Вирівнювання підлоги своїми руками

17.01.2021
4 423
Admin

Выравнивание пола своими руками

  1. Підготовка до вирівнювання підлоги
  2. Розшивка тріщин
  3. Чорнове вирівнювання підлоги
  4. Заливка підлоги самовирівнювальною сумішшю
  5. Корисні поради

Якісне вирівнювання підлоги своїми руками - завдання складна і копітка, але цілком здійсненне. Трохи терпіння, вправності, і ви будете винагороджені за старання. Адже на ідеально рівну підлогу всі покриття легко укладаються і якісно, і при експлуатації готові підлоги гарантовано не расшатаются, не стануть скрипіти і прогинатися.

Підготовка до вирівнювання підлоги

Спочатку з підлоги необхідно видалити старі покриття, розчистити хитаються і обсипаються ділянки і оцінити масштаби майбутньої роботи. Відносно рівні підлоги з невеликими вм'ятинами буде не складно підігнати за допомогою самовирівнювальною суміші. Але якщо відкриються великі перепади між будівельними керамічними плитами, виявиться значний перекіс підлоги, будуть присутні великі пошкодження, ями і горби - належить виконати серйозну роботу.

Розшивка тріщин

Расшивка трещин

Необхідно постаратися максимально зняти інструментом великі видимі горби і напливи, зрізати петлі арматури, інакше на їх висоту доведеться піднімати весь рівень підлоги. Всі глибокі ями і дірки заґрунтувати і закрити розчином з піску та цементу. Оцініть тріщини. Дрібні тріщини можна просто замазати цементом, попередньо заґрунтувати. Великі тріщини, що мають тенденцію до розповзання необхідно закріпити за допомогою наступного методу: поглиблення розшивають болгаркою на пару сантиметрів вниз, потім наносять надрізи перпендикулярно до 15 см завдовжки через кожні 20-25 см. Ретельно видаляють всю пил, недостатньо підмести підлогу, їх потрібно повністю видалити пил за допомогою пилососа. Ґрунтують і закладають в перпендикулярні прорізи металеві скоби, можна використовувати підручні матеріали - різні металеві обрізки, цвяхи, шматки товстого дроту і т. п. Після чого тріщину цементують врівень з підлогою. Всю поверхню після цього обов'язково грунтують.

Чорнове вирівнювання підлоги

Черновое выравнивание пола

Як правильно вирівняти підлогу, якщо перепади значні? Для того щоб максимально вирівняти поверхню, доведеться підняти рівень підлоги. Це складна і серйозна робота, для виконання якої має сенс придбати будівельні рівні, бажано мати бульбашковий великої довжини або водяний. Якщо є можливість придбати або взяти на час виконання робіт лазерний рівень - це значно полегшить завдання. Точні виміри потрібні для установки маяків, які являють собою металеві профілю т-подібної форми. Замість маякових рейок можна скористатися будь-яким підручним матеріалом: металевим профілем, тонкими трубами і т. п. Але не рекомендують робити їх з дерева, так як воно здатне вбирати вологу і деформуватися. Кріпляться маяки на підлозі паралельно один одному на розчин цементу чи алебастру таким чином, що б їх гребені по всій поверхні виявилися на одному рівні. На гірки розчину викладають маяки і вдавлюють їх до необхідної висоти. Відстань між маяками виставляйте по розміру, меншого ширини правила або будь-якому зручному для роботи, приблизно в межах 60-80 див. По периметру стіни креслять лінію, яка обов'язково повинна збігатися за рівнем з висотою маяків. Їх вирівнюють по найвищій точці підлоги, використовуючи рівень, або підганяють під попередньо натягнуті шнури. Після висихання закріплювального розчину, приступають до стяжки. Рівень підлоги необхідно підняти як мінімум на 3 см над найвищою точкою.

Заливають відстані між рейками маяків піщано-цементною сумішшю врівень з гребенями і розрівнюють правилом. Бажана довжина інструменту приблизно 2 метри. Роботу можна виконувати, заливаючи окремі сегменти, переміщаючись від дальнього кута кімнати до дверей. Після висихання підлоги до такої міри, що б витримати вагу людини - видаляють маяки і заповнюють порожнечі, що утворилися розчином,і дають суміші повністю висохнути. Після повного заливання, коли суміш трохи підсохне, рекомендують накрити її поліетиленовою плівкою або тканиною, яку треба буде регулярно змочувати на 7-10 днів. Якщо немає можливості накрити підлогу, потрібно, хоча б постійно мочити водою підлоги протягом першого тижня. В цей час поверхню набирає необхідну міцність і потрібні умови підвищеної вологості для запобігання розтріскування. Повну міцність підлоги наберуть приблизно через 28 днів

Потім поверхню грунтують для підвищення адгезії з самовирівнювальною сумішшю, якій буде виконуватися остаточна чистова стяжка підлоги. Плюс, на такій поверхні буде краще розтікатися суміш. Іноді для додаткового зміцнення стяжки перед заливкою розкладають армуючу сітку, але у такому разі наливаемый розчин повинен мати товщину шару не менше 1 див.

Заливка підлоги самовирівнювальною сумішшю

Заливка пола самовыравнивающейся смесью

Готову суміш слід розвести водою строго по інструкції, так як занадто рідкий розчин при висиханні стане розтріскуватися, а надто густий буде погано розтікатися. Для підвищення плинності в разі необхідності використовують спеціальні пластифікатори, які додають в суміш. Робочий час розчину становить усього близько 15-20 хвилин, бажано готувати порційно. Наносити шар потрібно, розтягуючи розчин товщиною в кілька міліметрів.

Самовирівнююча суміш теж наносять, починаючи з найдальшого кута від дверей. Розподіляють широким шпателем або раклею, прокочують голчастим валиком для видалення бульбашок повітря. Якщо є можливість, краще залити все приміщення за один раз. Якщо необхідно виконати це в кілька етапів, то підлога поділяють дошками по секторах. Щоб виключити розтріскування, під час висихання можна трохи змочувати поверхню, щоб вологість була така ж, як у нижнього шару. Міцність підлогу набере за 14 днів.

Корисні поради

На час заливки, і під час висихання розчину в приміщенні не повинно бути протягів.

Вирівнювання підлоги у всій квартирі, слід обов'язково враховувати, яка буде оздоблення. Якщо будуть застосовуватися різні матеріали, наприклад ламінат та керамічна плитка, то потрібно висоту статі підганяти таким чином, щоб після укладання облицювальної матеріалу він збігся на стиках по висоті, і не було перепадів.

Читайте також: