Водопостачання приватного будинку своїми руками

17.01.2021
17 927
Admin

Водоснабжение частного дома

 1. Підключення до центральної мережі водопостачання
 2. Автономне водопостачання
 3. Колодязь
 4. Свердловина
 5. Відео

При динамічному розвитку наших міст все більше число городян віддають перевагу проживанню в приватному заміському будинку. Комфортне життя в такому будинку просто неможливо уявити без наявності в ньому холодної і гарячої води. Водопостачання приватного будинку своїми руками - завдання, яке під силу будь-якому чоловіку, навіть якщо йому не доводилося ніколи раніше займатися подібними речами.

Для нормального забезпечення будинку водою в трубопроводі має бути необхідний тиск. Для створення такого тиску можна використовувати водонапірний бак, поміщений на горищі, або невелику герметичну ємність з одним вхідним отвором для підключення до системи. В колодязі або свердловині встановлюється водозабірник, який має фільтруючу сітку і зворотний клапан. Вода подається в водопровід насосом, який повинен включатися і відключатися в автоматичному режимі.

Напор воды

Принцип дії дуже простий: вода насосом подається в систему, в ємності підвищується рівень води, при цьому знаходиться в ємності зверху води повітря створює необхідний тиск в системі, а зворотний клапан не дозволяє втратити це тиск.

Існує два варіанти підведення води в приватний будинок:

 • підключення до центральної мережі водопостачання;
 • автономне водопостачання з криниці, свердловини або водозабір з відкритих водойм.

Підключення до центральної мережі водопостачання

Подключение к центральному водоснабжению

Якщо вибрано цей вид підключення, то необхідно звернутися в місцеву комунальну організацію, що обслуговує центральні мережі водопроводу. Ця організація видасть дозвіл на підключення з зазначенням необхідних технічних умов її здійснення, в яких буде визначена точка підключення, схема виконання приєднання, зазначені глибина відводу, величина напору води і прикладена кошторис на виконання робіт.

Після отримання дозволу виробляється підведення водопроводу і трубна розводка по будинку (найчастіше врізку і підводку експлуатаційники залишають за собою).

При всій простоті першого варіанту, навіть якщо поблизу будинку проходить магістральний водопровід, він має ряд недоліків:

 • низька якість води (для знезараження води використовується хлор, наявність іржі надходить з труб магістрального водопроводу);
 • нерівномірність водопостачання, викликана плановими відключеннями і різного роду несправностями;
 • постійна оплата за витрачену воду.

Автономне водопостачання

Багато селищ, навіть знаходяться поблизу міської межі, не обладнані центральним водопостачанням. У цьому випадку єдиним виходом є автономне водопостачання будинку.

Возможные варианты автономного водоснабжения

Колодязь

Колодец для автономного водоснабжения

Найкраще споруджувати колодязь із залізобетонних кілець заводського виготовлення діаметром від 100 до 150 див. Термін експлуатації такого колодязя становить понад 50 років, а глибина може досягати до 20 метрів. При невеликих глибинах можна використовувати бутовий камінь, керамічна цегла, дрібноштучні бетонні блоки і обкоровані колоди діаметром більше 12 см з сосни дуба або модрини.

Колодязь повинен розташовуватися не ближче 50 метрів від джерел забруднення і 5 метрів від будинку.

Орієнтиром для визначення проходження водоносного шару можуть служити колодязі на сусідніх ділянках, але більш надійно буде для цього запросити хорошого спеціаліста з спеціалізованої організації.

Водоснабжение из колодца

Від колодязя до будинку викопується траншея для підведення води глибиною нижче межі промерзання грунтів (для конкретного району вказується в СНиП, для середньої смуги Росії це близько 1,4 м). В траншею з ухилом у бік колодязя укладається металеві, пластикові або металопластикові труба діаметром 32 мм. Нахил необхідний, щоб вода не стояла в трубі. Один кінець труби заводиться в підвал будинку, а інший опускається в колодязь через спеціально пробитий отвір у другому від верху кільці на глибину приблизно 30 см від дна.

Введення в будинок краще виконати під подушкою фундаменту. При будівництві будинку з глибоким підвалом для зовнішнього введення в тілі фундаменту необхідно залишити отвір. Зазвичай для цього у фундамент закладається сталева дводюймова труба. Такий патрубок також охоронить enter від можливих деформацій в процесі усадки будинку. Металева труба для запобігання корозії обмазується бітумною мастикою. При необхідності трубу можна утеплити.

Колодец с крышей

Навколо готового колодязя для запобігання попадання в неї поверхневих вод необхідно влаштування глиняного замка. Над криницею для захисту від атмосферних опадів, можна спорудити оригінальний будиночок, який прикрасить садибну територію або використовувати просту дерев'яну кришку.

Свердловина

Для водопостачання будинку можна застосувати свердловини двох видів:

 • Свердловина на піщаному горизонті. Свердловина буриться глибиною до 30 м з досягнення водоносного шару піску. Потім свердловина зміцнюється трубами, на дні влаштовується гравійний фільтр і опускається погружной насос. Якість отриманої води з свердловини краще, ніж з колодязя, а потреба витрат часу і коштів невелика. Але такі свердловини недовговічні (5-10 років) і мають невеликий водний запас. Свердловина досить швидко замулюється, що призводить до необхідності її періодичного очищення і прокачування.
 • Артезіанська свердловина. Така свердловина буриться на велику глибину в кілька сот метрів. Вона має великий запас води високої якості, не замулюється, не пересихає, довговічна і не потребує обладнання для подачі води. Мабуть, єдиним недоліком таких свердловин є досить висока вартість бурових робіт. Так як одна свердловина легко забезпечить водою мінімум два - три будинки, то можна об'єднатися з сусідами, поділивши витрати на всіх.

Устройство артезианской скважины

Свердловини буряться на відстані 3 метри від будинку або, до початку будівництва, безпосередньо під ним. Навколо готової свердловини необхідно виконати бетонне вимощення.

Після того, як джерело водозабору готовий, необхідно виконати у спеціалізованій лабораторії аналіз води.

Основним елементом будь-якого водопроводу є насос. У продажу представлено безліч самих різних моделей насосів як вітчизняного, так і імпортного виробництва.

Для здійснення водопостачання застосовуються насоси двох видів:

 • Поверхневі насоси. Насоси не занурюються в джерело водозабору, а висмоктують з нього воду. Це автоматичні насосні станції, які оснащені гідроакумулятором (сталевий посудину з внутрішньою мембраною у вигляді еластичної колби) і реле тиску. Вони в автоматичному режимі підтримують тиск в системі водопостачання, по мірі необхідності включаючи і вимикаючи насос. Але при масі достоїнств ці станції не можуть здійснити підйом води з великих глибин (більше 9 м).
 • Занурювальні насоси. Насоси такого типу занурюються безпосередньо у джерело водозабору, підйом води можна здійснювати з глибини більше 300 метрів. Для здійснення таких самих функцій, що й поверхневі побутові насосні станції, насоси обладнані автоматикою, яка встановлюється в будинку.

Насос для скважины

Обсяг водонапірного бака визначається з розрахунку витрати води 50 л на добу на кожну людину, що проживає в будинку, крім того в ньому повинен бути постійний запас води достатній для 10-хвилинного гасіння можливої пожежі.

Відстань від бака до перекриття будинку має бути не менше 60 см, до інших елементів будинку не менше 70 см, а з боку установки поплавкового клапана - не менше 100 див.

При застосуванні гідроакумулятора його обсяг розраховується з потреби води 20 л на кожен планований кран.

Для розведення системи по будинку можна використовувати металопластикові, пластикові або оцинковані труби.

Разводка воды по дому

Для отримання гарячої води встановлюється проточний або бойлерний водонагрівач.

Водопостачання приватного будинку багато в чому залежить від фінансових можливостей. Але в будь-якому випадку вартість робіт, виконаних самостійно буде значно нижче, ніж замовлення в спеціалізованій організації, а результат порадує всіх домочадців і принесе виконавцю багато приємних хвилин.

Відео

У цьому ролику порушена тема будівництва колодязя.

Читайте також: