Як підібрати в'юнкі рослини для вертикального озеленення саду

17.01.2021
2 399
Admin

Выбор вьющихся растений

 1. Переваги вертикального озеленення садової ділянки
 2. Підготовчі роботи
 3. Основні принципи підбору рослин
 4. Найбільш затребувані види витких рослин

Вертикальне озеленення садових конструкцій є найпоширенішим і найдоступнішим видом декорування заміського ділянки. Це дуже ефективний спосіб прикраси саду, що дозволяє на тривалий час створити навіть на невеликій площі додатковий обсяг зелених насаджень. Пріоритетний вибір таких практичних і красивих рослин не викликає сумнівів. Єдине, в процесі ознайомлення з величезним спектром пропозицій у власників дач і приватних будинків виникає тільки одне питання: «Як підібрати в'юнкі рослини для вертикального озеленення саду з урахуванням його особливостей і ландшафтного дизайну?».

Переваги вертикального озеленення садової ділянки

Преимущества вертикального озеленения

Використовуючи вертикальне озеленення можна облагородити паркан і різні огороджувальні конструкції, прикрасити статичні, стали вже звичними малі архітектурні форми, захистити будинок від палючих променів літнього сонця, створити затишну зону відпочинку, захищеною від зовнішнього світу від шуму і суєти. Крім цього, даний ландшафтний прийом допомагає поліпшити на ділянці мікроклімат, збагативши його додатковим киснем. Безпека, екологічність і доступна вартість вертикального озеленення сьогодні є найактуальнішими перевагами цього виду прикраси садової території. Окремо варто відзначити простоту догляду за виткими рослинами і можливість їх відновлення в загальному ландшафтному ансамблі.

Підготовчі роботи

Перед тим, як підібрати в'юнкі рослини для вертикального озеленення саду, організовують опорні конструкції для фіксації постійно зростаючих пагонів. Їх можна облаштувати у вигляді арок, альтанок, декоративних перегородок, живих огорож та інших споруд. До вже існуючих будівель: будівлі, альтанки, тераси, господарських будівель і інших споруд, можна прикріпити спеціальні напрямні елементи, які по мірі необхідності будуть нарощуватися і додаватися.

Опорные конструкции для вертикального озеленения

Всі конструктивні елементи підбираються в індивідуальному порядку для найбільш успішної реалізації творчих задумів і дизайнерських ідей. Слід пам'ятати, що крім декоративних функцій вертикальне озеленення кучерявими рослинами виконувати ефектне зонування садового простору. Тому опорні елементи повинні відрізнятися міцністю і довговічністю, надійністю і зовнішньою привабливістю.

Основні принципи підбору рослин

Принципы подбора растений

Для гарного вертикального озеленення підбираються найбільш якісні і надійні види багаторічних чи однорічних видів. Остаточний вибір залежить від досвіду садівника, наявності у нього вільного часу і вихідних параметрів ділянки. Наприклад, для початківців дачників відмінно підходять самі невибагливі примірники: хміль, дівочий виноград або китайський лимонник. Для більш досвідчених садівників, які мають значний досвід висадки рослин і догляду за ними можна порадити зупинити свій вибір на плетистої троянді.

Всі рослини для вертикального озеленення поділяються на такі групи:

 • Ліани. До найбільш популярних різновидів відносять хміль і лимонник. Для їх облаштування потрібні міцні і надійні опорні конструкції. Дуже красиво ліани поєднуються з альтанками, перголами, арками і різними малими архітектурними формами.

Лианы для озеленения

 • Не потребують опорах. До таких видів відносять деякі різновиди дівочого винограду і плющі. Такі рослини відмінно підходять для облаштування великих просторів.

Плющи

 • Потребують додаткових опорах і напрямних елементів. Найбільш популярні види клематиси і виногради.

Клематисы

Для них потрібна організація опор, натягування дроту або інших конструктивних елементів. Часто використовуються для озеленення невеликих споруд та огорож.

Найбільш затребувані види витких рослин

Визначившись з конструктивними особливості благоустрою садової території, приступають до підбору самих рослин по колірній гамі, інтенсивності росту і іншими важливими ознаками.

Для вертикального озеленення найбільш часто використовується:

 • Виноград амурський. Цікавий насиченою колірною гамою і пишною рослинністю. До осені з ніжно-зеленого змінює колір на пурпуровий з синьо-чорними плодами.

Виноград амурский

 • Древогубец круглолистный. Швидко зростає, піднімаючись на висоту понад 10-12 м. Ця потужна ліана має велике листя, які восени змінюють колір на яскраво-жовтий.

Древогубец

 • Актинідія коломікта. Фахівці іноді називають цю рослину хамелеоном. Спочатку листя цієї рослини мають оригінальний бронзовий колір, а з часом змінюються на зелене забарвлення. До осені рослина набуває незвичайний малиновий тон.

Актинидия

 • Виноград дівочий. Характеризується швидким ростом і відмінною фіксацією до різних поверхонь. Цього кучерявого рослини до осені листя стає малиново-ожиновий.

Виноград девичий

 • Плющ. Відмінно в'ється, абсолютно невибагливий у догляді.

Плющ

 • Хміль. Цінується за прекрасні декоративні властивості і простоту в обігу.

Хмель

Крім зазначених видів існує великий вибір однорічних рослин, якими можна доповнювати або змінювати вид саду, декорувати тераси та зони відпочинку.

Виготовлення шпалер під в'юнкі рослини, відео

Якщо ви хочете організувати вертикальне озеленення, вам буде корисно дізнатися, як виготовити шпалери під в'юнкі рослини. Про це розповість відеоматеріал.

Читайте також: