Жива огорожа своїми руками

17.01.2021
4 267
Admin

Живая изгородь своими руками

  1. Складаємо проект ділянки
  2. Вибираємо складність виконання огорожі

Для багатьох ділянку на дачі став не просто городом, а повноцінним місцем відпочинку, для поліпшення якого можна повною мірою проявляти свої творчі здібності та фантазії. Кожному хочеться створити щось абсолютно унікальне, чим би не міг похвалитися сусід. Хочеться, щоб дача стала місцем інтимним, недоступним небажаних поглядів. Щоб виконати цю задачу, варто задуматися про живоплоту на дачі, яка чудово сховає вас від поглядів сусідів.

Звичайно, жива огорожа на дачі може висаджуватися не тільки в таких цілях. Вона здатна допомогти в поділі садової ділянки на різні по функціоналу зони, приховати невдалі конструкції або дефекти території. Крім того, подібна жива захист чудово вберігає садові культури від сильного вітру.

Складаємо проект ділянки

Проект участка с живой изгородью

Міркувати про те, як зробити живопліт на дачі ідеальною, варто під час складання проекту садової ділянки. Створити її досить непросто, так і тимчасові витрати складають пристойний термін. При виборі кущів, квітів або дерев, які будуть складати вашу живу огорожу, приймайте в розрахунок, чи будуть вони отримувати достатньо сонця, як краще здійснювати їх полив і підгодівлю. Пам'ятайте, живопліт на дачі своїми руками повинна створюватися на деякому віддаленні від грядок з садовими рослинами або плодових дерев, щоб не позбавляти їх запасу поживних речовин. Процес висадки живоплоту показано на малюнку нижче:

Технология посадки живой изгороди своими руками

Коли живопліт своїми руками висаджується, то слід контролювати її щільність. Враховуйте швидкість росту рослин, а також їх здатність до пуску пагонів. Весь теплий сезон вам необхідно буде коригувати формується крону рослин огорожі, обрізати зайві гілки. Якщо неподалік від вашої території знаходиться хвойний ліс, то й огорожа можна виконати з ялини або смереки, так як вона буде відмінно гармоніювати з пейзажем. Приміром, хвойна туя не тільки прикрасить і захистить ділянку, але і завжди буде тішити своїм зеленим кольором. Іноді є сенс зробити живопліт на дачі своїми руками з колючого чагарника (шипшини, глоду або барбарису). Такий захист не дозволить вам пробратися до злодіям і злочинцям.

Дуже доступним варіантом вважається огорожа, заснована на вербових деревах. Вже після пари років ви зможете милуватися дуже щільним живим парканом.

Звичайно, живі огорожі не можуть обійтися без постійної турботи з вашої сторони. Потрібно постійно видаляти засохлі мертві гілки, а також підстригати кущі та дерева для додання бажаної конфігурації кроні.

Вибираємо складність виконання огорожі

Выбор сложности выполнения изгороди

Цікаво, що жива огорожа на дачі може мати різну складність виконання. Виділяють огорожі однорядні, фігурні, комбіновані і багаторядні. Якщо ви віддаєте перевагу складні садові композиції, то зупиніться, як мінімум, на багаторядному варіанті. В ідеалі ж, слід створити комбіновану композицію, яка поєднує безліч видів рослин і виглядає просто чудово.

Щоб прискорити зростання посадок, господарям слід спочатку обрізати, по більшій частині, бічні пагони, а верхні лише підрівнювати. Коли бажана висота огорожі досягнута, варто почати нарощувати її густоту, обрізаючи вже верхні пагони і підрівнюючи бічні.

Займаючись створенням живоплоту на дачі своїми руками ви берете на себе роль головного її творця. Уявіть, який вигляд будуть приймати посадки в різні сезони року. Якщо дача є для вас місцем виключно літнього відпочинку, то концентруйтеся на квітучих рослинах. Якщо ж ви відвідуєте її і взимку, то краще буде висаджувати рослини вічнозелені.

Купуючи рослини для живої огорожі, віддавайте перевагу молоді пагони, так як приживаються вони набагато швидше, швидше починають свій ріст. І, звичайно, не забувайте про підготовку грунту під огорожу. Удобрюйте її, щоб жива огорожа стала предметом заздрості всіх оточуючих домовласників.

Место уединения — живая изгородь

Комбинирование растений для живой изгороди

Живая изгородь из винограда

Аллея с живой изгородью

Читайте також: