Секційні ворота своїми руками

17.01.2021
4 116
Admin

Секционные ворота своими руками

 1. Принцип дії ворота секційного типу
 2. Базовий комплект для збірки воріт
 3. Підготовка до монтажу
 4. Складання конструкції

В останні роки при облаштуванні гаражних будівель все частіше замість традиційних розпашних воріт монтуються досить зручні в експлуатації і більш технологічні ворота підйомного типу, випускаються в наступних виконаннях:

 • ролетні вироби;
 • секційні ворота;
 • ворота цільні.

У даній статті ми розглянемо питання про облаштування секційних воріт своїми руками, викликає певний інтерес у пересічного споживача.

Відразу ж відзначимо той факт, що при розробці ворота секційного типу потрібно було отримати досить стійке до злому і максимально рухоме (гнучке) полотно, яка має до того ж непогані теплоізоляційні характеристики. Поєднання всіх цих якостей дозволило б їх розробникам усунути ряд недоліків, властивих іншим механізмам даного класу.

Принцип дії ворота секційного типу

Принцип действия ворот секционного типа

Секційні ворота зсувного типу чудово справляються з поставленим перед ними завданням - при відкриванні воріт їх полотно утягивается під стельове перекриття по спеціальних напрямних, не вимагаючи при цьому жодних додаткових площ. При закриванні гаража полотно воріт з цим же самим напрямних плавно опускається вниз.

Поєднання таких якостей виявилося можливим завдяки використанню полотна особливої конструкції, яка збирається з окремих панелей (ламелей), які скріплюються між собою за допомогою спеціальних петель-шарнірів. Таке полотно здатне переміщатися по напрямних за допомогою спеціального приводу, що включає в себе систему тросів, барабанів і валів, уравновешиваемых додатковим пружинним механізмом.

Полотно воріт при своєму переміщенні вгору багаторазово заломлюється; при цьому кожна з його ламелей змінює своє вертикальне розташування на горизонтальне, а потім вкладається в нішу, розташовану під стелею. Утеплені поліуретаном панелі мають міцне зовнішнє покриття, яке виготовляється, як правило, з металу, пластику або деревини.

Секційні напрямні воріт виготовляються з особливих марок антикорозійних матеріалів підвищеної міцності, а всі тертьові деталі (ролики, муфти, шарніри і т. п.) робляться з композитного матеріалу, що представляє собою поєднання високоміцного пластику та металу - поліаміду.

Базовий комплект для збірки воріт

Базовый комплект для сборки ворот

Виробники механізмів підйомного типу у відповідь на численні побажання покупців розробили готові комплекти, що дозволяють провести самостійну збірку секційних воріт з 25 % економією витрачених на це коштів (в порівнянні з установкою готових воріт «на замовлення»).

З такого конструктора (відноситься до типу виробів «Збери сам» і анітрохи не поступається за своїми характеристиками фірмовим воріт), клієнт може самостійно зібрати секційний механізм з заданими технічними характеристиками. Модельний ряд пропонованих покупцеві комплектів має універсальне оформлення і підходять під типової гараж розміри.

Збірка секційних гаражних воріт своїми руками проводиться згідно з доданою до комплекту інструкцією, що містить схему з'єднання окремих вузлів. Наявність в комплекті поставки наочних складальних схем дозволяє уникнути помилок при складанні і помітно полегшує стикування основних вузлів.

При виборі базового комплекту вам слід також визначитися з потужністю двигуна, що встановлюється в приводному механізмі воріт.

Підготовка до монтажу

Подготовка к монтажу

Перед початком збиральних робіт необхідно потурбуватися про те, щоб навколо отвору воріт залишався вільний простір наступних розмірів:

 • до стельового перекриття - 300мм;
 • по обидва боки прорізу (уздовж стін) -450 мм

Для проведення складальних операцій вам може знадобитися наступний робочий інструмент:

 • перфоратор;
 • шуруповерт;
 • набір свердел з побідитовою насадкою;
 • повний комплект монтажного інструменту;
 • вимірювальний інструмент (рівень, вимірювальна рулетка тощо).

Складання конструкції

Сборка конструкции

В цьому розділі статті наводиться короткий опис основних робочих операцій, що реалізуються в ході збірки вибраного вами комплекту воріт.

Монтаж секційних воріт слід починати з підготовки отвору під них, причому для гаражної конструкції з легких пінобетонних блоків стіну необхідно буде зміцнити за допомогою спеціального металевого каркаса.

Потім слід перенести схему монтажу секційних воріт безпосередньо на ваш воротный отвір. Для цього на стінах гаража проводиться розмітка місць кріплення основних несучих вузлів - горизонтальної і вертикальної напрямних, які задають напрямок переміщення полотна.Всі несучі елементи конструкції повинні монтуватися в порядку, встановленому додається до комплекту інструкцією. Після їх монтажу можна приступати до складання дверного полотна, яка ведеться, як правило, починаючи від крайньої нижній ламелі. По закінченні складання необхідно перейматися тим, щоб верхній зріз стулки якомога щільніше прилягав до «нащельнику» воріт (досягти цього вдається шляхом регулювання верхніх кронштейнів).

Потім ви можете приступати до закріплення вузлів керування воротами і ряду допоміжних елементів (ручок, замків і засув), після чого встановлюється система зрівноважених пружин. Необхідно настроїти таким чином, щоб підйомні троси завжди знаходилися в натягнутому стані.

Повний комплекс робіт по монтажу секційних воріт завершується кріпленням датчика, що обмежує хід полотна, після чого встановлені ворота кілька разів перевіряються на легкість ходу.

Схема конструкции ворот

І на закінчення - кілька слів про нюанси монтажу секційного механізму.

 1. Монтаж всіх деталей повинен здійснюватися з максимально можливою щільністю, виключає наявність щілин.
 2. Напрямна вертикальна отвору воріт повинна бути виставлена з високою точністю, порушення якої може призвести до заклинювання полотна.
 3. Для регулювання і позиціонування положення секційних воріт в просторі допускається використовувати тільки металеві підкладки різної товщини.

Читайте також: