Вибір підлогового покриття

17.01.2021
1 545
Admin
 1. Підлогове покриття паркет
 2. Підлогове покриття ламінат
 3. Приклади підлогового покриття:

Выбор напольного покрытия — паркет или ламинат

Вибір підлогового покриття справа важке, але цікаве. Щоб підібрати щось вартісне, потрібно вивчити весь ринок підлогових покриттів, порахувати всі плюси і мінуси того або іншого покриття.

На поточний момент існує безліч різних підлогових покриттів, у тому числі тих, які були придумані порівняно недавно - профнастил, фальшпол, ковролін і інші.

Підлогове покриття паркет

Найбільш привабливим з усіх видів підлогових покриттів по праву є паркет (від французького "планка"). Маленькі дощечки певного розміру, щільно підігнані між собою, відполіровані і покриті лаком, чудово виглядають в будь-якому приміщенні. До того ж вони є теплим, міцним і при належному догляді довговічним підлогою. При всіх перевагах у паркету завжди був один головний недолік - висока ціна. Це і стало головною підставою для винаходу нового підлогового покриття, зовні дуже схожого на натуральний паркет. Цей матеріал назвали ламінованим покриттям, або простіше ламінатом.

Підлогове покриття ламінат

Выбор напольного покрытия — ламинат

Підлогове покриття ламінат - це покриття, що нагадує багатошаровий пиріг, який складається з чотирьох шарів.
 1. Нижній шар призначений для захисту ламінату від деформацій, збільшення його міцності. Також в деяких випадках до нижнього шару прикріплюють звукоізолюючу прошарок для шумоізоляції.
 2. Несучий шар є основою ламінату, виготовленої з HDF. Цей шар є основою міцності і жорсткості, і саме він виконує головні функції. На цьому шарі також знаходиться сполучна конструкція ламінату, що дозволяє з'єднувати підлогове покриття не докладаючи особливих зусиль. Також несучий шар відповідає за тепло, шумоізоляцію і вологостійкість (визначається якістю вологостійких просочень і щільністю плити).
 3. Декоративний шар - паперовий шар, наносить на ламінат малюнок дерева, каменю, або будь-якого іншого малюнка.
 4. Верхній шар складається з акрилової або меламінової смоли. Цей шар дозволяє запобігти стирання, запобігає пошкодження викликані шляхом ударних навантажень. Все, що стосується зносостійкості ламіната можна віднести до верхнього шару. Також на верхній шар зараз наносять декоративні нерівності для підкреслення натуральності використовуваного графічного малюнка.

Завдяки цим якостям ламінат зберігає головні позитивні якості паркету - екологічну чистоту, характерність фактури і малюнка. Крім цього ламінат відрізняється більш низькою ціною, підвищеними характеристиками міцності, а також більш високим захистом від вм'ятин і подряпин. А також ламінат дуже зручно мити, що робить його універсальним, чистим і міцним підлоговим матеріалом.

Підводячи підсумки, відзначимо основні плюси ламінату:

 • ударостійкість;
 • стійкість до подряпин і тріщин;
 • опір тривалим навантаженням (розтягування, здавлення);
 • абразивна стійкість (опір стиранню);
 • простота зборки (укладання ламінату);
 • несприйнятливість до плям;
 • стійкість до вигорання, ультрафіолету (світлостійкість);
 • стійкість до дії хімікатів;
 • гігієнічність (простота чищення і прибирання);
 • термостійкість і жаростійкість (стійкість до тривалого впливу температур);
 • теплопровідність (при поєднанні з підлогою, що обігрівається);
 • екологічна безпека.

Приклади підлогового покриття:

Напольное покрытие паркет

Підлогове покриття паркет

Напольное покрытие ламинат

Підлогове покриття ламінат

Паркетный пол

Паркетну підлогу

Ламинированный пол

Ламінована підлога

Рішення залишається за Вами, який вид підлогового покриття вибрати!

Читайте також: