Види дверей для лазні та сауни

17.01.2021
2 059
Admin

Виды дверей для бани и сауны

  1. Глухі двері
  2. Скляні двері
  3. Комбіновані двері

Двері для сауни або лазні можна купити або зробити своїми руками. Виготовлення дверей самостійно пов'язано з цілим рядом труднощів. Цей трудомісткий процес під силу тільки досвідченим майстрам. Набагато простіше придбати їх у вузькоспеціалізованому магазині.

Глухі двері

Глухие двери для бани

Вибрати можна з трьох основних видів - глухих, скляних і комбінованих. Всі двері для саун і лазень - одностулкові, значно менших розмірів, ніж звичайні вхідні. Відкриватися вони повинні обов'язково назовні, але можуть прикріплятися як зліва, так і справа. Всі види дверей володіють високою стійкістю до високих температур, впливу пари і вологи. Глухі двері виготовляються з таких порід дерева, як осика, липа, вільха або сосна. Більш дорогими породами дерева для цих цілей є канадський кедр, дуб і абаш. Висока ціна дверей з цієї деревини обумовлена її специфічними властивостями. Канадський кедр володіє антисептичними властивостями і загальним сприятливим впливом на організм. Двері з абаша легені, а що особливо цінно, вони не так сильно нагріваються, як двері з інших порід дерев. Дуб - досить важкий матеріал. Він підійде для великих приміщень. Дерев'яні двері для сауни і лазні додадуть всьому приміщенню надійності та обґрунтованості, а ритуалу відвідування парної - природності, простоти та затишку, споконвіку властивих будь-якій лазні. Дерево створить відповідний мікроклімат, регулюючи вологість і не перешкоджає циркуляції повітря.

Скляні двері

Стеклянные двери для бань

Скляні двері - більше пізня розробка дизайнерів цього типу приміщень. Скло для таких дверей використовується спеціальне - термостійке і дуже міцна. Воно легко миється за допомогою будь-яких миючих засобів. Термін служби скла набагато довше, ніж дерева. Лазня або сауна, обладнана скляними дверима, виглядає більш сучасною, комфортною і просторою. Єдиним недоліком скляних дверей в порівнянні з дерев'яними можна вважати їх високу теплопровідність. Якщо Ви вирішите купити двері для сауни і лазні з скла, то варто вибрати скло особливого виду загартування - гартоване. Його спочатку нагрівають до певної температури, а потім швидко і рівномірно охолоджують повітрям. Це сприяє не тільки підвищенню опірності механічних пошкоджень, термостійкості, але й безпеки для людини в разі, якщо скло розіб'ється. Скло, розбиваючись, розсипається на дрібні фракції з тупими гранями, що зводить до мінімуму ймовірність порізів. Зазвичай таке скло бронзового кольору. Воно може бути матовим, що додасть обстановці трохи інтимну атмосферу, або прозорим, роблячи приміщення більш світлим і яскравим. Так як скло не пропускає повітря, то для припливу кисню необхідно залишити невеликий зазор між стулкою дверей і підлогою. По всьому периметру дверної коробки встановлюється термостійкий ущільнювач, який забезпечує надійну термоізоляцію.

Комбіновані двері

Комбинированные двери для бани

Комбіновані двері для сауни поєднують в собі елементи з дерева і термостійкого скла. Завдяки вдалому дизайну, вони користуються великою популярністю серед бажаючих придбати подібні двері. Такий вид дверей підтримує пароізоляцію лазні або сауни, а також зберігає потрібне тепло. Обраний візерунок на дверях буде продовжувати стиль, обраний основним при облаштуванні лазні або сауни. Двері для лазні та сауни відомих виробників коштують не дешево. Вони стоять на сторожі Вашого здоров'я і безпеки. Саме тому варто звернутися до досвідчених фахівців.

Читайте також: