Заміна нижніх вінців дерев'яного будинку

17.01.2021
5 133
Admin

Замена нижних венцов деревянного дома

  1. Виявляємо причини гниття нижніх вінців
  2. Ремонт фундаменту

З часом кожна будівля піддається певній мірі зносу. Деякі фахівці припускають, що з кожним роком споруда втрачає близько одного відсотка від стану, в якому вона перебувала спочатку. З-за цього, рано чи пізно вам доведеться зіткнутися з необхідністю комплексу робіт з ремонту та відновлення. Дерев'яні конструкції мають досить специфічні типи зносу, одним із видів якого є гниття вінців. Вінцями називають колоди, що знаходяться в цокольній зоні (нижні вінці), зоні під вікном і під дахом.

Виявляємо причини гниття нижніх вінців

Выявление причин гниения нижних венцов дома

Розглянемо деякі питання, які стосуються заміни гнилих вінців в дерев'яному будинку. Можливо, зрозумівши суть проблеми, ви зможете зробити заміну нижніх вінців дерев'яного будинку і своїми силами або ж переконайтеся, що ви не зможете обійтися без професійної підтримки.

  1. Які з дефектів стін дерев'яних конструкцій потребують максимально оперативному усуненні? Пошкодження гідроізоляційного шару, протікання, дефекти шару штукатурки - всі ці проблеми потребують негайного втручання, щоб проблема не переросла в більш серйозну.
  2. Які частини дерев'яних споруд найбільш схильні до навантажень і зносу? Найчастіше заміну підлягає частина колод, що знаходиться відразу під вікнами, нижні частини вінців, балки, з яких викладено підлогу. Як правило, при заміні згнилих вінців в дерев'яному будинку, доводиться піднімати стіни і, дотримуючись черговості, проводити заміну колод.
  3. Які запобіжні заходи, що дозволяють уникнути руйнування стін під час заміни нижніх вінців дерев'яного будинку? Потрібно скріплювати конструкцію стін за допомогою стисків, тобто досить товстих брусків або балок. Ставити стиски необхідно приблизно на 50-сантиметровому відстані від кутів на протилежних стінах дерев'яної конструкції.

Для початку, стиски необхідно зафіксувати на стіні за допомогою цвяхів. Після цього, у них потрібно зробити наскрізні отвори, що мають діаметр в півтора-два сантиметри. В цих отворах вам слід встановити болти і максимально надійно зафіксувати їх за допомогою гайок. Після установки стисків вам знадобиться надійно скріпити простінки, щоб в процесі заміни нижніх вінців дерев'яного будинку вони не розсипалися. Потім, необхідно виконати у стисках спеціальні вирізи, в які з обох сторін вбити підкоси, витримуючи при цьому деякий кут. Підкоси, звичайно, повинні бути міцно зафіксовані і трохи більше, ніж на половину метра заглиблені в землю. Стиски і підкоси потрібно скріпити міцними скобами і лише після цього можна без побоювань починати заміну нижніх вінців дерев'яного будинку.

Ремонт фундаменту

Ремонт фундамента

Крім відновлення вінців, іноді доводиться виконувати і ремонт фундаменту дерев'яного будинку. Він може починати давати досить серйозну усадку, до якої може призвести зміна властивостей ґрунту або відбуваються поруч будівельних операцій. Ознаками руйнування фундаменту може служити поява навіть невеликих тріщин на опорних стовпах. Якщо руйнування не вдасться зупинити, то почнуть тріскатися нижні вінці дерев'яної споруди, шви будуть розширюватися, конопатка почне випадати.

Для ремонту фундаменту дерев'яного будинку потрібно зупинити усадку. На що утворюються тріщини приклейте стрічки з паперу. Якщо по закінченні деякого часу вони розірвалися - потрібно починати серйозні ремонтні операції. Вирийте поруч з фундаментної кладкою яму з 35-градусним нахилом, глибина ями повинна бути дорівнює глибині, на якій встановлено постелистый камінь. Після цього, потрібно встановити в яму металеву трубу 15-сантиметрового діаметра. У неї потрібно буде заливати ненасичений розчин бетону, поки грунт під фундаментом повністю не насититься. Коли цей розчин припиняє вбиратися, наповнення можна припиняти. Як правило, даний метод ремонту фундаменту дерев'яного будинку допомагає повністю вирішити проблему.

Решение проблемы замены нижних венцов дома найдется!

Читайте також: