Заміна труб у ванній своїми руками

17.01.2021
938
Admin

Замена труб в ванной своими руками

 1. Характеристика поліпропіленових труб
 2. Монтаж

Виконання капітальних ремонтних робіт у ванній кімнаті варто почати заміною труб. У будівельному магазині є широкий асортимент матеріалів, але фахівці рекомендують користуватися поліпропіленовими трубами, виходячи з їх якісних характеристик.

Характеристика поліпропіленових труб

Преимущества полипропиленовых труб

Заміна труб у ванній своїми руками є не зовсім швидким процесом, але без нього неможливо обійтися, оскільки сантехнічні проблеми можуть виникнути в будь-який момент. Навіть накопичилася бруд і осад на стінках труб з чавуну можуть призвести до скрутного сливу, а це дуже неприємна ситуація. Щоб цього уникнути, потрібно провести своєчасну заміну застарілих труб на поліпропіленові, які володіють наступним рядом переваг:

 • відрізняються легким процесом пайки;
 • не піддаються окисленню, механічного впливу, корозії і гниття;
 • гігієнічно і екологічно безпечні;
 • мають невелику масу і є досить гнучкими;
 • експлуатаційний термін становить 30 років при використанні під гарячу воду і 50 років - під холодну.

Монтаж

Монтаж труб

Процедура заміни трубопроводу на новий досить простий, головне, щоб у вас була невелика практика або хороший помічник. Для монтажу труб застосовується два методи: закритий (труби сховані в стіні) і відкритий.

Далі буде описано другий метод заміни трубопроводу:

 • До того як приступити до заміни труб, необхідно все ретельно схематично спланувати. Таким чином, вам стане легше визначити необхідну кількість матеріалу та елементів для стику. Не забудьте сказати сусідам про майбутні роботи, оскільки для цього вам буде потрібно перекрити подачу води. Далі з приміщення ванної необхідно винести всі предмети, які можуть стати перешкодою. Після цього можна починати основний процес монтажу.

План монтажа труб в ванной

 • Для роботи вам буде потрібно болгарка, за допомогою якої необхідно зрізати старий металевий трубопровід, попередньо порізавши всі приховані елементи труб і каналізації. Якщо за допомогою болгарки не вдається впоратися з цим завданням, можна скористатися перфоратором, з зубилом або молотком. Не забувайте про заходи безпеки та виконуйте всі дії в масці і респіраторі, оскільки цей процес супроводжується великою кількістю пилу.

Инструменты для замены труб

 • Наступний етап полягає у виведенні труб з використанням відводів і з'єднань. А також спайка їх між собою. Заздалегідь запасіться спеціальним зварювальним апаратом, оскільки без нього ви не зможете виконати з'єднання. Даний апарат має компактні розміри і просту експлуатацію. Вам буде потрібно: позбутися від алюмінієвої фольги, нагріти місця сплаву гарячим паяльником і з'єднати кінці, щільно притиснувши, один до одного. Перед остаточним з'єднанням елементів переконайтеся в правильності їх розташування. Після сплавки труб приєднайте їх до ванному змішувача.

Ход работ по замене труб

 • Якщо санвузол у вашій квартирі суміщений, то поряд з вентилем, перекриває воду, потрібно монтаж додаткового - для зливного бочка, з допомогою якого можна перекрити подачу води у разі, якщо вам потрібно замінити шланг.
 • На останньому етапі вам потрібно встановити змішувач. На цьому інсталяційні роботи по зміні чавунних труб на поліпропіленові можна вважати закінченими.

Монтаж труб в ванной

Далі вам залишиться виконати роботи по прихованню труб, які необхідні як для збереження естетичного вигляду, так і для безпеки.

Дотримуючи всі перераховані вище поради, ви зможете замінити труби без додаткової суєти і проблем. Більше того, якісно виконаний монтаж позбавить вас від турбот з трубами на кілька десятків років.

Читайте також: