Веранда на дачі своїми руками

17.01.2021
21 039
Admin

Веранда на даче своими руками

  1. Загальні відомості
  2. Як побудувати веранду на дачі
  3. Веранда фото:
  4. Відео

Сьогодні, все частіше спостерігається така тенденція, коли люди з великих міст прагнуть усамітнитися в комфортних заміських будиночках - деякі лише на період відпустки та на вихідні, а деякі і зовсім назавжди. І це не дивно, адже що може бути приємніше, ніж насолоджуватися прекрасною природою перебуваючи з нею в повній гармонії, пити вечорами чай на веранді милуючись заходом сонця. І раз вже веранда є настільки невід'ємною деталлю комфорту та ідеального життя в заміському будинку, то поговоримо про те, як зробити веранду на дачі.

Для початку варто визначитися, займетеся цим справою самостійно або ж скористаєтеся послугами професіоналів. Безумовно, останній варіант набагато простіше і не потребує зайвих фізичних затрат - достатньо просто вибрати фірму і її співробітники зроблять все за вас. Але тут, тільки задумайтеся, скільки задоволення ви будете отримувати, перебуваючи на веранді, яку спорудили своїми руками. І якщо саме така перспектива вас приваблює, то дана стаття призначена саме для вас.

Загальні відомості

Общие сведения о дачной веранде с остеклением

Отже, почнемо. Що ж таке веранда, з будівельної точки зору. Складається ця конструкція з передньої заскленої частини, двох невеликих бічних частин, а решта частина є стіною будинку. В даному випадку, ми розглянемо варіант з трехскатной дахом, яку можна покрити будь-яким, найбільш для вас зручним, покрівельним матеріалом.

Важлива частина - засклена поверхня, дозволяє сонячним променям проникати на веранду і створювати комфортну обстановку навіть у зимовий час. Крім того, веранда є досить вигідною прибудовою, тому що може грати роль передпокою, яка підвищує теплозахисні властивості будинку, покращує звукоізоляцію, захищаючи ваш спокій від сторонніх звуків з вулиці.

Як побудувати веранду на дачі

Как построить веранду на даче

Розглянемо досить простий варіант облаштування веранди на дачі. Він передбачає складання всієї конструкції із заздалегідь підготовлених елементів, за допомогою болтів і шурупів.

Конструкція нашої веранди буде мати вхідні двері в одній з бічних частин, а також трисхилий дах. Для того, що б будівництво веранди можна було зробити самостійно максимально просто, можна використовувати певні елементи, придбані в магазині або зроблені під замовлення на фабриці. Зокрема мова йде про вікна та двері.

Каркас веранди

Будівництво веранди на дачі починається з процесу спорудження каркаса. Основа каркаса, в нашому випадку, представлена шістьма стійками, які кріпляться до бетонної основи за допомогою металевих кутників. Залежно від особливостей проекту веранди, кількість стійок може бути збільшено або зменшено.

Верхня обв'язка складається з бруса, який укладається зверху стійок, на торці. Кріплення здійснюється за допомогою шурупів. Жорсткість нижній частині каркаса надають підвіконня, які виконують свою безпосередню роль, а також служать поперечними перекладинами.

Основний елемент - віконні рами, їх заводські розміри дозволять визначити загальну площу веранди. Однак, в даному випадку, також варто звернути увагу на особливості конструкції фасаду будинку.

Безпосередній процес будівництва веранди починається з розмітки. На цьому етапі необхідно визначити місця, в яких веранда буде примикати до стіни і бетонній основі. Це дозволить максимально ефективно розподілити навантаження на кріпильні елементи.

Далі, за допомогою металевих кутників можна приступати до кріплення бічної кутовий і опорної стійок.

В даному випадку необхідно максимально чітко дотримуватися всі розміри, оскільки саме на цьому етапі формується каркас будинку.

В тій бічній стійці, де буде розташована двері, необхідно додати ще один вертикальний брусок, який не тільки буде підсилити конструкцію, але і служити косяком в дверній коробці.

На стійках вирізують пази, які будуть служити опорами для решт підвіконня. Самі підвіконня повинні відповідати ширині вікон, плюс 30 мм, які потрібні як припуски для вкладання в пази. Висоту розташування даних пазів необхідно вираховувати з розрахунку розмірів замовлених вами рам, а також їх положення.

Обв'язка складена з трьох елементів - бруси, з'єднані у пів дерева між собою, а також шурупи. Цю обв'язку необхідно встановити на стійки і скріпити між собою шурупами, відповідних розмірів.Підвіконня і поперечні перекладини необхідно вставити в пази заздалегідь підготовлені на стійках, і прикріпити зверху за допомогою шурупів ввинчиваемых навскоси. Головки шурупів необхідно вкрутити із заглибленням в гнізда, які висвердлені заздалегідь.

В цілях додання краси, місце розташування шурупів можна зашпаклювати шпаклівкою для дерева.

Обшивка нижній частині веранди

Обшивку нижній частині стіни можна виконувати як до, так і після того, як буде зроблена покрівля. Обшивка тій частині стіни, яка знаходиться під підвіконням, може проводитися за допомогою дошки ялини або модрини. В даному випадку, легше всього використовувати спеціальні шпунтовані дошки, у яких є особливі жолобки і виступи, завдяки чому монтаж обшивки нижній частині стіни буде вироблятися набагато простіше. Якщо ж ви використовуєте прості дощечки, то потрібно скріплювати їх внахлест так, щоб вони перекривали один одного. Однак у такому випадку знижується герметичність обшивки, що істотно відбитися на теплоізоляції веранди.

Покрівля

Найпростіша конструкція покрівлі для веранди включає в себе скат і дві бічні частини.

За допомогою дюбелів на фасаді будівлі кріплять коньковый брус, який необхідно розташувати строго горизонтально відносно землі. Розташування даного елемента покрівлі буде визначати нахил покрівлі.

Необхідно розрахувати цей кут не тільки з естетичних міркувань, але і з розрахунком технічних характеристик обраного матеріалу. Наприклад, для шиферу цей параметр не повинен перевищувати 30 градусів, щоб уникнути виникнення протікання.

Далі коньковый брус з обв'язкою з'єднується за допомогою крокв. Краще всього брати для цих цілей хвойні породи дерев, оскільки вони вважаються найбільш міцними.

Подальший монтаж покрівлі залежить від обраного покрівельного матеріалу. Його особливості визначать технічні нюанси цього процесу.

Рами та двері

Двері та рами необхідно встановлювати в спеціально підготовлені для них отвори. Для установки цих елементів веранди можна скористатися кількома способами, найпростішим з яких буде ґрунтуватися на використанні монтажної піни. Однак при цьому пам'ятайте про попереднє вимірі положення віконної рами за допомогою рівня. Це дозволить уникнути складностей при роботі з конструкціями.

Оздоблювальні роботи

Складність оздоблювальних робіт залежить від ваших прагнень по облаштуванню цього елементу будинку. Але не варто забувати, що конструкцію необхідно перш обробити антисептиками. Крім того, важливим її елементом буде якісна теплоізоляція, яка дозволить зберігати необхідний температурний рівень навіть в зимовий період.

Таким чином, можна досить швидко і без особливих будівельних навичок спорудити веранду, яка буде зігрівати вашу душу і приносити море задоволення всім мешканцям будинку. Така проста конструкція може служити як їдальня, або просто місце для відпочинку. Веранда для дачі стане ідеальним способом, за допомогою якого ви зможете проявити себе в ролі будівельника власного комфорту.

Веранда своїми руками створюється досить просто, однак, перш за все, необхідно задуматися про гідному проекті, який буде, не тільки гарний зовні, але і зможе повністю поєднуватися з особливостями фасаду вашого будинку. У деяких випадках, досвідчені будівельники можуть порадити провести додаткові роботи по зміцненню фасаду чи фундаменту.

Крім того, якщо ви не бажаєте створювати щось настільки серйозне, як веранда, можна задуматися про будівництво траси. Тераса своїми руками дозволить перебувати ще ближче до природи і стане ідеальним місцем для відпочинку теплими літніми вечорами. Також, створити цю конструкцію набагато легше і дешевше, оскільки не потрібно додаткових клопотів з замовленням рам, склом та іншими деталями.

Звичайно ж, описаний тут варіант конструкції веранди, далеко не єдиний у своєму роді. На фотографіях веранд нижче, ви зможете побачити різні варіанти конструкцій веранд.

Рекомендуємо прочитати:

Веранда фото:

Веранда в стиле дома

Летне-зимняя веранда с открывающимися окнами-дверцами

Большая веранда дачного дома

Необычная открытая веранда с камином

Открытая летняя веранда

Веранда с панорамным остеклением

Веранда на столбах с безрамным остеклением

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеосюжет про будівництво оригінальної веранди.

Читайте також: