Види і типи лінолеуму

17.01.2021
6 483
Admin

Виды и типы линолеума

 1. Види лінолеуму
 2. Типи лінолеуму

Лінолеум вже довгий час зберігає високу популярність. Його перевагами є дешевизна, зносостійкість, простота укладання і екологічна безпека. А його різноманітність малюнків дозволяють створити оригінальний вигляд підлоги або імітувати різні матеріали. Існує велика кількість видів лінолеуму, про яких сьогодні і піде мова.

Види лінолеуму

За типами виготовлення, лінолеум поділяється на основні види:

 • ПВХ лінолеум (полівінілхлоридний);
 • Гліфталевий лінолеум;
 • Гумовий лінолеум (лінолеум, релін);
 • Коллоксіліновий лінолеум.

ПВХ лінолеум

ПВХ лінолеум буває одношаровим і багатошаровим, на теплозвукоізоляційній і тканинній основі. Даний вид є найбільш поширеним. Головним недоліком є втрата гнучкості при низьких температурах.

Гліфталевий (алкідний) лінолеум

Гліфталевий (алкідний) лінолеум складається з алкідних смол, з наповнювачами і пігментів. Буває багатобарвним і може містити друкований малюнок. Гліфталевий лінолеум володіє поліпшеними звуко - і теплоізоляційними якостями, але є більш крихким, схильним до тріщин у порівнянні з ПВХ лінолеумом.

Гумовий лінолеум (лінолеум, релін)

Гумовий лінолеум (лінолеум, релін) складається з двох шарів. Нижній шар складається з дробленої гуми з бітумом. А верхній шар складається з гуми (синтетичного каучуку) з пігментом і наповнювачем. Завдяки чому релін лінолеум володіє високими показниками водостійкості і пластичності.

Коллоксіліновий лінолеум

Коллоксіліновий лінолеум складається з нітроцелюлози. Лінолеум виходить досить гнучкий, вологостійкий. Не має основи і володіє характерним блиском. Мінусом цього лінолеуму є надмірна пожежонебезпека.

Типи лінолеуму

Типы линолеума

Існує кілька факторів, що визначають тип лінолеуму. Один з них поділяє лінолеум за наявності підстави:

 • Лінолеум на основі;
 • Лінолеум без основи.

Безосновний лінолеум

Складається з кількох шарів, має великий вибір одне і багатобарвних малюнків, а також може бути з шорсткою поверхнею. Такий лінолеум володіє найкращими зносостійкими якостями. Застосовується в основному в місцях з великою кількістю людей.

Лінолеум на основі буває різних видів:

Лінолеум на спіненої основі

Досить гнучке покриття з хорошими показниками довговічності і всілякими варіантами кольорів. Застосовується в основному в житлових приміщеннях.

Лінолеум на джутовою (тканинної) основі

Зносостійкість цього лінолеуму залежить від товщини захисного шару. Малюнки і кольори для лінолеуму також можна підібрати які завгодно. Застосовується даний лінолеум в житлових приміщеннях, де немає великого руху людей і де потрібні підлоги з поліпшеною теплоізоляцією.

Для ПВХ лінолеуму існує окрема класифікація:

 • домашній лінолеум (для квартир);
 • напівкомерційний лінолеум (офіси і приміщення з середньою інтенсивністю руху людей);
 • комерційний лінолеум (офіси і приміщення з високою інтенсивністю руху людей).

Как выбрать линолеум

Якщо, Ви визначилися з видом лінолеуму, то наступним кроком буде укладання лінолеуму. Читайте в нашій наступній статті поради про те, як стелити лінолеум.

Читайте також: