Види фундаментів та їх застосування

17.01.2021
16 753
Admin

Виды фундаментов

  1. Стрічковий фундамент
  2. Стовпчастий фундамент
  3. Монолітний фундамент
  4. Пальовий фундамент
  5. Плитний фундамент
  6. Плаваючий фундамент
  7. Гвинтовий фундамент
  8. Відео

В даній статті представлено короткий огляд існуючих видів фундаменту і їх застосування. Фундамент слід вибирати, в першу чергу, виходячи з типу грунту і особливостей майбутньої споруди. Що ж стосується оформлення під стати навколишнього ландшафту, то реалізацію дизайнерських рішень ви можете здійснити в кожному з представлених видів фундаменту. Отже, перейдемо до розгляду видів фундаменту.

Стрічковий фундамент

Ленточный фундамент

Дуже часто використовуваний вид фундаменту для приватного будівництва. Стрічковий фундамент являє собою залізобетонну смугу фіксованої висоти і ширини, розташовану по периметру всього будинку. Такий фундамент добре підійде для будинків з важкими стінами (бетон, цегла) і перекриттями. Якщо в будинку гараж чи підвал, то даний тип фундаменту прекрасно для цього підійде.

Зазвичай стрічковий фундамент заглиблюється до глибини, більшої глибини промерзання грунту, але також існує і мелкозаглубленний стрічковий фундамент, який використовується при будівництві невеликих будинків, переважно дерев'яні.

Стовпчастий фундамент

Столбчатый фундамент

Стовпчастий фундамент зводиться шляхом розміщення стовпів у всіх кутах і в місцях перетину стін майбутньої споруди. Даний фундамент значно економічніше стрічкового, але застосуємо тільки для легких будинків і споруд. Між стовпів створюють спеціальну закладень (з цегли, бетону, бутового мурування). Даний фундамент застосовують на нерухомих грунтах, не схильних до спучування та пересування. Також при столбчатом фундаменті не створюються підвальні приміщення.

Монолітний фундамент

Монолитный фундамент

Монолітні фундаменти також використовуються при будівництві легких дерев'яних споруд. Для таких фундаментів не потрібне залучення спеціальної техніки, а в плануванні майбутньої будівлі не буде існувати обмежень. Монолітний фундамент застосовується у випадках, якщо грунт сильно стискується.

Головним плюсом монолітного фундаменту є сталість положення плити фундаменту у разі переміщення грунту, що рятує споруду від руйнації.

Пальовий фундамент

Свайный фундамент

Пальовий фундамент призначений для будівництва на нестійких грунтах. Чудово підходить для великогабаритного будівництва. Будівництво пальового фундаменту відбувається за допомогою паль - стовпів (залізобетонних, дерев'яних та інших) з загостреним кінцем. Кожна з паль може витримувати на собі навантаження від 2 до 5 тонн. Верхні частини паль з'єднуються з балками, утворюючи опорне основу споруди. Даний вид фундаменту дорогий і застосовується в приватному будівництві рідко.

Плитний фундамент

Плитный фундамент

Плитний фундамент - різновид монолітного фундаменту, в якому монолітне основа може виступати у ролі підлоги. Слід відмітити що це досить витратний тип фундаменту, який застосовується переважно для невеликих будинків. Плитний фундамент володіє всіма позитивними властивостями монолітного фундаменту.

Плаваючий фундамент

Плавающий фундамент

Плаваючий фундамент зводиться на місцевостях з невисоким рівнем ґрунтових вод, а також на насипних, важких слабонесущих і рухливих грунтах. Основна мета даного фундаменту - захистити конструкцію будівлі при деформації ґрунту.

Гвинтовий фундамент

Винтовой фундамент

Фундаменти на гвинтових палях, як і звичайний пальовий фундамент, - чудовий варіант фундаменту, а для ділянок з високим рівнем грунтових вод, гвинтовий фундамент просто ідеальний.

Даний фундамент незамінний для пучинистих грунтів, нестійких грунтів і ділянок зі складним ландшафтом.

Гвинтові палі являють собою сталеву трубу з наваренной лопатою.

Відео

Цей відеоролик розповість про типи фундаментів.

Ще один сюжет в тему розмови.

Читайте також: