Види герметиків

17.01.2021
1 940
Admin

Виды герметиков

 1. Акриловий герметик
 2. Силіконовий герметик
 3. Бітумний герметик
 4. Поліуретановий герметик
 5. Відео

На сьогоднішній день на ринку будівельних матеріалів представлений великий ряд герметиків різного типу. Герметик використовується для заповнення тріщин, пустот, для лагодження труб опалення та водопроводу. Цей матеріал широко використовується, як професіоналами, так і при дрібному ремонті в квартирі або будинку. Але міцність виконуваних робіт залежить від правильного вибору герметика. Існують кілька особливостей, що класифікують види герметиків за їх хімічним складом, способом застосування і призначення. Герметики випускаються однокомпонентні, багатокомпонентні з добавками, у вигляді пасти, розчину або як замазку.

Использование герметика в ремонте

По хімічній основі герметики ділять на декілька типів:

 • акрилові;
 • силіконові;
 • бітумні;
 • поліуретанові.
При виборі потрібного складу важливо враховувати, для яких робіт він буде використовуватися: для зовнішніх або внутрішніх, так як є герметики термостійкі, покрівельні, для натурального каменю, дерева або затірки швів на підлозі.

Работа с герметиком

При такому розмаїтті матеріалу можна вибрати потрібний (для проведення найрізноманітніших робіт). Наприклад, щоб покрити підлогу ламінатом, необхідно використовувати герметик для внутрішніх робіт. Цей склад повинен бути високоеластичним, не склеює плити, щоб потім можна було провести ремонт підлоги, без вмісту розчинників, щоб не пошкодити покриття, без різкого запаху.

Щоб вибрати правильний вид герметика, необхідно знати фронт робіт, де буде проводитися ремонт, яку поверхню потрібно обробити, оцінити, скільки буде потрібно матеріалу, буде впливати погода або перепади температур.

Кожна характеристика вказана виробниками на упаковках герметика, але кожна фірма використовує різні маркери і позначення, тому слід уважно читати етикетки та інструкції.

Акриловий герметик

Акриловый герметик

Цей матеріал використовується для виконання внутрішніх ремонтних робіт. Після того, як склад висохне, його можна перекрити акриловою фарбою або лаком.

Такий герметик може бути водостійким і неводостойким. Але у другому випадку потрібно діяти акуратно, так як не всі поверхні можна наносити склад. Можна працювати на дереві, сухий віконної рами або гіпсокартон. Цей герметик схильний до впливу вологи, але нешкідливий, не має запаху, легко розчинний водою, але його краще не наносити на поверхню, піддається дії високих температур.

Важливо дотримуватися технологію нанесення складу, його потрібно застосовувати у сухому й теплому приміщенні, інакше шов може раскрошиться.

Использование акрилового герметика

Водостійкий герметик має багато переваг. Наприклад, у нього хороше зчеплення з різними поверхнями, будь то плитка, бетон, фарба, лак, цегла. Його теж слід наносити в сухому приміщенні, на мокру поверхню герметик не лягає. Він підходить для місць, куди вода потрапляє рідко, тому його не можна використовувати для басейнів. Акриловий герметик можна використовувати у ванних кімнатах. Найдорожчим серед них є прозорий тип.

Силіконовий герметик

Силиконовый герметик

Це найбільш часто використовуваний вид герметиків. Він може бути завдано практично на всі поверхні, на метал і пластик. Матеріал еластичний, не піддається температурним впливів і різних погодних умов.

Силіконовий складу проводиться у різній колірній гамі, так як його просто неможливо фарбувати або відреставрувати.

Є два види силіконових герметиків:

 1. нейтральний;
 2. кислотний.

Нейтральний склад легко переносить високі температури, його використовують для нанесення на труби опалення, для ремонту в кухні та у ванній.

Использование силиконового герметика

Кислотний герметик можна наносити на пластик, дерево і кераміку. Цим складом поверхню просочується і тим краще зберігається.

Є ще один вид силіконового герметика - санітарний або протигрибковий. До складу цього матеріалу входить протигрибкова добавка, що перешкоджає розростанню цвілі на швах, зробленим цим герметиком.

Бітумний герметик

Битумный герметик

До складу цього герметика входить гума і бітум. Його використовують для ремонту покрівель, шиферу і черепиці. З ним легко працювати, і він простий за своїм складом. Бітумні герметики не розчиняються у воді, тому ними можна працювати і у вологих приміщеннях. Ними можна закласти пробоїну дренажної системи, полагодити покрівлю або фундамент. Мінусом даного складу може стати його непристосованість до фарбування з-за великої еластичності. Так само їм не можна працювати при низькій температурі.

Поліуретановий герметик

Герметик полиуретановый

Добре підходить для зовнішніх робіт, так як не піддається впливу погодних умов, добре деформується, він еластичний. Цей вид герметиків є одним з найбільш міцних і довговічних, може прослужити більше двадцяти років.

Оскільки цей склад дуже їдкий, не слід працювати з ним в закритому приміщенні, а краще використовувати його в зовнішніх роботах, дотримуючи всі інструкції з експлуатації і безпеки.

Відео

Більше дізнатися про герметика ви можете з цього ролика.

Читайте також: