Водяний рівень своїми руками

17.01.2021
4 772
Admin

Водяной уровень своими руками

 1. Як виготовляється водяний рівень
 2. Порядок користування гидроуровнем
 3. Переваги

В ході проведення будівельних робіт нерідко виникає необхідність у простому пристосуванні, за допомогою якого можна було б досить просто і точно провести горизонтальну розмітку тієї або іншої конструкції. Виявляється, що отримати досить рівну розмітку (з мінімумом відхилення від горизонталі) можна за допомогою самого простого інструмента - водяного рівня, званого іноді ще гидроуровнем. У даній статті ми розглянемо питання про те, з чого виготовляється водяний рівень своїми руками і як слід користуватися цим вимірювальним інструментом у повсякденній роботі.

Принцип работы ватерпаса

Чисто зовні цей нескладний інструмент, званий так само «ватерпасом», являє собою порожнистий прозорий шланг певної довжини і діаметром близько 1-1,5 см, на обох кінцях якого іноді наносяться контрольні ділення.

Як виготовляється водяний рівень

Как изготовить водяной уровень

Насамперед, зазначимо, що такий ватерпас продається сьогодні в будь-якому магазині будівельних інструментів і коштує зовсім недорого (близько 150-200 рублів). Але якщо час «піджимає» і під рукою є все необхідне - швидше і зручніше зробити його самому. Для виготовлення рівня вам буде потрібно лише відрізок прозорого порожнистого шланга відповідної довжини і відповідний фарбувальний матеріал (маркер, фломастер тощо), за допомогою якого ви зможете наносити контрольні позначки або лінії на самому шлангу і на размечаемых об'єктах.

По ходу наповнення шланга водою обов'язково слід позбавлятися від бульбашок, що утворюються в процесі його заповнення (за допомогою шприца, наприклад), після чого ви можете приступати до розмітки потрібних вам рівнів.

Порядок користування гидроуровнем

Порядок пользования гидроуровнем

В основу роботи виготовленого вами приладу закладений відомий принцип взаємодії двох сполучених посудин. Згідно з ним, при збігу рівнів води у двох пов'язаних між собою частинах посудини отсчитанные за шкалами позначки мають однакову видалення по висоті від точки, прийнятої за вихідний рівень (рівень світового океану). За рахунок такого збігу можна отримувати на размечаемой поверхні точки, однаково віддалені по висоті від умовної географічної оцінки, прийнятої за нульову.

Після виготовлення водяного рівня своїми руками ви зможете отримувати однакові висотні позначки приблизно наступним чином (як приклад ми розглянемо випадок виставлення рівня розташування статевих лаг):

 1. В першу чергу з одного боку робочої стіни наносимо вихідну точку розмітки на висоті приблизно 1 метр. На цьому рівні вам потрібно буде викреслити чітку горизонтальну лінію.
 2. Потім прикладаємо один з кінців нашого інструменту до раніше зробленої відмітки і закріплюємо його там за допомогою скотча (або вдаємося до допомоги іншої людини).
 3. Другий кінець ватерпаса переносимо на іншу сторону цієї стіни і прикладаємо кінцевий відрізок трубки до місця, приблизно відповідному висоті 1 метр. Регулюємо висоту розташування цього кінця шланга таким чином, щоб рівень води на протилежному кінці збігся з нанесеної раніше горизонтальною лінією.
 4. Отримана на цьому кінці приладу відмітка за рівнем води і дасть нам шукану висоту. Аналогічним чином ви зможете виставити і всі проміжні точки розмітки, які потім з'єднуються однією суцільною лінією.

Как пользоваться гидроуровнем

По завершенні цих операцій вам залишиться тільки відміряти від отриманої лінії розмітки вниз необхідну кількість сантиметрів і нанести відмітку розташування статевих лаг по всьому периметру приміщення.

Переваги

До безперечних переваг саморобного водяного рівня можна віднести наступні його переваги:

 • низька вартість;
 • легкість виготовлення;
 • простота поводження з приладом;
 • хороша розрізнення показань приладу при будь-якій освітленості.

Читайте також: