Вирівнювання стелі своїми руками

17.01.2021
12 260
Admin

Выравнивание потолка своими руками

 1. Вирівнювання стелі гіпсокартоном
 2. Вирівнювання стелі штукатуркою
 3. Вирівнювання стелі шпаклівкою
 4. Відео

Якщо стіни квартири можна вирівняти порівняно швидко, то з стелями робота ведеться більш ретельно і копітко. З цієї статті можна дізнатися, як самостійно вирівняти стелі і які існують сьогодні варіанти для його вирівнювання при всьому розмаїтті сучасних оздоблювальних матеріалів.

Технологія вирівнювання стелі складається з декількох ключових моментів:

 • Демонтаж старого покриття при проведенні капітального або косметичного ремонту. Якщо на стелі була облаштована конструкція з гіпсокартону або підвісна система, необхідно визначити стан каркаса і вирівнювального шару.
 • За допомогою рівня визначається фактичний перепад стелі чи готової конструкції.
 • В залежності від обраного способу вирівнювання готуємо основу стелі, ретельно зачищаємо стелю, шкурим його, ґрунтуємо.
 • Якщо перепад у рівні стелі більше 5 см його необхідно штукатурити, а тільки потім шпаклювати.
 • Шпаклюється стеля у кілька шарів. Кожному шару необхідно дати просохнути.

Визначивши рівень перепаду стелі в одному приміщенні, слід вибрати, яким саме чином буде відбуватися підготовка підстави під фінішну обробку.

Способи вирівнювання стель знаходяться в прямій залежності від перепаду:

 1. Якщо максимальний перепад стелі становить більше 5 см технологічно варто застосувати сухий спосіб вирівнювання, тобто конструкцію із застосуванням гіпсокартону або гипсоволокна. Можна також застосувати стелі системи Амстронг, але вони скоріше підходять для громадських будівель і офісів, ніж для житлових приміщень. Останні роки великою популярністю користуються системи фінішної обробки стелі із застосуванням натяжних стель.
 2. Якщо максимальний перепад рівня стелі становить менше 5 см, можна застосувати так званий сирої спосіб. Тобто спочатку проводитися штукатурка стелі, а потім його шпаклюють спеціальними сумішами кілька разів, готуючи його під фінішне фарбування.
 3. При перепаді в рівні стелі його просто шпаклюють двома видами спеціальних сумішей.
 4. При перепаді в рівні стелі більше 2 см шпаклівку слід доповнити армуючої сіткою.

У відповідності з обраним способом закуповуються та матеріали для вирівнювання стель. Головне - купуйте оздоблювальні матеріали у перевіреного постачальника, бажано у фірм або супермаркетів, які мають хороші складські приміщення сезонного типу. Це пов'язано з тим, що всі оздоблювальні матеріали для вирівнювання стелі не витримують мінусових температур. Також слід звернути увагу при купівлі сумішей для шпаклівки і штукатурки стелі на термін придатності матеріалів.

Якщо термін минув, застосовувати суміш можна ні в якому разі.

Вирівнювання стелі гіпсокартоном

Выравнивание потолка гипсокартоном

Визначається рівень підстави стелі. Для більшої точності можна використовувати лазерний або водний рівень. На стіни наносяться мітки олівцем або спеціальним маркером.

По мітках на стінах монтується каркасна система з профілів. Конструкція каркасної системи залежить від обраного дизайну стелі і його складності. Стелі з гіпсокартону або гипсоволокна можуть простими, багаторівневими або комбінованими (з натяжними, дзеркальними або скляними системами).

Особливу увагу слід приділити технічними характеристиками системи.

Каркас необхідно встановити так, щоб він був надійно зафіксований. Інакше, на стелі можуть з'явитися тріщини.

Обшивка каркаса листами из гипсокартона

Каркас обшивають листами з гипсоволокна або гіпсокартону. Утворилися технологічні шви між листами замазують спеціальною шпаклівкою для герметичності. На ці шви приклеюють бинт-серпянку, потім знову шпаклюють. Дочекавшись поки шпаклівка висохне, її добре зашлифовывают.

Вирівнювання стелі штукатуркою

Выравнивание потолка штукатуркой

Для підготовки основи під фінішне фарбування можна провести вирівнювання стелі ротбандом. Це надійна штукатурка від німецької фірми Кнауф, яка має гіпсову основу і універсальне застосування.

Перед нанесенням штукатурки ротбанд у відповідності з технологічною картою виробника, краще отримати консультації у менеджерів.

Спочатку слід ретельно очистити поверхню стелі і загрунтувати.

При застосуванні для вирівнювання поверхні стелі штукатурки для оптимізації процесу слід використовувати армуючу сітку, яка буває двох видів: малярна і металева.

Малярську сітку, яку ще називають серпянкой, так як вона дуже схожа на марлю, кріпляться за допомогою спеціального клею або клею ПВА. Головне в цій технології, щоб сітка надійно трималася на стелі. Останнім часом з'явилася у продажу самоклеюча серпянка.

Металева сітка кріпиться спеціальними скобами, "гвоздиками" з капелюшками або скобами. Вона потрібна тільки в тому випадку, коли для штукатурки потрібен товстий шар, до 5 див. також Сітку рекомендується класти на всі шви і стики.

На стелю одноразово наносять суміш товщиною не більш 15мм. Якщо потрібно нанести шар вирівнювання великим шаром, то слід спеціальним штукатурним гребенем «начесать» поверхню, дати їй підсохнути і після нанесення грунтовки продовжити роботи.

Коли штукатурка висихає, наносять шар шпаклівки.

Для проведення якісного ремонту краще використовувати грунтовку, шпаклівку і фарбу одного виробника.

Вирівнювання стелі шпаклівкою

Выравнивание потолка шпатлевкой

Необхідні інструменти:

 • перфоратор або дриль;
 • шпатель;
 • полутер металевий;
 • широка кисть.

Вирівнювання стелі своїми руками починають з зачистки підстави. Всі виступаючі нерівності бетонної поверхні, які перевищують 2мм, потрібно зрубати, бажано використовуючи перфоратор зі спеціальною насадкою.

Грунтуємо стелю. Після зачистки, як водиться, слід зміцнити поверхню грунтовкою, обов'язково глибокого проникнення. Грунтувати валиком або пензлем.

Шпаклівка стартова. Приблизно через годину ґрунтовка висохне, можна приступати до першого шару шпаклівки, у вигляді вирівнюючого шару. Для цього застосовують стартова шпаклівку, наносячи шар до 1 див. Шпаклівка по густоті повинна бути схожа домашню сметану, що забезпечити її мінімальне просідання при висиханні. Шпаклівка наноситься металевим полутером, завдяки чому поверхня стелі добре вирівнюється.

Шпаклівка фінішна проводиться в два шари. Якщо температура в кімнаті більше 15 градусів та є хороша вентиляція, то приступати до фінішної шпаклівки можна вже через три або чотири години, в іншому випадку можна продовжити роботу тільки на наступний день. Для фінішу використовується середній шпатель. Якщо площа поверхні більше двадцяти квадратних метрів, то можна використовувати полутер. Наше завдання - зробити нанесення за один день двох шарів, що дозволить поліпшити результат і швидкість роботи.

Ошкурювання. При дотриманні в приміщенні необхідних атмосферних умов можна шліфувати поверхню на наступний день. Для прискорення цієї роботи бажано застосувати віброшліфувальну машинку. Також бажано застосовувати окуляри з вентиляційним отвором і респіратор.

Шпаклівка на цементній основі при тривалому знаходженні в сирому стані стають міцнішими. Це означає, що через тиждень стеля дуже важко буде ошкуріть.

Результат наведених тут способів - ідеально рівна стеля.

Идеально ровный потолок

Красивый ровный потолок из гипсокартона

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, присвячений вирівнювання стелі по маяках.

А цей сюжет розповість про вирівнювання стелі гіпсокартоном.

Читайте також: