Затирка швів своїми руками

17.01.2021
2 599
Admin

Затирка швов своими руками

  1. Види затирочних матеріалів
  2. Ширина затирочних швів
  3. Поради

Після проведення укладання керамічної плитки на стіни або підлогу належить ще одна завершальна будівельна операція - затірка швів своїми руками. Хороша затирка забезпечить збереження та стійкість конструкції, додасть покриттю ідеальний зовнішній вигляд, підкреслить лінійність і геометрію настінного або підлогового площині.

Види затирочних матеріалів

Виды затирок

Затірку виготовляють на основі цементу або епоксидної смоли. За своїм складом цементні затирання схожі з іншими будівельними сумішами, так як містять практично ті ж компоненти, але мають додавання у вигляді затверджувача або латексу, які розводяться водою. У роздрібній мережі затирання можуть бути як в сухому, так і в готовому вигляді, для кожного з яких передбачена власна інструкція з підготовки суміші до роботи і її нанесення на робочу поверхню, що допоможе в тому випадку, якщо ви вирішили виконати затірку швів своїми руками.

Затирка швов — последний этап укладки плитки

Епоксидна затирка відрізняється від цементної своєю пластичністю, вона володіє міцністю, стійкістю до постійних динамічних навантажень і ударів. Затірка може використовуватися для закладення швів від 6 до 12 мм глибиною. Закладення дрібних тріщин не забезпечує необхідної якості, так як властивості матеріалу не забезпечують вільне проникнення в мікроскопічні щілини шириною від 2 ммі нижче.

Затирка швов герметиком

Герметики використовуються для запобігання швів між керамічною плиткою від поглинання вологи і подальшого потемніння, так як властивість герметика забезпечує попередження утворення пліснявого грибка. Герметик проводиться на основі лаку і силікону, тому є повністю синтетичним матеріалом. Використання герметика необхідно в приміщеннях з високою вологістю, таких як ванна, туалет, душова, кухня або інші підсобні приміщення, де у великій кількості використовується вода.

Ширина затирочних швів

Швы между плитками

Параметр ширини шва між стиками керамічної плитки може бути різним, від 3 до 12 мм. В самому початку кладки ширина плитки встановлюється як єдиний параметр для всього приміщення. Змінювати ширину або укладати плитку, не дотримуючись певного параметра, не слід, це порушить загальну геометрію поверхні і порушить зовнішній вигляд, так малюнок плитки і його текстура не будуть збігатися.

Крестики для швов

Для того щоб шви були рівні, використовують спеціальні пристосування - хрестики для плитки, які мають різні розміри, які і визначають ширину майбутніх швів. При щільній укладці плитки шов виходить менше 3 мм, це призводить до того, що розчин затирання завдати не представляється можливим, а при ширині понад 12 мм, завдана затирка при висиханні може розтріснутися. У будь-якій роботі найоптимальнішим варіантом буде золота середина, але пам'ятайте, що при укладанні великої плитки візуально добре виглядає шов, який має розмір 6 мм, а для більш дрібної плитки - 3-4 мм. Затирка епоксидною смолою виконується на швах менше 6 мм.

Поради

Советы по затирке швов

Готова плиткова поверхня не має завершеного виду покриття, так як її лінії не мають чіткістю. Майбутня затирка швів тим і хороша, що дає відчуття задоволеності в роботі, в очікуванні отримати ідеально рівну і гарну поверхню, яку знову і знову хочеться помацати, провести по ній рукою і порадіти проведеної роботи. Для роботи вам знадобиться підготовлений розчин і нехитрі інструменти у вигляді гумового шпателя, терки, губки, обтиральний матеріал і вода. Не слід забувати і про засоби індивідуального захисту: рукавичках і окулярах.

Резиновый шпатель

Але перш за все, потрібно підготувати поверхню до обробки, очистити шви від цементу, клею, нерівностей, видалити хрестики і переконатися в тому, що клейовий розчин або цемент повністю просох. Глазуровану плитку можна піддавати обробці затирочні розчином відразу, а от при роботі зі звичайною керамікою слід спочатку злегка намочити краю плитки, для того, щоб процес адгезії між плиткою і сумішшю відбувався інтенсивніше.

Схема затирки швов

Підготовлений розчин наноситься в шви між плитками впевнено і з зусиллям. Рух має бути втирающее, так як в шов має проникнути максимальна кількість розчину. Ретельна робота досить трудомістка, але її результатом стане ідеальна обробка стін і підлоги. При затірці швів, має яскраво виражений певний колір, наприклад коричневий, зелений або синій, слід використовувати готову затірку певного кольору або готувати її самостійно із застосуванням барвників.

Обробку всієї поверхні шпателем можна замінити більш прогресивним видом нанесення затірки, використовуючи для цього кондитерський мішок або готові туби з силіконовою затіркою. Але навіть в цьому випадку потрібно пройтися по всіх швах, вручну втираючи суміш.

Последовательность работы при затирке швов

Далі необхідно очистити поверхню плитки від розчину щіткою, не торкаючись при цьому швів. Після висихання затірки, поверхня плитки очищають за допомогою вологої ганчірки і щіток і наноситься шар герметика, який вирівнюється за допомогою кісточки.

Рекомендуємо прочитати: мозаїка у ванній кімнаті.

Читайте також: