

В якості крокв і конькового бруса бажано використовувати добре висушену обрізну дошку хвойних порід 50х150мм, попередньо оброблену антисептичним складом. Для одержання необхідної міцності даху дошки повинні бути без поразок шкідниками і сучків.

Монтаж обрешітки

При виготовленні решетування необхідно використовувати просушений пиломатеріал - бруски квадратного перерізу, сторона яких становить 50 або 40 мм (можна також використовувати дошки). Спочатку до крокв за допомогою степлера закріплюється гідроізоляційний шар з спеціальної плівки, а потім проводиться набивання розрідженої решетування на крокви. Для м'якого покрівельного матеріалу використовується суцільна обрешітка.

Заключний етап

Заключительный этап

На цьому етапі проводиться монтаж обраного покрівельного матеріалу знизу-вгору і внахлест наступних шарів на попередні. Від акуратності даних робіт залежить герметичність покрівлі з точки зору протікання. Потім необхідно виконати оббивку знизу звисів дошкою, змонтувати ринви і водостоки.

Читайте також:

Вальмовий дах, фото:

Вальмовая крыша с мансардными окнами

Крыша небольшого дома

Мансарда под вальмовой крышей

Відео

Пропонуємо вам ознайомитися з відео про монтаж кроквяної системи вальмового даху

Читайте також: