Як захистити деревину від процесу гниття

17.01.2021
1 984
Admin

Как защитить древесину от гниения

 1. Основи захисту дерев'яних конструкцій
 2. Види гідроізоляції
 3. Відео

Для захисту деревини треба проводити комплексні заходи, які спрямовані на продовження терміну придатності дерев'яних конструкцій. Вони повинні сприяти запобіганню їх гниття, надати їм додаткову міцність і стійкість до несприятливого впливу природних умов.

Є кілька видів захисту дерева:

 • конструкційна;
 • профілактична;
 • фізична;
 • нанесення захисного покриття;
 • вологозахисна;
 • вологозахисна з антисептичним покриттям;
 • стерилізація деревини;
 • хімічна;
 • комплексна.

Виды защиты дерева

При конструкційної захисту деревини запобігає гниттю деревини за допомогою таких конструкцій, які не дають дереворуйнуючих грибів зруйнувати деревину. Довговічність дерев'яних конструкцій забезпечується правильним застосуванням конструкційних способів та спеціальних захисних обробок.

Защита древесины от гниения

При цьому треба дотримуватися такі умови:

 • застосувати при виготовленні дерев'яних конструкцій тільки суху деревину;
 • захистити конструкції від зволоження під час будівельних робіт і експлуатації споруд;
 • забезпечити правильний режим повітрообміну, осушити повітря і забезпечити правильний тепловий режим;
 • правильно застосувати і використовувати ізоляційні матеріали.

Основи захисту дерев'яних конструкцій

Деревянная конструкция

При зведенні дерев'яних конструкцій, які знаходяться у важкодоступних місцях для періодичного огляду та провітрювання, треба вжити заходів захисту від гниття на початковій стадії будівництва споруди.

При проектуванні і будівництві будівель з дерева треба дотримуватися правильну тепло-, гідро - і пароізоляцію, застосувати антисептики для захисту, створити хороший осушающий режим, забезпечити нормальну вентиляцію конструкцій, треба усунути можливість конденсації водяної пари. Треба дотримуватися основний принцип укладання будівельних матеріалів: гідроізоляцію і теплоізоляцію укладання, гідроізоляцію зовні, пароізоляцію - з боку опалювальних приміщень.

Процес конденсації в будові відбувається в холодну пору року постійно, він дає постійне зволоження деревини, що викликає розвиток грибкових захворювань деревини.

Метод боротьби з конденсатом полягає в теплоізоляції зовнішніх стін будівель з використанням пароізоляційних матеріалів.

Теплоизоляция деревянных стен

Ефективно використання багатошарових конструкцій, при яких несучі стіни обшивають шаром утеплювача, а потім закривають зовні декоративною обшивкою. Паронепроникні шари з таких матеріалів, як руберойд, пергамін, вінілова плівка монтуються зсередини утеплювачем. Застосовують також замість утеплювачів плити з скловолокна.

При конструкції дерев'яних будівель треба передбачити водонепроникну покрівлю, фарбування відкритих дерев'яних конструкцій захисної водостійкою фарбою, застосувати гідроізоляцію від капілярної вологи.

Гидроизоляция деревянных стен

При захисті від вологості дерева і розтріскування, які виникають при зміні вологості, використовують механічні пристосування, такі, як укривні конструкції, захисні кожухи, навіси. Використовують також обшивку дерев'яних конструкцій дошкою, захист торцевих сторін за допомогою обгортання гідроізоляційним матеріалом. В якості гідроізоляційних матеріалів застосовуються поліетиленова плівка, пергамін, руберойд і толь.

Щоб уникнути зіткнення із землею, треба встановити опори дерев'яних конструкцій на міцні фундаменти, з розташуванням їх вище рівня грунту. Це теж є одним виглядом захисту деревини від гниття.

Треба правильно влаштувати дренажну систему та вимощення. Вимощення - це система пристрої для відведення вод від фундаменту, яка встановлюється з невеликим ухилом від дерев'яної будови.

Отмостки

Кінці встановлених балок і торці слід обробити антисептиком, захистити з допомогою толю, пергаміну, установка яких здійснюється на дерев'яній антисептированной підкладці. Зливні дошки захищають дерев'яні балки та їх торці від атмосферних зволожень. Правильний осушающий режим для підпілля і горищного приміщення включає в себе конструкційну захист дерева, в яку входять холодна покрівля, теплий стелю і забезпечення постійного провітрювання горищного приміщення.

Возведение деревянной постройки

Щоб поліпшити систему вентиляції одинарних підлог, використовують підлогові решітки і щілинні плінтуса, які здатні забезпечити хорошу вентиляцію з висотою повітряного шару близько 25 сантиметрів. Проникнення капілярної вологи усувати можна 20-35 сантиметровим шаром грубозернистого піску. Для провітрювання підпідлоги з утепленим дерев'яним покриттям служать продухи, вмонтовані в цокольних стінах. Дерев'яні будинки без підвалу захищаються від дії вологи прокладками з гідроізоляційного руберойдового шару або толя між дерев'яною конструкцією і бетоном. При захисті від вологи будинків з підвалами використовується гідроізоляція підземної частини будинку.

Види гідроізоляції

Застосовують такі види гідроізоляції:

 • обмазувальна - суцільний водонепроникний шар виходить при використанні бітумної мастики 4-5 мм товщини;
 • фарбувальна - наносять шар з товщиною 0,2 - 0,8 мм. фарбувального складу;
 • при асфальтової створюють суцільний водонепроникний шар асфальту за допомогою цементного розчину 10мм. товщини;
 • обклеювальна - обклеюють ізольовані поверхні рулонними матеріалами: руберойдом, гидрозолом, изолом з використанням мастики до 4-х шарів;
 • жорсткий спосіб захисту - виконують за допомогою розчину цементу і піску з нанесенням на поверхню підлоги, стін, стель.

У додаткові заходи захисту дерева входять фізичні методи. Це природна сушка деревини - найдоступніший варіант захисту від гниття, звичайний строк якого складає приблизно один рік. При штучній сушці прискорюється процес, при цьому сушиться дерево в промислових камерах і в електричному полі високої частоти. Процес сушіння дерева в сушильних камерах проводять протягом 30 годин до 15 - 25 діб. Температурний режим сушіння залежить від призначення дерева і швидкості процесу.

Методы защиты древесины

Фізичного захисту поверхонь будівель з дерева домагаються ще нанесенням захисно-декоративних покриттів. Вони захищають деревину від ерозії, яка з'являється від впливу опадів і вітру.

Лаки і фарби захищають деревину від шкідливого впливу середовища і створюють декоративну обробку поверхні. Вони випускаються у вигляді різних просочень, емалей і фарб, грунтовки з добавками - антисептиками. Є трикомпонентні лакофарбові матеріали, які мають у складі прозору просочення, грунтовку, емаль і фарбу. Вони паропроникні і не пропускають краплинну вологу, стійки і біологічно, і до ультрафіолетового випромінювання, ними забезпечується хороша еластичність покриття.

Декоративная защита дерева

При захисно - декоративному покритті деревини хороший результат дає використання нітроцелюлозних, смол, поліуретанових і алкідних лакофарбових матеріалів. В алкідних лакофарбових матеріалів найбільша проникність в товщу деревини.

Термообробка деревини є класичним методом боротьби з гниттям деревини. Класичний метод обробки сухою парою проводять при температурі +70 З близько 4 годин. Повне позбавлення від гриба можна добитися повної стерилізацією деревини шляхом прогріву товщини деревини при температурі вище +70 градусів промислових камерах сушки.

Відео

Вибираючи антисептик для деревини, не забувайте і про власне здоров'я. Пропонуємо вашій увазі відеоролик, який розповість про те, чого варто побоюватися, захищаючи деревину сучасними хімікатами.

Читайте також: