Звукоізоляція стін своїми руками

17.01.2021
3 163
Admin

Звукоизоляция стен своими руками

 1. Обстеження приміщення
 2. Способи усунення шумів
 3. Звукоізоляція стін

Характерною особливістю сучасних багатоквартирних панельних будинків є те, що матеріали, з яких виготовлені стіни, стелю або підлогу в окремій квартирі мають дуже низький коефіцієнт звукопоглинання. Хороша чутність того, що вам не хотілося б чути (нічний плач дитини або багатогодинне музикування, наприклад) вносить певний дискомфорт у нашу і без того неспокійне життя. Не слід забувати й те, що і ваші сусіди знаходяться в аналогічному положенні і прекрасно чують все, що перевищує нормальний рівень звуку в квартирі. Ось чому для мешканців багатоквартирних панельних будинків питання про звукоізоляції стін в приміщеннях набуває сьогодні особливого значення.

Відразу відзначимо те обставина, що заходи по звукоізоляції стін своїми руками (щодо зниження рівня чутності сусідів) повинні виконуватися комплексно, оскільки поліпшенням звукоізоляційних властивостей окремих елементів приміщення (однієї стіни, наприклад, або тільки стелі або підлоги) домогтися бажаного ефекту вам не вдасться.

У цій статті ми розглянемо одну із складових цього комплексу - звукоізоляцію стін приміщення.

Обстеження приміщення

Обследование стен на наличие стрещин

При проведенні обстеження приміщення на предмет поганої звукоізоляції (появи сторонніх шумів) необхідно керуватися наступними міркуваннями:

 1. Насамперед, слід потурбуватися про з'ясуванні того, які елементи стінових панелей і яка їх кількість підлягають звукоізоляції.
 2. Далі, вам необхідно буде виявити всі наявні в стінах тріщини і щілини, помітно знижують звукоізоляційні властивості приміщення.
 3. І, нарешті, вам слід перевірити герметичність посадочних гнізд, які використовуються для монтажу електричних настінних розеток і вимикачів.

Повне обстеження квартири, організоване з урахуванням особливостей її планування, дозволить вам визначитися з тим, на які елементи необхідно буде звернути особливу увагу в ході проведення повного комплексу звукоізоляційних робіт.

Способи усунення шумів

Способы устранения шумов на стенах

Як вже було зазначено раніше, звукоізоляція одного окремого елемента конструкції приміщення (окремої стіни, наприклад) не здатна вирішити поставлене перед нами завдання.

Наявність щілин і зазорів між стінами і стельовими перекриттями є відмінною рисою всіх панельних конструкцій, хоча нерідкі випадки утворення тріщин у цегляних будинках. Перед початком робіт з монтажу звукоізоляційних плит необхідно закрити всі місця проникнення стороннього шуму в приміщення шляхом їх ретельної герметизації.

Особливу увагу потрібно приділити зонам монтажу розеток і вимикачів, які також можна віднести до джерел проникнення сторонніх шумів. При наявності в місцях кріплення електроустановочних виробів тріщин або відколів бетону, їх слід ретельно зашпаклювати. Кілька підвищити звукоізоляцію приміщення вдається за рахунок відмови від вбудованих в стіну електроустановочних виробів і заміни їх на розетки і вимикачі відкритого типу.

Крім цього, обов'язковою звукоізоляції повинні підлягати всі елементи житлових конструкцій, що виготовляються з полегшених будівельних матеріалів.

Такими елементами можуть бути:

 • стіни з газобетону;
 • дерев'яні перегородки;
 • панелі каркасних конструкцій.

Очевидно, що стіни з подібних матеріалів без прийняття необхідних заходів не зможуть забезпечити вам комфортних умов проживання.

Звукоізоляція стін

Звукоизоляция стен своими руками

Результат звукоизоляции стен

Безпосередньо перед початком робіт звернемо вашу увагу на те, що якогось унікального і надтонкого звукоізоляційного матеріалу в природі просто не існує, так що всі заклинання реклами про чудесне ізоляторі товщиною всього 10 мм є не більш ніж рекламним трюком. Дуже сумнівними є також доводи, що стосуються використання для цих цілей матеріалів, таких як пінопласт (поліетилен) або ж такого оригінального засобу, яким можна вважати побутові контейнери для яєць.

На сьогоднішній день справедливе твердження (що відповідає, до речі, з думкою фахівців про те, що єдиним ефективним способом звукоізоляції стін приміщень є облаштування спеціальної звукоізоляційної системи з гіпсокартону, вироблене з заповненням всіх наявних пустот спеціальними звукопоглинаючими матеріалами.

В якості робочого наповнювача пустот конструкції можуть використовуватися наступні поглинають звук матеріали:

 • плити з мінеральної вати;
 • спеціальний ізолятор з пробки;
 • мінеральні наповнювачі інших видів.

Найбільш зручним варіантом ізоляції стін у квартирі вважається заповнення пустот, що утворилися при монтажі листів гіпсокартону, плитами з мінеральної вати з робочою товщиною порядку 50 мм. При покупці цього матеріалу вам необхідно буде звернути увагу на ті характеристики, які визначають його звукоізоляційні властивості, і вибрати найбільш підходящі для вас.

Непоганий ефект досягається при використанні коркового ізоляційного матеріалу вільно продається в спеціалізованих будівельних магазинах.

По ходу проведення монтажних робіт під площині всіх каркасних елементів гіпсокартонної конструкції бажано встановлювати (підкладати) спеціальні звукоізоляційні підкладки, які також є у вільному продажу.

В даний час великою популярністю на російському ринку користуються панелі з Німеччини марки «PhoneStar», відрізняються хорошими звукоізоляційними властивостями і відносно невеликою вагою. Робоча товщина панелей збігається з товщиною листа гіпсокартону (12мм), а їх вага в розрахунку на 1 кв. метр становить трохи більше 18 кг.

Роль наповнювача в панелях «PhoneStar» відіграють мінеральні утворення, що знаходяться в вільному стані, які дозволяють добитися максимальної ефективності поглинання сторонніх акустичних коливань. Крім того, ці панелі непогано протистоять і так званим шумів ударної дії.

Читайте також: