Венеціанська штукатурка своїми руками

17.01.2021
4 064
Admin

Венецианская штукатурка своими руками

  1. Підготовка та нанесення венеціанської штукатурки
  2. Фінішна обробка штукатурки
  3. Фото

Модний і досить популярний у наш час вид оздоблення стін, званий «венеціанської штукатуркою», був відомий ще майстрам Стародавнього Риму. Вже в ті далекі часи для приготування венеціанської штукатурки своїми руками використовувалися подрібнені до пилоподібного стану цінні породи каменів (мармур, граніт) та різні сполучні речовини.

Техніка нанесення штукатурки у всі часи відрізнялася особливою складністю і трудомісткістю, що було причиною відносної дорожнечі цього виду обробки.

На практиці нерідко використовується прийом, що дозволяє знизити витрати на обробку стін і передбачає використання замість натурального покриття його замінників - шпалер під венеціанську штукатурку. Такі шпалери виглядають, звичайно ж, зовсім непогано, але, тим не менш, натуральне декоративне покриття виглядає набагато ефектніше.

І якщо ви володієте достатньою уважністю і необхідним терпінням, то виконати облицювання стін за технологіями виготовлення натуральної венеціанської штукатурки вам не складе особливої праці!

Для проведення подібних робіт вам можуть знадобитися наступні інструменти і матеріали:

  • вихідний склад для виготовлення покриття;
  • спеціальний колір;
  • кельма (кельма);
  • волога замшева рукавичка, яка використовується для полірування воскового покриття;
  • віск.

Підготовка та нанесення венеціанської штукатурки

Подготовка и нанесение венецианской штукатурки

Перед початком оздоблювальних робіт необхідно як слід підготувати поверхні стін, які повинні бути сухими, чистими і ідеально рівними. Перед нанесенням шару венеціанської штукатурки рекомендується обробити стіни спеціальною грунтовкою, основне призначення якої полягає в поліпшенні зчеплення декоративного покриття з оброблюваною поверхнею.

Для приготування використовується в якості покриття вихідного складу необхідно змішати подрібнену гранітну або мармурову крихту з кольором, що надає матеріалу певний колорит. Не радимо вам замішувати за один раз велику кількість розчину - це виключить його передчасного затвердіння в ході вироблення матеріалу.

Після захоплення кельмою невелику кількість розчину слід нанести на оброблювану поверхню рівними мазками, причому кожен наступний мазок необхідно робити в напрямку, перпендикулярному попереднього.

Товщина утвореного шару штукатурки не повинна перевищувати (по можливості) десятої частки міліметра, тобто покриття повинне бути досить тонким і рівним. При проведенні цих операцій необхідно постійно протирати кельму вологою ганчіркою, що виключить утворення на ньому засохлих частинок розчину, здатних подряпати поверхню декоративного покриття. Після нанесення штукатурки потрібно дати шару покриття висохнути протягом 8-12 годин. Невеликі нерівності і шорсткості, що залишилися на поверхні після її висихання, слід акуратно видалити за допомогою маленького шпателя.

Після того, як перший шар остаточного висохне - ви можете приступати до нанесення наступного шару, який робиться зазвичай трохи темніше або світліше попереднього. Така багатошаровість покриття дозволяє отримати в результаті той самий «мармуровий» ефект, яким так славиться венеціанська штукатурка. Всього рекомендується наносити від трьох до десяти шарів штукатурки товщиною близько 0,1 мм, при цьому кожен шар обробляється за методикою, описаною вище.

Фінішна обробка штукатурки

Финишная отделка штукатурки

Після нанесення останнього шару декоративного покриття слід дати йому висохнути протягом 15 хвилин, після чого можна приступити до наступного етапу оздоблювальних робіт - поліровці. Ця операція виконується шляхом плавного розгладження оброблюваної поверхні за допомогою того ж кельми, щільно прижимаемого до стіни.

Після того, як штукатурка остаточно просохне (приблизно через тиждень після завершення полірування) можна приступати до операції вощіння поверхні покриття. Воскове покриття наноситься за допомогою все того ж кельми, причому розподіл воску на поверхні повинно здійснюватися невеликими різноспрямованими рухами. Віск також слід наносити дуже тонким шаром; в іншому випадку в окремих місцях з густо нанесеним покриттям після висихання можуть проявитися неприємні темні плями.

Після повного висихання воскового покриття можна провести поліровку підготовленій поверхні з використанням спеціальної замшевої рукавиці. Операція полірування воскового покриття полягає в щільному притисненні рукавиці до покриття і здійснення плавних кругових рухів уздовж всієї поверхні стіни.

Фахівці рекомендують тим, хто вперше зіткнувся з подібними операціями, перед початком оздоблювальних робіт випробувати цю технологію на аркуші картону, наприклад.

Фото

Красивая двухслойная потрескавшаяся венецианская штукатурка

Венецианская штукатурка с металлическим отблеском

Венецианская штукатурка для потолка

Красивая зеленоватая венецианская штукатурка

Венецианская штукатурка для спальни

Красивая венецианская штукатурка

Читайте також: